pátek 26. dubna, 12:44 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Tipy na výlety
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Tipy na výlety
Posílejte fotografie! Tipy na to, kam vyrazit ve volných dnech
 
 
 
 
Autor: Pinka
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Resort sv. Kateřiny u Počátek

Datum: 20.09.2023 21:52
 
20230919_144936.jpg
Další fotografie:
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Resort sv. Kateřiny u Počátek

    Datum: 21.09.2023 15:02
     
    Jsou to lázně a ajurvedský pavilon. Na kopci menhiry a meditační místo.
     
  • Status: expert

    Re: Resort sv. Kateřiny u Počátek

    Datum: 21.09.2023 20:06
    Hodnocení fotografie "Resort sv. Kateřiny u Počátek": 5
     
    Pinko, působí to na mě tak nějak zvláštně. Asi bych se tam léčit nechtěla.
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Resort sv. Kateřiny u Počátek

    Datum: 21.09.2023 21:06
     
    Regi,ani já jsem tam neměla z toho místa prijemny pocit.
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Resort sv. Kateřiny u Počátek

    Datum: 22.09.2023 10:50
     
    Ještě upřesním, že samotné lázně jsem nefotila, toto je ten meditační objekt a je označen jako stavba roku 2019. Dokonce se objevil v TV v nějakém filmu. Ale místo to zvláštní je.
     
  • Status: expert

    Re: Resort sv. Kateřiny u Počátek

    Datum: 22.09.2023 17:48
     
    Nevadila by mi ta loučka. Ale ke stavbě se nuceně užité kameny jako podpěrné sloupy, aby to bylo ajurvedské, vyloženě nehodí. Nápad není špatný, jen se mělo celé držet v jednom stylu. Nejde splácat betonový naprosto jednoduchý skelet s menhiry. Přijde mi to stejně blbý jakoby tu stavbu podpíraly třeba bohatě zdobené barokní sloupy. Pruhy látky už to nemůžou zachránit. Ale asi jsou jiný měřítka pokud je to stavba roku. Architekt Loos by z toho nadšenej nebyl. grinning smiley
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Resort sv. Kateřiny u Počátek

    Datum: 22.09.2023 21:12
     
    Mě teda zaskočil spíš ten název. Brát si do huby světici a kombinovat s ájurvédou.
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Resort sv. Kateřiny u Počátek

    Datum: 23.09.2023 07:55
     
    Mančo, pravdu díš, motání dohromady dvojích směrů či vír mi taky dohromady nejde, ale ... nedohledávala jsem ... tady někde poblíž je obec Sv. Kateřina ... zda oni to nemají polde místního názvu obce.
    Bohužel, jsem asi trochu mimoň, ale na mne působí spíš jako pohřebiště než cokoliv jiného. Neměla bych z toho dobrý pocit ani pro meditaci.
    Kamarád dělal vloni (?) nějaké věci, včetně totemu, kdesi na Šumavě pro šamany ... podle jeho fotek, tam by se mi asi líbilo ... i když tady ty prapodivnosti jaksi zrovna nemusím.
    A architekt Loos ... bylo víc takových opravdu architektů v naší zemičce ... ale, zase jiná doba, jiné nároky, jiná měřítka krásna. Zajímalo by mne docela, jak by tohle hodnotil Vávra David, jeden z mála pořadů na který jsem se dívala "Šumná města".
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Resort sv. Kateřiny u Počátek

    Datum: 23.09.2023 10:44
     
    Děvčata, já o tom ani tak moc nepřemýšlela, jen jsme jely se snachou okolo a byly jsme zvědavé. Dříve tam totiž byla léčebna pro děti, je tam nějaké vhodné klima pro dýchací cesty. A je tam opravdu kostelík sv. Kateřiny.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Tipy na výlety (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.