sobota 27. dubna, 03:28 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 21
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 15:14
     

    Tak u nás to je fakt katastrofa angry smiley ..... včera jednoho zakousla asi čuba, druhýho jsem já zadupla. No a dnes jsem též jednoho zadupla, druhej mi zdrhnul. Šmejdi jsou i na povrchu nesmírně rychlý. angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 15:16
     

    Missi čímpak je podkrmuješ, že se k vám tak stahujou?

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 15:23
     

    Má kyprou humusovou půdu a v ní spoustu žížal a hmyzáků, to krtci rádi smiling smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 15:23
     

    Irisko nevím, kolem jsou pole - myslím, že jak je sucho, tak se stáhli sem confused smiley - přeci jenom občas zalévám. Navíc to jsou mladí krtci, tak asi hledaj nová teritoria. angry smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.08.2015 22:09
     



    ivik11 napsal(a):

    Eli, také se hlásím o semínka please smiley, mně bys je mohla přivézt grinning smiley love smiley Domluvíme se, krtci mně tu řádí jako najatí angry smiley a kafe nezabírá grinning smiley

    Iviku, píšu si, jak dozrají semínka dám vědět a domluvíme se. Třeba, možná, snad se najde chvilka volná (nebudou zkoušky, výstavy, závody, inspekční služba ....) a některý z mých chlapů mi udělá řidiče. Třeba se do té doby ještě něco objeví, co by se ti líbilo či hodilo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 13.08.2015 10:38
     

    babčo, je fakt, že dokud jsme tuhle červenou kytku měli na zahradě, byl klid. Asi jim to nevoní.

    Vzpomněla jsem si na Míšu - udělaly jsme s mamkou jeden velký nový záhon, za dva dny mi volala mamka celá zoufalá, že je vše podryto, kytky jsou nadzvednuté a musela to celé ušlapávat, rostliny už napůl zvadlé. No a za pár hodin to samé. Takže asi hryzec, krtek by dělal krtiny, že? Tak mám radost... Hezky jsme mu to tam přeryly, tak se mu tam asi pěkně rejdí.

    Kámoška mi říkala, že krtci páchaj asi sebevraždy z vedra... prý nedávno šla, u cestičky několik krtin, krtci vylezlí, napůl mrtví confused smiley sad smiley, asi je jim dole vedro.

    S dětma jsme jely na kolách mezi polema, myši tam jen šustily obilím, byly jich kvanta, na cestičce několik mrtvých.. eye rolling smiley no to jsem si poječela stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley, fakt je nemusím.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 13.08.2015 10:43
     

    Podle mne nemají co pít

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 13.08.2015 14:15
     



    Anavi napsal(a):.

    S dětma jsme jely na kolech (kolách) mezi poli (polema), myši tam jen šustily obilím, byly jich kvanta, na cestičce několik mrtvých.. eye rolling smiley no to jsem si poječela stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley, fakt je nemusím.

    winking smiley love smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 13.08.2015 14:23
     



    ivik11 napsal(a):



    Anavinapsal(a):.

    S dětma jsme jely na kolech (kolách) mezi poli (polema), myši tam jen šustily obilím, byly jich kvanta, na cestičce několik mrtvých.. eye rolling smiley no to jsem si poječela stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley, fakt je nemusím.

    winking smiley love smiley

    Iviku? Tak takhle bych to do diskuze nikdy nenapsala, nejsi náhodou učitelka češtiny? grinning smiley

    Já si tady píšu jak mi zobák narost a né narostl.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 13.08.2015 14:24
     

    Jinak musím napsat, že po aplikaci logru docela přibývání děr od hryzců ustalo. Ale jak byly ty vedra, moc jsem kávičku nepila ( spíš ledovou nebo max. rozpustnou ), a už jsem včera zas 2 ďoury našla. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 13.08.2015 14:27
     

    gabčo, to naše východočeské "nářečí" občas tahá za uši.. Třeba naše strojení místo oblékání jsem holkám taky chvilku vnucovala proti srsti smiling smiley. Prej se strojí stromeček smiling smiley. Ale já si nedovedu představit, že bych řekla dětem: Obleč se! Přece se jasně říká: Ustroj se! grinning smiley grinning smiley grinning smiley flower smiley winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 13.08.2015 19:48
     

    My Moraváci máme také své, a já si k tomu ze Slovácka také ledacos přinesla stydlin smiley . Ale napsané-i to moje, když to po sobě přečtu- mě tahá za uši (nebo za oči?) grinning smiley love smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 26.08.2015 15:38
     

    Missi - plně chápu tvé rozhořčení, mám krtky už 5. rok a letos abnormálně řádí jak černá tlapa - kam šlápnu, tam se bořím. Jsou podrytý všechny záhony, krtiny moc nejsou vidět, ale podrytý mám všechno. Málem mi letos uschly levandule a tymián, a to jsem je přeci jen trochu občas prolila vodou. Prý mu levandule smrdí, ale určitě né rostlina. Lógr občas někam cmrndnu, ale nijak to zatím neovlivnilo. Začínám vážně uvažovat, že si pořídím fretku, krtci prý z ní mají panický strach. Jen nevím, jak se bude tvářit náš pes. Ten moc tolerance nepobral sad smiley sad smiley sad smiley

    Eli, mohla bych taky vyloudit pár semínek - please smiley please smiley please smiley - červenou i zelenou - ta červená lebeda vypadá moc pěkně a špenát by taky nebyl k zahození

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 26.08.2015 17:27
     

    Kočky, komu řádí na zahradě krtek, pozvite si bagristu. Od doby, co bagrují, krtek neryje grinning smiley 

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 26.08.2015 19:21
     

    No, krtky bych brala, to jsou jen narušitelé estetických pořádků, ale ta parta hryzců, co nám tu řádí, je opravdu demoliční četa.

     

    Dnes mi manžel upravoval jeden ze záhonů, celé to tam je protunelováno a už se nedivím, že růže, které by měly být extra vitální, jsou furt přikrčení skrčkové. Je to pod nimi asmá díra. angry smiley angry smiley angry smiley 

    Kočky ulovily letos na dvacet hryzců a stejně jich tu je tolik. eye popping smiley Už si s nimi nevím rady. Koukala jsem i po těch fretkách, jen nevím, jak by to šlo dohromady se slepicemi a s indickými běžci. Teď na večer jsem to zase posypala laciným kafem, tak snad zase ráno budu mít od kočiček dárek u postele. Chodí se chlubit. Když nechám otevřené okno na noc, proskočí mi i s myší nad hlavou. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.