pátek 26. dubna, 05:39 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 28.05.2015 11:45
     

    já jsem na podzim a v zimě sypala krtečkovi počůraný stelivo od koček a dobrý thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 10:26
     
    m-007.jpg
    Další fotografie:

    Tak včera jsem pořádala lov na hryzce eye rolling smiley . Samice si přivedla dvě mláďata do jezírka a asi je učila plavat, či co angry smiley . A tady je výsledek

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 10:36
     

    Mě asi zabírá to prolévání logrem, dokonce mi pokvetou v záhonech lilie to bylo nedávno skoro nemožné, jen toho logru jsou potřeba neskutečná kvanta:-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 11:01
     

    Taky mi pomáhá cpát do děr lógr. Zatím máme klid

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 11:25
     

    Já už zalévám plošně, jenže teď mají v hospodě rozbitý presovač, tak je to naprd. Musím se snažit sama:-)

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 14:24
     

    Ten logr musím zkusit, nemusím kypřit, na nové zahradě něco kypří za mě grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 14:39
     

    Občas když je v akci Jihlavanka, tak vezmu hryzcům velké balení a proleju je pořádně:-).

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 15:05
     



    jaja99 napsal(a):

    Občas když je v akci Jihlavanka, tak vezmu hryzcům velké balení a proleju je pořádně:-).

    Jájo to znamená ....kolik v akci stojí? Jak víš, u nás se zrnkový kafe kupuje jen pro tebe winking smiley , tak nemám tušení. Ještě budu hryzcům kupovat kafe angry smiley , ještě že to nechtěj mít oslazený, hajzlové angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 15:33
     

    Missi a nemáte v okolí kavárnu, hospodu nebo něco takového? Zkus se domluvit, ať ti lógr schovávají. Řekni jim, že ho sušíš na druháka grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Vem nějaký kbelíček od malířské barvy s víkem, aby ho měli kde skladovat, ale musela bys ho brát asi obden, protože pak začne plesnivět a z mašiny je vlastně sterilní, nemusíš se štítit

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 16:09
     

    Kočky, a jak se s tím pracuje? Já to nám prostě celé provrtané těsně pod povrchem, tak kam logr sypyt nebo lít? confused smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 16:30
     

    iviku, taky už nemám krtince, ale díry, tak, jak jí odkryju, nacpu tam ty puky z mašiny, co se udělají v espreso-automatu. Nacpu jich tam, co se vejde. Poměrně dost kafe se u nás vypije a manžel má zákaz puky vyhazovat, když na něj náhodou vyjde, že mašina hlásí, že je plná a dává mi je do plastové misky a když je jich dost a přijdu na ďouru, nacpu je tam. Jinak je sypu k růžím. Lógr mají totiž rády žížaly a když ho sežerou, musí z nich druhou stranou jít ven, tak pěkně hnojí smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 16:44
     

    Já to namíchám do konve s vodou a prolejvám kafem záhony:-). Přemýšlím o další hospodě kterou bych oslovila stydlin smiley, no a i já mám slušnou sporřebu. Ono to neplesniví vůbec, nechávám si to zalité vodou, jen to odspodu bublá hihi

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 16:56
     

    Fuj grinning smiley

    Ty taky nemáš zahradu, ale plantáž.

    Na mojí zahrádce dávám suché puky a zatím to stačí. Sousedé se přidali, tak snad to bude dobré thumbs down

    Ob zahradu fungují dobře venkovní kočky, takže souhra úžasná smiling smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 16:58
     

    No nebýt mých koček bylo by to taky horší, to máš pravdu. Přece jen dravec na zahradě je výhra:-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.06.2015 17:01
     

    To víš, já mám teď dravce v posteli a ne jednoho, pak holt nejsou na zahradě. Jejich revírem je barák. grinning smiley

    Denny koukne na bytové dveře a mňoukne si, že chce na špacír, tak otevřeme (nikdo cizí tu není) a obě kočky šmejdí po domě. Je to děsný dobrodrůžo grinning smiley Pak zalezou do svých košíčků a spokojeně spí love smiley V domě by asi hlodavce chytili, ale ven je nepustím, tady ne-e. Co strachu jsem měla o Leonka, aby mi ho nesebralo auto sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.