pátek 26. dubna, 15:25 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Okrasné trávy

Datum: 23.02.2007 09:21
 

Máte někdo na zahradě okrasné trávy? Vždycky je stříhám až tak koncem března, ale včera jsem koukala, že už začínají odspodu obrážet... Tak bych je asi už ostřhala - snad tím něco nepokazím.

Taky mám dva nové druhy trav a vůbec nevím, zda stříhat nebo ne... ta jedna totiž zůstala celkem zelená i po celou zimu.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (02.08.2009 19:01)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 16
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.05.2021 21:00
     

    Tak já letos u baráku už krásná, klacek vedle, aby bylo vidět, co se nemá sekat. Borec z techniček pochopil a pbsekal vzorně kolem stunovkou, jstejně jako lavičku a truhlíky... aby po něm přišel kretén se sekačkou a vzal to všechno na sirku komplet. Já myslela, že se vzteknu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Okrasné trávy

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 01.06.2021 09:39
     

    Majko, minule jsem četla na FB diskuzi "jak seká zahradu chlap" a ty příspěvky byly tak neuvěřitelné, že jsem se normálně zalykala smíchy, L. mi říkal, abych se prý jako nezbláznila. grinning smiley Jak ty ženské to přesně fikaně obestaví vším možným, aby chlap pak vzal křoviňákem i ty klacky nebo lítaj kameny na všechny strany. Jde to do háje všechno včetně rybízů, borůvek atd., to nepochopíte. Oni asi k tomu nějak nemají předpoklady stydlin smiley nono smiley love smiley . Já si sekám zásadně u sebe sama... bo mám jenom jedny nervy (jednou jsem to neuváženě povolila). grinning smiley On je zvyklý na své tři hektary a traktůrek, u mě je to hodinářská práce, a to nesvěřuju vůbec nikomu. grinning smiley

    Jedna paní tam napsala hnusný komentář, jestli jako všechny ženský mají doma debila, co neumí zacházet se sekačkou.

    Ale to si nemyslím. Jen prostě mají "jiné chápání světa"... prostě když trávník, tak trávník, "rozhodně nebudu objíždět pampelišky a sedmikrásky pro včely" eye rolling smiley ... Já zase měla na zamaskování kompostu vysázený pruh trvalek - tak ten mi vzal strunovkou se slovy, že byl překvapený, že "nemám všude vypleto", když jsem tak pintlich... grinning smiley A po vysvětlení, že to nebyl plevel, ale trvalky, nastalo překvapení, proč jako chci ten jím vyrobený krásný kompost něčím "maskovat"??? eye popping smiley

     

    Takže nějakej trs trávy mezi trávou... to je Maj vyšší dívčí už. flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (01.06.2021 09:42)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 01.06.2021 20:47
     

    Není každej debil, když jeden to pečlivě obseká a druhý vezme na drn.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 08.04.2023 19:16
     
    340068240_610688991090169_2837288052319280504_n.jpg

    Prosím, jak se jmenuje tahle dvoubarevná plevelná okrasná tráva?

    Někam se mi zatoulala fotka s názvem a na svoji paměť se bohužel spoléhat nemůžu.

     

    Už vím, je to chrastice rákosovitá. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (08.11.2023 15:33)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 13.04.2023 09:46
     

    Lesknice rákosovitá?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 24.07.2023 19:45
     
    img_20230724_193216.jpg

    Už mi schne i tráva angry smiley

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 08.11.2023 13:51
     

    Ahoj devčata. Ozývám se zase po čase a opět s dotazem. Udělala jsem si radost a zasadila na nově vybudoné kameniště traviny a mezi nimi i pampovou trávu. Já trubka si nepřečetla že je teplomilná a tedy nono smiley - no prostě se mi v zahradnitví libila a bylo. Teď řeším zazimování - bydlíme na Vysočině a na místě kde fest fouká. Já ji samozřejně svážu - jak se píše a někde jsem četla že je možné ji i ohnout jako snop/ je celkem dost vysoká/ a obalím netkano textilií. Přemýšlela jsem jestli ji ještě navíc neobalit bublinkovou folií - co myslíte?

    Díky moc za rady.

    PS : ještě díky za podporu že nemám vzdávat stromečkovitou hortenzii - co měla být původně bílá Annabel ale byla růžová a loni v zimě vypadala jako že ji něco žere a nepřežije. Vzpamatovala se a pěkně i kvetla.

    Lada

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Zamina (08.11.2023 13:53)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 08.11.2023 21:12
     

    Měla jsem jí jednou a víckrát jsem nezkoušela, nepřežila mi zimu. A to jsem jí zasypala lupením, dle rad. Uhnila mi. angry smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 08.11.2023 21:56
     

    Běžnou trávu spolehlivě zabije vlhko a stín. Já bych se toho igelitu bála.

     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 09.11.2023 07:42
     

    Zamino, igelit určitě ne. Vlhko zabíjí a obávám se, že nevydrží.Neúspěšný pokus mám taky za sebou a myslím, že docela velká skupina lidí, co znám.

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 09.11.2023 08:05
     

    Díky za nepříznivé zprávy sad smiley sad smiley . No co už s tím- zkusím tedy svázat do snopu a obalit netkanou. Listím zasypávat do kamene nebudu.

    A něco s zasmátí - Já trubka si rovnou koupila 3. eye popping smiley

    Uvidím co se stane.

    Hezký den všem.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 09.11.2023 16:46
     

    Zamino, já bych tenký igelit zkusila, obzvlášť když máš 3 rostliny. Svázat a obalit novinami, kartonem, pak igelit. Ve vedlejší vsi byla úspěšně několik let, už není. Ten neúspěšný pokus mám za sebou též. Ať se zadaří.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 09.11.2023 22:40
     
    p1050992.jpg
    Další fotografie:

    Mančo, oni trávy spíš vyhnijí. A jednu vykopnout do květináče a přezimovat někde v chladu by nešlo?

    Mně letos dělá radost Miscanthus Strictus. thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 10.11.2023 13:26
     

    Gabčo, krásný. Stříháš květy na zimu?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.03.2024 17:57
     



    alenak napsal(a):

    Gabčo, krásný. Stříháš květy na zimu?

    Alenko, stříhala jsem pár květů na dekoraci, jinak nechávám. Už mám teda asi 14 dnií pokoseno. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.