pátek 26. dubna, 11:58 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

Datum: 17.08.2007 17:48
 
Kromě ohřívání všeho druhu dělám v mikrovlnce puding a ráda tam vařím rýži a mužíček výbornou marmeládu
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 17.08.2007 18:18
     
    Já v ní dělám tekutou čokoládu,rozpouštím vše co je třeba přivaření.Dále vařím zeleninu,lečo,špenát,vajíčka na hniličku,občas rýži,zeleninové polévky...no a taky když potřebuju rychlovku,tak bábovku...je toho víc..momentálně mě nic nenapadá..
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

     
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 17.08.2007 19:15
     
    Já nic, jen ohřívám grinning smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 17.08.2007 19:28
     
    Puding, čokoládovou polevu, vločkovou kaši... a taky třeba strouhanku na knedlíky.
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 17.08.2007 21:04
     

    K mikrovlnce jsem si také žádný kloudný vztah nevybudovala, užívám jen na ohřívání. Vlastně se ve mně střídavě svářelo, zda si ji nově pořídit či nepořídit, když jsem ji nikdy kloudně nevytížila. No.. ale i na to málo mi tak nějak chyběla grinning smiley, takže vyhrála lenost a nízké pořizovací náklady.. výsledek přesně dle očekávání, nějaké to mléko, polévka, občas pokrm, ale hlavně medovina. Přijde mi to sice poněkud nestylové, ovšem na druhou stranu - kvůli jedné, dvěma sklenkám zažehávat plamen zase příliš akční.

    Majčí, strouhanku na knedle? Nějaké pikantní podrobnosti pro neznalce by nebyly?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 17.08.2007 21:43
     
    Moje babi dělávala úžasné kynuté meruňkové šiše sypané praženou strouhankou s cukrem a máslem. A já si tu strouhanku dávám na knedlíky doteď. Prostě ji nasypu do polévkového talíře a v mikrovlnce nasucho pražím. Musí se často míchat. Když zezlátne, přimíchám do ní moučkový cukr. Toť vše.
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 17.08.2007 21:48
     
    Majčí, dík! Mě to pak napadlo, že asi myslíš pražit na posypku, ale nechtěla jsem tě už v té odpovědi ovlivňovat smoking smiley. To víš, urputně jsem dumala, k čemu to tak asi můžeš potřebovat, já totiž zase kynuté knedlíky (přílohové) před vařením obaluju trošku ve strouhance, tak nějak proto má první myšlenka směřovala vedle jedle.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 18.08.2007 08:57
     

    Tak já bohužel pouze ohřívám, někdy tam rozehřuju máslo na polití, toť vše sad smiley.

    Kdysi jsem tam dělávala míchaná vajíčka, ale zdálo se nám to jak "amarouny", tak zas dělám klasicky na plotně.

    No a taky jsme tam dle rady v pořadu Clever párkrát zkoušli vajíčko na hniličku, ale asi máme blbý skleničky, protože buď to bylo hodně nebo málo, ideální konzistence asi jen jednou smiling smiley.

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 05.09.2007 19:19
     
    Taky většinou jen ohříváme, i když máme mikrovlnku s grilem, tak ho vůbec nepoužíváme. Až budu kupovat novou (to bude už brzo), tak koupím úplně tu nejobyčejnější, protože nám to stačí.
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 05.09.2007 21:13
     

    Holky ,bez mikrovlnky si nedovedu domácnost představit.Samozřejmě puding je bez přiboudliny,bez žmolků,vaječná omeleta bez připáleného spodku,samozřejmostí jsou u nás ovocné džemy a marmelády,Také škvařím sádlo,které je pak běloučké.Hlavně však využívám MW na zavařování ovoce a zeleniny.A to je 12 let stará MW.

    JABRAKA

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 06.09.2007 11:14
     

    Jabrako..sádlo? eye popping smiley Dodej prosím přesnej návod please smiley ...díky moc..

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 06.09.2007 11:59
     
    Jo, jo, Jabrako, to mám taky zájem o recept. mls smiley
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 06.09.2007 12:19
     

    Škvaření sádla v MW:

    V Kauflandu kupuji sádlo již nakrájené v ochranné atmosféře,jediné které nesmrdí.

    Do skleněné mísy Sial vložím kostky sádla a uzavřu víkem.Aby páry mohly unikat,vložím dovnitř krátkou vařečku,ta nesmí moc přečnívat,aby se mísa mohla točit.Na plný výkon nastavím čas asi na 10 min.Po uplynutí času naběračkou vyberu část vyškvařeného sádla a pokračuji stejně dál.Když škvarky dosáhnou vzhledu,kdy jsou už vyškvařeny,odleju zbytek sádla a škvarky doškvařím na pánvičce.Teplé s čerstvým chlebem jsou vynikající.

    Sádlo je krásně bílé neobsahuje rozložené zplodiny vysokou teplotou.

    JABRAKA

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 06.09.2007 12:29
     
    a proč tam vrazíš tu vařečku?
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Co všechno vaříte, či děláte v mikrovlnce?

    Datum: 06.09.2007 12:39
     

    Drahuš,ta je mezi víkem a mísou,aby tam zůstala škvíra a voda ze sádla mohla jít ven.Může to být cokoliv jiného,čemu nevadí teplota a MW.Prostě distanční podložka.

    JABRAKA

     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.