pátek 26. dubna, 06:00 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Psi, zubní kámen a jiné problémy

Datum: 13.01.2009 13:06
 

Přišel mi dnes dotaz do SZ a protože si myslím, že by mohl zajímat víc lidí, dávám ho i sem:

Dobrý den, obracím se na vás, protože jsem si
> všimla, že často odpovídáte na dotazy a máte i
> stránky o pejscích. Chtěla bych se zeptat, jestli
> byste mi neporadila při čištění zubů u pejska. Ten
> náš začal mít zarudlé dásně a veterinářka nám
> poradila, ať nejdřív zkusíme zuby čistit, jestli
> se to zlepší. Mám malý karáček na nasazení na prst
> a pastu s drůbeží příchutí. Zatím s tím ale já i
> pejsek zápasíme, jsem schopná nějak vyčistit
> přední zoubky, ale ne zezadu. Nebo třeba k zadním
> stoličkám se vůbec nedostanu..Neměla byste nějakou
> radu?
> Předem moc děkuji Libka

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 16:13
     

    Jo, tak já zrovna tento pátek jedu s čubama na čištění zubů...s třema...to zas bude raneceye rolling smiley .

    Čím je plemeno menší, tím jsou problémy se zubním kamenem větší thumbs up . Je pravda, že i malé plemeno se dá naučit pravidelnému dennímu čištění zubů, ale chce to fakt dělat denně a především s tím začít ve štěněčím věku. Pes si zvykne a nebrání se.

    Suchý chléb je prima, ale je to vhodné pouze pro větší plemeno (já když dám patku chleba těm našim, tak to mají jídlo na celý den). Také dost záleží na kvalitě pitné vody, která se psům podává a na stravě.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 16:32
     

    Šak Missi, to to trvalo! Taky máš zkušenosti, tak se poděl! winking smiley flower smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 17:02
     

    Diskuze jako na zavolanou. Holky, jak se jmenuje ten přípravek, co se kape psiskům do uší. Černá čubina dnes pořád třepe hlavou, a já ho po tom opakovaným stěhování nemůžu najít a název jsem samozřejmě zapomněla. Díky.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 17:12
     

    Chronicin, ale je na recept, alébrž je to antibiotikum

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 17:12
     

    Už vím, OTIVET. Hned zítra si ho musím objednat někde v lékárně.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 17:17
     

    Otázko, ale jestli má už zánět a čvachtá jí v uchu, stejně tě Chronicin nemine, akorát prodloužíš její bolest. A pozor! Zánět zvukovodu je silně nakažlivý nejen ze psa na psa, ale i na lidi!

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 17:56
     

    Drahuš, uši jsem ji prohlídla, zatím není nic vidět. Začala až dneska, zatím jsme vždycky s OTIVETEM vystačili. Nebo takhle, belgičanda měla asi dvakrát zánět a černá jednou, ale od tý doby, co znám OTIVET, jsme zatím větším problémům vždycky předešli.To se ví, že kdyby bylo hůř, mažem k vetovi.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 18:02
     

    Jestli jí ucho vevnitř nezapáchá (normálně jí k němu čuchni) a nečvachtá, mohlo by to pomoci, ale pokud má jeden z výše uvedených příznaků, tak by bylo lepší navštívit veta

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 18:29
     

    Čuchnu, podám zprávu. smiling smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 22:45
     

    Nepáchne, nečvachtá. Jen divně koukala, co to panička nacvičuje, když jí cpe sosák do ucha. eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 23:00
     

    Dobrý den v psí poradněsmiling smiley

    Drahuško, netušila jsem, jaké následky může mít narkóza. Když jdeme se psem na čištění zubů, tak mu doktor dává nějaký gel. Je to šetrnější způsob uspání?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 13.01.2009 23:17
     

    Evano, gel neznám. Každá narkóza je velký zásah do organismu a nehorší je asi ta, co se píchá do svalu. Bohudíky se od tohoto způsobu pomalu upouští

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 14.01.2009 00:20
     

    Otajdo, nejprve bych ucho prohlídla, zda tam není nějaký chlup. Pak Otivet, používám ho na běžné čištění thumbs down .

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 14.01.2009 00:25
     
    drahus napsal(a):

    Šak Missi, to to trvalo! Taky máš zkušenosti, tak se poděl! winking smiley flower smiley


    Jaký trvalo? nono smiley grinning smiley Nevim co dříve...právě jsme čistili ušiska, načež čtu, že se Otajda shání po přípravku grinning smiley .

    Co se týká zubního šutru - bojuju s ním u tohoto malého plemene stáleconfused smiley . Už i ta mlaďounká čuba má počínající na stoličkách sad smiley . Já to teda řeším každoročním odstraněním u veterináře - ultrazvukem. Narkoza do žíly a po zákroku ihned proti injekce. Takže do ordinace po svých a z ordinace jdou též po svých thumbs down . Mám super veta, ale jezdím za ním 70 km.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Psi, zubní kámen a jiné problémy

    Datum: 14.01.2009 08:53
     

    Míšo, u vás jídlo na celý den, ten náš pětkrát klapnul hubou a bylo to v něm! eye popping smiley winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.