pátek 26. dubna, 12:09 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.11.2012 20:14
     

    Jestli se chcete dozvědět něco o krtkovi, právě beží dokument na CT2 spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.11.2012 21:13
     

    Dokument byl úúúúžasný, ale jakto, že mi jich kočky za sezonu přinesly 37 a stejně mám zahradu samej kopec,že to musí být vidět i z družice.

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 29.11.2012 17:18
     
    pb290013.jpg

    Takhle to u mě vypadá, jako bych neměla pověstné lovecké kočky love smiley smoking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 29.11.2012 22:10
     

    Potěš koště eye popping smiley , to si tam budeš moci zřídit terénní polygon winking smiley .

    Už dlouho vzpomínám , je nějaká pranostika - Když krtci ryjí takhle pozdě na podzim - bude krutá nebo mírná zima confused smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 29.11.2012 22:19
     

    ...... takhle ryjí až do jara, měli jsme zahradu jak po manévrech sad smiley

     
  • Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 30.11.2012 05:52
     

    eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley - to vás lituju sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 30.11.2012 18:22
     

    Tak obrovský kopce jako letos dělají u nás jsem ještě neviděla angry smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.04.2013 16:19
     

    Tak nám na zahradě konečně slezl sníh. Nechci se rouhat, ale možná by bylo lepší, kdyby to zůstalo bílé.

    Takovou apokalypsu jsem tam ještě nezažila - od myší nebo hryzců provrtané snad všechno!!!!!! angry smiley angry smiley angry smiley

    Pročetla jsem teď celou tuhle diskuzi a úplně zaručený návod jsem nenašla. Nemáte někdo prosím?? please smiley

    Jsem fakt nešťastná. Má tohle hobby cenu?? Mazlíte se s kyti, pečujete, kupujete a pak jen bojujete s havětí, která vám veškeré dílo zničí. kolikrát mám začínat znovu? Možná máme i po živém plotu loni vysazeném...

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.04.2013 17:10
     

    Betas, vím o čem mluvíš, trochu pomohly kočky, mám každé ráno z verandy krvavou komnatu. Nemám přehled protože hryzce asi sežerou, krtků mi přinesly loni 37 a voranisko je tam stále. Celou zahradu mám poddolovanou, moc jim díry nezasypávám, nemá to cenu ještě zničej něco dalšího, snažím se jim vyhýbat. Mám dvya pejsky a dvě kočky trávit škůdce se bojím a tak trpím. Asi seš taky z hor, viď? Možná už jsem se Tě ptala. Nechci ani záhony fotit, musím počkat až to zakryje vegetace.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.04.2013 18:31
     

    Taky z hor, navíc z takové oblasti chatiček, kde jen přes prázdniny bydlí pár důchodců, takže moc rušno tam není, proto se ani srny neostýchají sad smiley Už ani nevím, co je pro mě větší zlo. Doma ve městě mě zas rozčilujou cizí asi divoké kočky, které mi tam kálejí na kytky a trávník. Tak už jsem přemýšlela nastražit jim past, chytit je a odvézt na zahradu, ať se tam popasou a vyřešit tak 2 mouchy jednou ranou grinning smiley Ale jak je chytit??

    No - snad mě to nějaká vegetace vůbec pokryje... sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.04.2013 18:36
     

    Taky jsme v rekreační oblasti, jsem z těch pár důchodců co tu jsou natrvalo. V sezoně je tu šrumec, tedy hlavně v zimní sezoně, v létě tu jezdí cyklisti sebevrazi :-). V mezisezoně je tu pusto prázdno :-)

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.04.2013 19:56
     

    Já mám taky ze zahrady Metro. Kam šlápnu, tam se propadnu. Kurvy jedny myší, ty se zase za zimu činily angry smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.04.2013 21:51
     

    Moje řeč Vlaďko! thumbs down A řešíš ty to nějak?

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.04.2013 21:52
     

    Neřeším. To bych se musela nejdřív zbláznit.Mám velkou zahradu a to není šance ji uhlídat.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.04.2013 22:00
     

    Když já se zatím nějak nemůžu smířit s předem prohraným bojem. sad smiley

    Takže nakoupím jedy a pastičky A aspoň pro svůj pocit jdu bojovat s větrnými mlýny..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.