čtvrtek 28. března, 16:53 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Džungloidní zahrada, pro otrlé

Datum: 24.05.2014 11:06
 
img_0906.jpg
Další fotografie:

Vstup do zahrady z předzahrádky

Zadní svah poprvé

Zadní svah podruhé

U plotu poprvé

U plotu podruhé



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (24.05.2014 11:11)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 02.04.2022 21:53
     
    img_20220402_212241.jpg

    Kolem spodního okraje musí být pruh ze štěrku. Přechod kůry do kačírku bude obruba a ještě tam dám ten barvínek. Nejširší místo má 3,5 m a dost prudce se zužuje do špice, která je v mírném svahu. Trochu se to musí srovnat a ubrat zeminu.Zahon bude široký asi 130+2x40cm, ale jak dlouhý to nevím

     
  • Autor: Reklama

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

     
     
  • Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 03.04.2022 07:25
     

    Kordulko, jsem na to fakt zvědavá. Bude to pěkný, Určitě. thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 03.04.2022 09:09
     

    Ubrat zeminu jde seškrábnutím trávy. Zbytek trochu porýt a bude.

    Já včera vykopala hortenzii. Dala jsem ji tenkrát do suti, přidala kompost. Musí ustoupit chodníku. Už jsem to chtěla vzdát. Kořeny ohromné a propletené v tom burčusu. Obyčejná arborescens. Vymyslela jsem jí nové místo, tedy odkopku, a časem se jich tam vejde víc...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 06.04.2022 17:23
     

    Tak už jsem začala na obecním

     

    1. Srovnat obrubníky

    2. Odebrat asi náklaďák zeminy

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 06.04.2022 18:09
     

    Kordul kůru ti budou rozhrabavat ptáci do kačírku. A co s tim pak provedeš? Budeš to vybírat?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 06.04.2022 19:00
     



    iriska napsal(a):

    Kordul kůru ti budou rozhrabavat ptáci do kačírku. A co s tim pak provedeš? Budeš to vybírat?

    Mezi kůrou a štěrkem bude taková jaká si přepážka a lemovat ji bude barvínek, ten by měl udělat " zátaras ".Nebo bych musela dát štěrk po celé ploše. To je tady móda a zapadla bych do konceptu. ...Kůra by taky padala na chodník.

    Tak co poradíte, slunce tam svítí ráno jen chvilku, šutr se nerozpálí

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (06.04.2022 19:20)
     
  • Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 06.04.2022 19:49
     

    Kordulko, já bych šla do kamení. Dělá se to teď hodně a latnatky to určitě vydrží.A budeš v konceptu města. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 06.04.2022 20:30
     

    Já mám udělaný takový pěkný oblouk a to ho mám rozhrabat sad smiley grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 06.04.2022 21:11
     

    Mám ve štítu baráku kačírek a super. Drží vodu, tolik to nevysychá a vše tam roste jak o závod.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 07.04.2022 08:09
     

    Regi, šutry jsou hnus...a k hortenzkám absolutně nevhodné thumbs up sad smiley Já z toho kameniva všude mám upřímně osypky. angry smiley

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, já bych šla do kamení. Dělá se to teď hodně a latnatky to určitě vydrží.A budeš v konceptu města. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 07.04.2022 08:12
     

    U mě jsem měla úzký pruh kamení taky, ale kosáci do toho právě rozházeli tu kůru a nechtělo se mi to pořád vybírat, tak jsem to nechala. Oblázky chytly patinu, je to smísené a vypadá to dobře. Ale už mi to nesmí do baráku. Z jednoho záhonu jsem to vybrala, měla jsem ten kačírek na černé netkance a ta půda pod tím byla k pláči. thumbs up Nechápu, co za nešvar se to rozmohlo. angry smiley

    iriska napsal(a):

    Kordul kůru ti budou rozhrabavat ptáci do kačírku. A co s tim pak provedeš? Budeš to vybírat?

     
  • Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 07.04.2022 08:33
     

    Anavi, já to taky nemám ale v městské výsadbě to kupodivu funguje dobře. Kůru dávám občas spíš kvůli doplnění materiálu do záhonů. Nejlíp je většině rostlin, když jdou okopat. Folii neužívám vůbec. Když se smíchaj kamínky s kůrou tak pak nevím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 07.04.2022 08:35
     

    Myslím, že to dlouhodobě bude fungovat u trvalek, které jsou schopné růst v minimu půdy a uchytí se i v borčusu, co uvízne mezi kameny. Ale pro stromy a keře to prostě časem dostatečné nebude, to mi nikdo nevymluví. confused smiley sad smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Džungloidní zahrada, pro otrlé

    Datum: 07.04.2022 09:35
     

    Anavi, spoustu kravin vymýšlí lidé, kteří sice jsou vzdělaní, ale nikdy v provozu moc nepracovali, motyčku znají z obrázku. Praxe a teorie je veliký rozdíl. Hlavně je to velký kšeft, musíš stále doplňovat - kůru, kamínky, ale jako nové to vypadá dobře, co bude za pár let jak prorostlé, moc nikdo nepřemýšlí. V dnešní době taky spoustu věcí usnadňuje technika, dřív museli kopat a proto možná taky tolik kravin v zahradách nedělali, viz dovážení obřích kamenů, např. u nás na rovinu. Žádná bezúdržbová zahrada nikdy nebyla a nebude. Ukazovala mi sestřenice, její dcera si dala navrhnout zahradu, tak nahusto, spoustu věcí ji tam nepůjde, do 5 let 1/2 vyhodí, nj. mají peníze a myslí, že tj. odbornice, ale papír snese hodně a na papíře tj. moc pěkné. Sestřenice zuří a tj. asi všechno, co s tím může udělat.....nehledě na m od plotu apod. , Nezapomenu nikdy na zahradníka, ke kterému jsem chodila pro sadbu, kytky a chtěla rady. Prý kdybych Vám vše řekl, čím bych se živil, musíte ke mě chodit nakupovat grinning smiley . Dožil se 90tky, celý život se živil sám na sebe, sveřepý stařík. smiling smiley Na druhou stranu, zahrada je krásná hra, ať se daří při předělávání. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.