úterý 19. března, 10:20 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

Datum: 26.02.2007 09:55
 

Taky vás rozčiluje rozblemcaný prací prášek nebo zbytky aviváže v zásobníku u pračky? A někdy se tam tvoří i plíseň, ačkoli po každém praní zásobník otevřu a nechávám vyschnout. Po tom, co jsem ho namáčela domýdlové vody a drhla různými kartáčky, včetně zubního smiling smiley, jsem minule riskla ho dát do myčky na nádobí. Musím říct, že to mělo zatím největší úspěch smiling smiley, jen se obávám,aby se po opakovaném použití myčky nesmyly ze zásobníku napsané programy smiling smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 28.02.2007 11:14
     

    Normálně zásobník vyndám a kartáčkem omyju. Myčku nemám.

    Jaké programy máš napsané na zásobníku??eye popping smiley  To tam určitě nemám. Jo a taky nechávám zásobník otevřený, aby vyschnul.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

     
     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 28.02.2007 17:25
     

    anavi, tak to umej v myčce a pak to tam syp a lij opatrně.....třeba přes kornoutek z novin nebo trychtýřgrinning smiley

    jsem ráda že nejsem sama, komu "drásají nervy"  takovéto věciwinking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 28.02.2007 17:32
     
    Já se přiznám, že prášek rovnou nasypu do pračky...Na předpírku neperu,tak je to jedno. Mě právě rozčilovalo,že tam někdy něco zůstalo. Aviváž je v pohodě, doleju vodou na maximální množství,tak se to krásně vypláchne. A když dělám údržbu pračky, tak do všech přihrádek nasypu kyselinu citronovou,zaleju horkou vodou nechám chvilku působit. Jeden sáček nasypu ještě do pračky a pak projedu jeden cyklus na 90 stupňů. Pračka je stále jako nová,bez vodního kamene.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 28.02.2007 17:48
     
    Lado...obyčejná kyselina citronová? A kolik jí do té pračky dáš? Ten jeden pytlíček?eye popping smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 28.02.2007 18:04
     
    Ano, jeden desetidekovej sáček kyseliny. A pračku zapnu na půl dávky,aby bylo míň vody. Poradil mi to kamarád, opravář praček.Zrovna tak,abych k obyčejnému prášku přidala lžíci sody.Už ale dlouho peru jen v Arielu,tak k tomu nepřidávám nic.Mám pračku plněnou horem,tak můžu rozdělat buben a kouknout,jak vypadá tělísko.Takto vyvářím i rychlovarnou konvici...
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 28.02.2007 18:13
     
    Lado...dík, to zkusím. Nechce se mi kupovat drahý Calgon.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 28.02.2007 18:15
     
    Rychlovarná konvice se kyselinou citronovou čistí perfektně, Když nemám,tak použiju ocet. Působí stejně.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 28.02.2007 18:24
     
    Vlaďko, ale z toho octu je hroznej puch...grinning smiley
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 28.02.2007 18:48
     
    Lado, to jo, ale když v ní potom vyvaří š čistou vodu,tak ten smrad zmizí.
     
  • Autor: alca
    Status: začátečník

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 01.03.2007 12:21
     
    Jako LadaB, prášek do pračky, ale jediná vada u naší pračky je, že ty zásobníky nejdou  nenásilně vypreparovat a ten  na avivage je někdy dost děsnej. Vždycky  když dostanu záchvat pořádkumilovnosti tak ho vypulíruji  starým zubáčkem. Vodní kámen se u nás netvoří  ale na bývalém pracovišti to bylo hrozné - ten ocet zabírá ale puch je to strašný.
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 01.03.2007 13:09
     

    Já tedy používám pouze tekutý prášek (Ariel) na praní (rovnou do bubnu) a do "šuplíčku" leju jen aviváž. Netvoří se mi tam vůbec nic.

    Ve staré pračce jsem původně dávala prášek normální a od té doby se tam tvořil jakoby plesnivý povlak, ale hlavně to bylo cítitthumbs up . Ať jsem myla šuplík jak chtěla, tak to bylo v té přívodní hadici.thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 01.03.2007 14:43
     
    Miisi, já už taky přešla na dávání pracího prášku nebo tekutého gelu rovnou do pračky, ale stejně se tam usazuje ta aviváž... sad smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 06.03.2007 19:46
     
    jo grinning smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 24.06.2007 16:38
     
    jsem na tom podobně, i když vezmu kartáček tak se prostě nedostanu všude, nechávám pootevřené, aby to vyschlo, ale je na tom jakoby poplesnivělý povrch, aviváž se nádherně vypláchne, takže jsem začala dávat prášek rovnou na prádlo a začala jsem nově používat tekutý gel na praní - navíc se mi občas stalo, že mi na nějakém prádle zůstaly šmouhy od prášku, což se s gelem nestane
     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.