sobota 27. dubna, 00:55 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Fotoporadna?

Datum: 26.06.2007 21:58
 
Co kdybychom v tomto příspěvku občas poradili těm méně zdatným, jak upravit fotografie, alespoň základy. Co Ty na to Laduš?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 14
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 12.01.2012 11:18
     

    Carlosi, ty fotky jsou tvoje vlastní? Pokud jo, tak klobouk dolu. eye popping smiley thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotoporadna?

     
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 12.01.2012 23:17
     

    Jj, Trixi, jsou moje stydlin smiley, ta první z Beskyd, ta druhá tuším ze Žebětína. Ale dal jsem je sem kvůli pozadí. Zatímco první má pozadí ostré jako břitvu, tak druhá má, naopak rozostřené. A k tomu malý technický detail :

     

    u 1. fotky je objekt ode mě celkem dosti vzdálen, jen lehce přiblížen, využívajíc mlžného deště jako "kouřovou clonu"; výsledek je že celá kompozice je ostrá

    u 2. fotky jsem se naopak snažil dostat co nejblíže primárnímu objektu (listy), čímž zase naopak došlo k rozostření pozadí, což byl záměr, neboť barevné podání listů ladilo s jinak nezajímavým, modrošedým pozadím.

    A pokud mě paměť neklame, tak jsem oba snímky fotil téměř do "protisvětla", ovšem pokud se tomu protisvětlo dá říct, když je hustě zataženo a prší eye rolling smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 12.01.2012 23:59
     

    Takhle bych to nepodchytila ani kdybych na to měla pořádný nářadí. winking smiley

    Na první fotce se mi hrozně líbí ta hloubka, kterou jí dávají ty stromy v pozadí a na té druhé zas ten kontrast listů. Fakt moc pěkný! thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 13.01.2012 06:00
     

    Skvělé... thumbs down

    Emilko, chce to trochu vycvičit oko a rozhlédnout se kolem..Když fotím třeba děcka na pískovišti, tak strategicky najdu místo tak, abych měla v pozadí co nejvolnější prostor. Stačí třeba poodejít o půl metru tak, aby třeba prolejzačka byla mimo záběr a "nerostla jim pak trubka z hlavy". Nějakou dobu pak čekám, až mě přestanou vnímat, že tam dřepím s foťákem a začnou si přirozeně hrát..Pak vypadnou nejlepší momentky...V bytě to to větší problém...když dítě posadíš tam, kde máš dobré pozadí, tak se bude pitvořit a nebude spolupracovat.. grinning smiley Když si zahraje se zaujetím, tak většinou v tom nenemožnějším místě na dobrou kompozici.... grinning smiley Je to zákon schválnosti, buď skvělé monentky s nemožným pozadím, nebo luxusní pozadí a nemožně se pitvořící dítko.. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 13.01.2012 07:59
     

    Všem moc děkuji. Lado, moc pěkně napsané. Pitvořících se fotek mám až nad hlavu. Nejhorší jsou vlastní dítka - jedno má snahu se tvářit jako modelka a druhé zase zdrhá před fotákem.

    Carlosi , Drahuš, okoukla jsem vaše stránky - moc pěkné! .

    Zaostřená větev mne shodou okolností zaujala nedávno v časopise, díky moc za technický popis. Nejvíce koukám, že je zaostřená celá větev. Včera jsem zkoušela na zahradě, nějaký náznak tam byl, ale k tvé verzi mám daleko grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 13.01.2012 08:58
     

    O něco lepší momentky než dřív zkouším taky. S podobným výsledkem, ksichtí se. eye rolling smiley 

    Trochu pomáhá buď dát něco počítat nebo vůbec nad něčím přemýšlet, nebo vyfotím dítě, když něco dělá. Třeba když můj prostřední štípal dříví, dosála jsme první fotky, kde se "netvářil", za několik posledních let. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (13.01.2012 09:42)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 13.01.2012 22:25
     


    Emilka_Pousov napsal(a):

    Zaostřená větev mne shodou okolností zaujala nedávno v časopise, díky moc za technický popis. Nejvíce koukám, že je zaostřená celá větev. Včera jsem zkoušela na zahradě, nějaký náznak tam byl, ale k tvé verzi mám daleko grinning smiley

     

    No neřek´jsem všechno stydlin smiley, je to výřez z většího formátu. Měl jsem tam, aniž bych si toho při focení všiml, pár rušivých prvků. A tak jsem to ořezal, aniž bych původní kompozici nějak změnil. Proto ta celková ostrost. Ale chce to taky vyzkoušet, různé vzdálenosti, časy ap. Prostě si to udělat na nečisto, v klidu doma v PC prohlídnout, a hlavně si buď zapamatovat expozici (což je tedy alespoň u mě už problém grinning smiley), nebo vyčíst z metadat (EXIF) expoziční dispozice. Nedovolil bych si tebe podceňovat, ale myslím že ještě tak daleko nejsi, tak spíš spolehnout na tu paměť winking smiley.

     

    P.S. pokud bys ale chtěla číst EXIFy, tak je volně šířený čtenář EXIFů na adrese :

    [www.slunecnice.cz]

     
  • Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 14.01.2012 08:12
     

    Já si to rozhodně nezapamatuju tongue sticking out smiley ... Ale nějaké info najdu potom na počítači, když si dám upravit v Picasa - ISO, čas a clona.. Ale neřekneme mi to, který scenický program jsem použila.. sad smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 14.01.2012 19:36
     

    Tak mě napadlo..po vyfocené fotce ci spusť video a poznámky si namluv..Pak jen přepíšeš k fotce poznámku..Já používala běžně magneťák, když jsem dělala nějaké pokusy ještě na film, psaní poznámek mě zdržovalo, tak jsme to pak vyřešila takto..Poznámky jsme pak přepsala do sešitu..Nahrávání jsem pak používala i v komoře při dělání barevných fotek..

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 14.01.2012 20:45
     

    Já tedy Picasa nepoužívám, proto nemohu posoudit, zda-li tato možnost tam je či není. Lada ale má dobrý tip. Je to trochu (tedy pro mě) přes ruku, ale zase je to spolehlivé a hned winking smiley

     
  • Autor: abeceda
    Status: nováček

    Fotoporadna

    Datum: 18.02.2012 14:00
     

    pomohl by mi nekdo s vysvetlenim, kde na minolta dimage a1 nastavim foceni vice snimku za vterinu ? na netu jsem se docetl, ze lze 2 az 2,8 snimku za vterinu. bohuzel nemam k tomuto fotacku manual.dekuji please smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna

    Datum: 18.02.2012 14:11
     

    No, Minoltu nemám a tudíž neznám, ale manuál si můžeš stáhnout zde: [digitalni-fotoaparat.diplotop.cz]

    a je to ke stažení napravo, modrý text. Tak si do toho klikni a stáhni

     
  • Autor: abeceda
    Status: nováček

    Re: Fotoporadna

    Datum: 18.02.2012 14:13
     

    dekuji jdu na to thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fotoporadna

    Datum: 11.03.2012 19:03
     

    chtěla bych se naučit dělat fotku složenou třeba z 5ti fotek......a nevím jak na to . Mám FZ13ku. Poradí někdo?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna

    Datum: 11.03.2012 19:05
     

    Myslíš panorama?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.