pátek 26. dubna, 13:50 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz

Moje osvědčené trvalky

Datum: 13.09.2010 15:58
 

V diskusi o trvalkách se objevil nápad, který by neměl zapadnout. Aby se každý, kdo bude mít zájem pochlubil se svými nejoblíbenějšími trvalkami, které zaujmou, potěší a nezklamou. A tohle vlákno, by se mohlo stát návodem těm méně zkušenějším pěstitelům.

Pokud bych měl začínat tak já bych mezi takové moje stálice řadil srdcovku nádhernou a kokořík. Srdcovku pěstovávala už kdysi moje maminka, takže je to pro mne spíš srdeční záležitost a kokořík jsem zachránil ze smetiště za naší zahrádkářskou osadou, takže vlastně taky srdeční záležitost. Obě nezklamou svým zajímavým květem a hlavně jsou vhodné do polostínu a stínu, kde pravidelně kvetou.flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.09.2010 16:04)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 12:01
     

    Vytahuju toto téma ze zištného důvodu. Irenka Pospíšek si chválila rozchodníkovce m.j. i za to, že se dobře množí. Jak? Vyndat trs a rozdělit?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Moje osvědčené trvalky

     
     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 12:03
     

    Zakoření i jeden jednotlivý stonek, množí se to jak voděnka :-)

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 12:09
     

    To jako ulomit stonek bez kořínku a píchnout do země nebo nechat napřed ve vodě zakořenit?

    Jinak za dobu co je toto vlákno založené se mi rozchodníkovce taky hodně osvědčily. Vydrží snad všechno. Jeden mám už 2 roky v květníku. Měl chudák podmisku i přes zimu (zapomněla jsem jí odstranit) a vydržel i s rozpadlým květníkem. Teď zase stál ve vodě několik dní při těch plavácích a vypadá pořád dobře thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 12:11
     

    Já zakořenila vytržený ze země ve vodě, a vyžrané od hryzce rozpadlé na kousky taky chytily, takže fakt snesou všechno

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 12:18
     

    Díky. Možná zrovna teď, když ještě nemají nasazeno na květ bude vhodná doba. Zkusím to.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 13:37
     

    Jakej je rozdíl mezi rozchodníkem a rozchodníkovcem?

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 13:46
     

    Já to beru tak, že rozchodník je nízký a rozchodníkovec vysoký, ale jestli to tak je čert ví :-)

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 13:47
     

    Já to beru taky tak grinning smiley Je to zkrátka taková matrona grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 13:54
     

    Aha. obojí je totiž Sedum.. Takže vysoké jsou rozchodníkovce? Hmm, stejně tomu asi budu stále říkat rozchodník, jak jsem zvyklá stydlin smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 14:25
     

    Nemáte náhodou někdo žluťuchu?

    Všude vidím je obrázky kvítků, ale chtěla bych vědět jak vypadá celá rostlina a jak se vám osvědčila.

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 14:26
     

    mě zašla, byla taková křehoučká, ale moc krásná.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 14:28
     

    Jájo a to je keřík nízký a vyhání vysoké stonky? a na zimu zatahuje?

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 14:35
     

    [www.google.cz]

    Já ji měla maličkou pár lístků, měla jsem ji vypiplat v květníku. Ale pěkná je

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 14:46
     
    thalictrum-delavayi-hewitts-double[2].jpg

    Jáji, já měla na mysli tuto. Objevila jsem jí u Florianuse. Ale jednu kytku tam objednávat nebudu..........jen kdybych na ní někde narazila v zahradnictví a neplatila poštovné, ale je pravda, že doteď jsem nikde nic podobného nezahlídla. Má být cca 1 m vysoká.

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.06.2013 14:53
     

    Mám žluťuchy dvě. Stejný, cos dala na obrázku,ale ta tvoje je jakás plnokvětá. Na zimu zatáhne, nic tam nezbyde, má takové křehčí listí, keříček je nízký a teď vyhání stvoly do vrchu.Listím je podobná na netík, nebo i ten orlíček, ale jemnější orlíček. Je moc krásná. Jednu mám ve stínu a druhou na sluníčku. Rostou obě. Kvetou docela dlouho. Semínka jsem nechala uzrát, ale ničeho podezřelého okolo jsem si nevšimla. Zahradnice v Litomyšli ji množí semenama, ale většinou ji nemají (bodejď by jo, jestli mají matečnici jen v alpiniu, tak to ji mají mizernou), ale občas jo, mám je od nich. Když budeš chtít, vyfotím ti je.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.