pátek 26. dubna, 22:38 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Přesazování

Datum: 16.11.2008 19:25
 

Můžu teď, na počátku zimy, přesadit šáchor? Mám ho v koupelně a od léta se zbláznil...má stébla přes metr vysoká. Květináč malý. confused smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přesazování

    Datum: 16.11.2008 19:36
     

    Moni, se šáchorem konkrétně neporadím, jen myslím platí obecné pravidlo, že pokojovky se přesazují spíš na jaře. Ale mohu se mýlit...confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Přesazování

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přesazování

    Datum: 16.11.2008 19:40
     

    Anavi...jsem si myslela, že je jim to v bytě tak nějak jedno...ale asi ne. Tak já počkám...tedy on musí počkat. grinning smiley

     
  • Autor: Alena1
    Status:

    Re: Přesazování

    Datum: 16.11.2008 20:49
     

    Mona, určite to je jedno, ja všetky izbovky presádzam bežne aj v zime a ešte ani jedna nepovedala, že sa jej to nepáčigrinning smiley . Keď u len vyberieš a presadíš do väčšieho kvetináča určite to ani nezbadá!

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přesazování

    Datum: 17.11.2008 07:30
     

    Aleno...díky. Já si to myslela. Mám ho totiž v tomhle květináči už dlouho a jak teď vyrostl, zdá se mi neúměrně malý.

    Pak nafotím.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Přesazování

    Datum: 17.11.2008 10:30
     

    Mono, určitě přesaď. Jak psala Alena, také přesazuji celoročně, rostlině to spíš prospěje, než aby se tísnila v mini květníku.winking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Přesazování

    Datum: 17.11.2008 19:34
     

    ja taky necekam az na jaro, prijde mi ze by se rostlinka celou zimu trapila a ikdyz je to na zimu asi sok, v nove pude se jim vetsinou pak dari lip...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přesazování

    Datum: 17.11.2008 19:43
     

    Dobře...přesadím ho. Akorát jsem tedy zjistila, že když ho dám do většího květináče, nevejde se mi tento do nočníku, ve kterém ho teď mám. grinning smiley Musím najít jinou nádobu...aby v té vodě stál (že, Missi? winking smiley)

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Přesazování

    Datum: 21.11.2008 21:48
     
    Další fotografie:

    přesazuju taky celoročně.

    Mona,přesazování šáchoru je docela lahůdka,naštěstí to mám už za sebou,ale stejně se mi zdá,že doma jen tak přežívá.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přesazování

    Datum: 22.11.2008 07:33
     

    lostris... eye popping smiley thumbs down je krásně košatej. Já mám dlouhé stvoly, ale zatím takhle košatý není. Třeba se rozkošatí po tom přesazení. winking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Přesazování

    Datum: 22.11.2008 08:06
     

    Sachor sa ma presadzovat do vacsieho az ked uteka z kvetinaca...winking smiley, nema rad privelke kvetinace.

    Aj ja obcas presadzam "ked to pride", bez ohladu na jar..ale vtedy sa snazim co najmenej narusit korenovy bal..lebo predsa je jar najvhodnejsi cas - lebo vtedy sa aj korene skor obnovia a rozrastu..Moni, takze tiez by som sa nebala ani terazwinking smiley (ja pren pridavam do zeminy aj par malych kuskov dreveneho uhlia - aby nekysla poda, ked stoji vo vode)

    Sachor pestujem tiez v kupelni- za tie roky sa vystriedali tam aj trosicku podobne tej nahdere Lotristhumbs down , ale mala som aj 3-4 steblovewinking smiley ...Obcas mi prerastol moznosti - vyska takmer 1,5m( je tam zosikmenie) ...ale napr. mmt je tam mladas 3/4m... to ako na neho zabudamgrinning smiley...a toho roku som ho zachranovala za 5 min.dvanast..sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přesazování

    Datum: 22.11.2008 17:17
     

    lostris, nádherný! Prý se mu nejvíc daří v koupelně nebo v jiném vlhkém prostředí.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Přesazování

    Datum: 22.11.2008 22:06
     

    já ho mám na chodbě,kde je trochu chladněji než jinde.je totiž jakoby součástí kuchyně a nemá topeni.do koupelny bych ho nenarvalanono smiley tam mám potos a hoju.i tak je tohle už hodně prostříhaná verze,v letě venku byl mnohem košatější.sad smiley

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Přesazování

    Datum: 06.12.2008 05:36
     

    Také myslím,že šáchor jako vodní rostlina nepotřebuje až tolik místa v květináči.Spíš by chtěl velkou podložní misku a hodně vody a přihnojovat spodem.Stonky bych svázal,aby se nelámaly a šly do trsu nahoru.

    JABRAKA

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.