pátek 26. dubna, 11:45 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 19
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 18.11.2023 20:14
     
    img_20231118_152514.jpg

    Konečně zryto. Dvě ,,soboty" bych potřebovala každý týden. Přesazený čistec, tymiány, nasazené tulipány a čemeřice, až na Bennottu, nějak jsem ji přehlédla. Vypuštěná nádrž, fuchsie a amarylky ve sklepě, něco na kompostu... Užila jsem si prvního sněhu, měla jsem hlídání thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.11.2023 20:58
     

    Mončo, víc než šikovná holka ... nemám poryto, přesázeno, nic uděláno ... lemra líná. Navíc, u nás se do záhonů šlápnout nedá ... celé léto sucho jak na Sahaře, nyní blátivo jak na Blatech .. a mnoho a mnoho dalších proč na zahradu čas není.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 19.11.2023 22:40
     

    Já mám kliku, že je ten podzim tak dlouhý a počasím příznivý. Udělám vždycky jen kousek a za pár dní zase něco dalšího. Dnes jsme prohnali štěpkovačem ostříhané větvičky z keřů a taky nějaké pevnější trvalky. Na skalku jsem ještě ani nemákla a je tam toho dost, co musím ostříhat, vytrhat, vyplít...

    Záhonek s tím hnusným fialovým jetelíčkem, který mi zamořuje postupně celou zahradu, jsem odložila na pozdní jaro. Jsou tam tulipány a narcisy, které měly prorůstat vrbinou penízkovou. Tu už jetelíček téměř zadusil. Až tedy odkvetou ty cibuloviny, musíme to vyrýt, vrchní vrstvu s jetelíčkem odvézt pryč a dát novou zeminu. thumbs up

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.11.2023 00:38
     

    Spike, nestačil by kartón a slabá vrstva zeminy? Papír se rozmočí a cibuloviny prorostou. Vrbina to asi nedá, plevel nevím. V nejhorším to nebude na nic, ale třeba by ho to zadusilo.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.11.2023 13:38
     
    img_20231015_152455.jpg
    Další fotografie:

    Už třetíi týden jsem bez auta. Naštěsti ,jako bych to tušila jsem to tak nějak poklidila.

    Nevím jestli jsem to sem dávala ,jak mě Tomáš orval břečťan z chaty. Naštěstí jsem to stačila spálit.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.11.2023 18:54
     

    Konečně dnes zryto, uf winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 20.11.2023 18:58
     



    Manca napsal(a):

    Spike, nestačil by kartón a slabá vrstva zeminy? Papír se rozmočí a cibuloviny prorostou. Vrbina to asi nedá, plevel nevím. V nejhorším to nebude na nic, ale třeba by ho to zadusilo.

     

    Za zkoušku to stojí.

    Chci tam dát řadu podzimních astřiček a asi vrstvu křemičitého písku. Ten jsme dali k palmě a jetelíček tam neroste.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 21.11.2023 15:12
     

    Věrko, já se takhle trápím s tím hnusným ovíjivý svlačec. eye rolling smiley sad smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2023 11:06
     

    Kordul, myslím, že si chata oddychla. Mě břečtan málem rozdrtil sloupek u plotu, zachránila jsem ho na poslední chvíli.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2023 11:45
     



    Pinka napsal(a):

    Kordul, myslím, že si chata oddychla. Mě břečtan málem rozdrtil sloupek u plotu, zachránila jsem ho na poslední chvíli.

    Odešla by zaroveň se mnou....

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 03.12.2023 21:53
     
    img_20231202_160143.jpg

    Při předvánočním úklidu jsem našla dobře schovaný seznam odrůd ze směsi, mám radost. Akorát jsem omylem splácala dvě bílé odrůdy odjinud, tak budu asi přesouvat. Nebo stříhat do vázy, abych se na to nemusela koukat.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.12.2023 10:38
     

    Ted´ když je zahrada zasypaná sněhem, zjištuju, co jsem všechno nestihla stydlin smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.12.2023 11:07
     

    Pinko, hoď to za hlavu. Teď už to nedoženeš, tak nemá cenu se tím trápit. Ono to nějak dopadne winking smiley flower smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.12.2023 12:56
     

    No, ja prave porad doufam, ze to jeste nejak dozenu a s napetim cekam na oblevu, snad uz od pristiho tydne.. Asi se nedockam, ze na chate v horach by to roztalo uplne, ale aspon tady dole prosiiimmm

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 04.12.2023 13:26
     

    My letos nemáme ještě poryto ve skleníku,ještě jsou tam dvě hlávky salátu.Taky nás to počasí zaskočilo,pořád byl čas. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.