pátek 26. dubna, 02:42 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: beruska007
Status:
www.jarcinystra..
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vyšívání a ruční práce

Datum: 31.01.2009 17:29
 

Dovoluji si založit nové téma o křížkovém vyšívání, ale i jiných ručních pracích smiling smiley

Zde se můžete pochlubit svými výtvory winking smiley

Já budu první, konečně jsem dodělala mojí dceru Haničku, trvala mi celých 10 měsíců, byla to docela fuška. Předlohu mi dělala zuziberka podle fotografie. Musím jí poděkovat, protože myslím, že se jí předloha moc povedla winking smiley love smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 19:33
     

    Byly jsme na tom asi všechny stejně.Taky jsem šila,pletla háčkovala.Já u šití a manžel vařil -měl pochopení,nikdy mi to nevyčítal.Když jsem si přitáhla domů nějakou látku tak pravil á tak to zase budu vařit já.Dnes,když listuji starými Praktickými ženami,tak vidím hromadu "modelů" který jsem podle nich upletla,či ušila..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vyšívání a ruční práce

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 19:57
     

    Asi jsme my starší na tom byly úplně stejně

     
  • Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 20:05
     

    S obdivem a respektem vás čtu. thumbs down smiling smiley Šití a pletení si mě nikdy nějak nenašlo. Ale jinak taky vzpomínám, co všechno člověk zvládnul. A dost se divím, jak a kdy.

    Kaaj, čapky udělají určitě radost. Dílo se zdařilo. thumbs down Teď jsem ještě zvědavá, jak se popasuješ s tou debilkou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (16.12.2018 20:07)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 21:40
     

    právě jsem dopletla svetřík pro Elenku. Ještě sešít a začistit a je další dáreček. love smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 22:49
     

    nj, když jsme se chtěli trochu obléknout, tak nic jiného nezbývalo, než tvořit. Taky si kolikrát říkám, co se toho udělalo, asi mládí má více energie, i zimní bundy jsem šila. Co jsem ale nikdy nedělala, tak to bylo vyšívání, to mi nic neříkalo, neumím. Když vidím, jaké dělá Kája krásné čepice, tak mám choutky taky něco zkusit, ale zatím jen choutky grinning smiley , zásoby vlny jsou, lenost je větší.Potřebovala bych čelenku - když jsem viděla v obchodě cenu kolem 200 Kč, tak si ji raději udělám, winking smiley , myslela jsem na flísovou, na tu jsem ale nikde nenarazila.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 17.12.2018 09:25
     

    také jsem šila a pletla na všechny, zimní bundy dětem i na dědu, na toho i svetry, oteplovačky s laclem i na děti kamarádek, ale vyšívat to ne , později jsem přešla na " ty moje " obrázky, nevím kde jsem brala čas

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 17.12.2018 10:13
     

    Přidávám se, já včetně toho vyšívání.

    kaaj, tu MODU mám taky ještě schovanou, snad z nostalgie winking smiley , ale víc jsem toho napletla na jehlicích. Šila jsem i chlapovi kalhoty z trevíry,nebo jak se ta látka jmenovala, hit byl pro děti prošívaná vesta,to jsme všechny v práci sháněly prošev a šily, no bylo by na co vzpomínat.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 17.12.2018 10:37
     

    Pánský kalhoty jsem šila taky.Švagrová byla vyučená v Krasu Brno,pánská krejčová,takže jsem k ní chodila na radu.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 17.12.2018 10:40
     

    no jo smiling smiley asi máme všechny dost vzpomínek .- jeli jsme autem na dovolenou do Bulharska- jelikož jsme na rifle neměli a taky Tuzex blízko nebyl , koupila jsem takovou napodobeninu rifloviny a ušila muži i kalhoty. jinak by musel v teplákách - spinning smiley sticking its tongue out

    pletací stroj jsem si zpočátku půjčovala od sousedky. pak jsem se kdesi dozvěděla , že v Žilině na Slovensku je doprodej za 600kč . tak jsme tam nahonem jeli .od nás to není daleko . jenže nikde neměli - až v jedné malé prodejně kola , šici stroje . a poslední . no a mám ho funkční dodnes. winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (17.12.2018 10:45)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 17.12.2018 21:35
     
    dscn4473.jpg

    takhle si svetřík dcera přála, tak ho má. Je trochu větší, ale Elenka doroste.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 18.12.2018 04:56
     

    Irisko moc pěkný, povedl se thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 18.12.2018 08:45
     

    Irisko, thumbs down. Hezká barva. Taková jemná a není to růžová, jak se holčičkám většinou dává.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 18.12.2018 09:54
     

    Jsi dobrá thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 18.12.2018 10:05
     

    hezky upleteno - ale já budu i kritická . to tělíčko je asi moc široké . ačkoliv malé děti se takhle líp oblékají .

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 18.12.2018 11:56
     

    Krásný svetřík, hned bych se do něj zachumlala grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Já už nepletla, ani nepamatuji. Není čas a ani nálada. A také není komu. Kluci raději fleesovou mikinu a na praní je to také jednodušší. Naposledy jsem pletla dva svetry - začla jsem v prosinci, abych je měla pod stromeček a oba "obdarovaní" se kolem vyskytovali skoro pořád. Tahala jsem ten pingl s oběma svetrama opravdu všude. A pletla jsem oba svetry zároveň a vždy jsem si je na nich poměřovala - věděli, že tomu druhému pletu svetr. Zvláštní, stejný počet ok, stejný vzor, stejné jehlice, stejná vlna, stejná doba pletení - chvíli jeden - chvíli druhý, přesto byl každý svetr jinak velký. Lišila se jen barva, děda dostal bordó a ten druhý petrolejovou modř. Rozdíl byl asi 7 cm na šířce ale oba svetry seděly dokonale. Asi zafungovalo kouzlo Vánoc, protože když si zkusili je prohodit, tak jeden byl malý a druhý moc volný. A děda si ten svetr opravdu užil. Nosil ho všude a moc mu slušel.

    Teď se chystám na šítí. Mladýmu se moc líbil na trhu nákrčák s čepicí - 700 a 500 Kč, Pravda, heboučký, chlupaťoučký a hřejivý, ale stejně móóóc drahý. Tak jsem si v Penny koupila deku za 59 kč měkoučkou, chlupatou a hřejivou a zkusím to ušít z toho. Snad i na čelenku mi zbude smoking smiley smoking smiley smoking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.