neděle 18. srpna, 03:12 Svátek má Helena
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Co kvete v březnu?

Datum: 07.03.2008 11:07

Otvírám novou foto diskuzi. To abychom to měly pohromadě po měsících v roce.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 82 z 84
  • Autor: maguska
    Status:

Re: Co kvete v březnu?

Datum: 29.03.2019 22:39

20190328_075059.jpg

Čemeřice máte krásné flower smiley! Natrefila jsem na vínové fialky pár jsem vyptala prozatím jsem je dala do květináču!

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil maguska (30.03.2019 00:14)

• Autor: Reklama

• Status: expert

Datum: 30.03.2019 06:32

Kordulko, jaký chudinky. Koukni na ty tečičky. Už jsem z nich asi magor. grinning smiley

Aleno, paráda. A vezmi v úvahu, co by ti jinak v takovém místě rostlo. A se srážkami jsi na tom stejně jako já.To jest bída.

S dlouhodobějším balkonovým pěstováním si nejsem tak moc jistá. Hlavně kvůli velikosti kořenů a většímu promrzání země. Ale v pondělí minulý týden jsem si udělala malou potulku zahradnictvími. Bohužel jsem neměla focení s sebou. V Hortisu u Čáslavi jsem viděla něco jako balkonové pěstování. Před prodejnou mají takovou dlouhou zídku. Je postavená jako koryto. Tam buď skládají sezonní rostliny v květináčích, které zahrabou do země. Anebo mají přímo výsadbu. Měli tam dva nádherné trsy čemeřic. Zatahala jsem si, jestli tam nejsou dohromady narovnané květináče. Pak jsem ještě zkonzultovala s pokladní. Je tam roky a známe se od vidění. Nasázeli tam pozůstatky toho, co neprodali rok před. Udělaly se z toho výstavní trsy, prodejní tahák jak hrom. Říkala mi, že se ptá hodně lidí, co to vlastně je a že by to chtěli.Jeden trs byl z niger a druhý zněkterých světlé, co koukají nahoru. Druh přímo nevěděla. Samozřejmě jsem okoukla nabídku vevnitř. Ta nebyla nic moc. Chválila jsem jim moc Merlina, kterého máme s Alenou.Ten byl od Kiepenkerla, mívají i cibule a semínka. To byly neuvěřitelně dobře zapěstované a kvalitní rostliny.

• Autor: kordula

Datum: 30.03.2019 07:01

img_20190329_164552.jpg

než jste mě tady zblbly a vůbec upozornily, jak je čemeřice nádherná, rozdala jsem těm chytrým celé trsy, rostly mamce podél potůčku eye rolling smiley

Zítra udělám inventůru, určitě je ještě někde najdu

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (30.03.2019 07:13)

• Autor: Betas

Datum: 30.03.2019 07:13

Aleno to je prekrasne cemericove policko!! flower smiley flower smiley

Ja na kveteni te hrnkove cekala dva roky. Po odkvetu dovezu na zahradu, ale pred zimou zase sem, at se z ni muzu radovat na balkone. Tam by mi urcite uhnila pod tunou snehu..

Datum: 30.03.2019 18:00

img_20190330_112048.jpg

Tak jsem našla ještě dva trsy čemeřice, jedna kvete,tady to není vidět, je veliká a jednu nekvetoucí, ještě tam je pár maličkých trsů, jeden taky od Drahuš

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (30.03.2019 18:08)

Datum: 30.03.2019 21:34

Kordul, já ty staré ošklivé listy stříhám, stejně po odkvětu rostou nové. Květy víc vyniknou, nechám jenom pár lístků, které ty květy nezacloní winking smiley

Datum: 30.03.2019 22:10

ivik11 napsal(a):

Kordul, já ty staré ošklivé listy stříhám, stejně po odkvětu rostou nové. Květy víc vyniknou, nechám jenom pár lístků, které ty květy nezacloní winking smiley

tahle snad ani jiný listy nemá a to ty nej thumbs up jsem ostříhala grinning smileychudinka je namáčklá na plotě za tůjkou , na tu jsem přišla dnes při inventůře stydlin smiley až odkvete , tak ji dám jinam

Datum: 30.03.2019 22:14

Kordulko, nové jim vyrážejí až ke konci kvetení. Jestli je tak namáčklá, ostíříhej ji hodně. Nevadí jim to. Naopak nové listy mají místo.Za chvíli budeš mít taky políčko, jak to tak čtu. smiling smiley thumbs down

• Autor: kaaj

Datum: 31.03.2019 09:54

tak jsem si včera sedla ke spodnímu záhonu . na podzim obrytý , ale nebylo to obryté vypleto .děs a hrůza. dva kýble z pár metrů kořenů z té bršlice .do toho už plno pampelišek - ty taky nevím kde se vzaly. spinning smiley sticking its tongue out eye popping smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (31.03.2019 10:00)

Datum: 31.03.2019 10:53

Já dneska pojedu za vnukem, zítra mám v plánu poplatit složenky, taky bych měla umýt okna. Tak na zahradu se dostanu až někdy v týdnu,vlastně v dubnu grinning smiley , tak jsem zvedadá, jesli mě už konečně uvítají narcisky, nebo tulipány. Začínají kvést petrklíče flower smiley

• Autor: bosk

Datum: 31.03.2019 11:01

kordula napsal(a):

Já dneska pojedu za vnukem, zítra mám v plánu poplatit složenky, taky bych měla umýt okna. Tak na zahradu se dostanu až někdy v týdnu,vlastně v dubnu grinning smiley , tak jsem zvedadá, jesli mě už konečně uvítají narcisky, nebo tulipány. Začínají kvést petrklíče flower smiley

Kordul,taky jedeme odpoledne za vnukem.Gratulovat,v pondělí měl narozky.Přes okna už taky nevidím,měla bych je taly umýt a narcisky mi už začínají kvést. flower smiley

Datum: 31.03.2019 17:57

dscn1674.jpg
    Další fotografie:

moc toho nekvete - letos je to bída. fialinky jsou ještě modré klasické v břehu . jenže tam kdáká sousedův zeťák , tak tam nechci jít - spinning smiley sticking its tongue out

Datum: 31.03.2019 18:01

dscn1692.jpg
    Další fotografie:

ještě pár -

Datum: 31.03.2019 18:25

p3310230.jpg
    Další fotografie:

Rozkvetlá meruňka - to je naděje na úrodu, pokud květy a malé plůdky nezmrznou.

Puškinie, to je stálice -- kvete spolehlivě každé jaro.

Čemeřice- ta se s kvetením opozdila, snad to způsobilo sucho v loňském létě.

• Autor: Pinka

Datum: 31.03.2019 18:40

20190331_141255 (2).jpg
    Další fotografie:

První tulipánky, macešky co přežily ve skleníku a pravý jasmín, na něm dneska řádily včely a čmeldové.

Podobné příspěvky
Diskuze: Toulání přírodou   

Při toulání venku se někdy zadaří ulovit objektivem i něco živého

Autor: LadaB - 28.12.2006 15:53
Rubrika: Z volné přírody - Komentářů: 117

Blog: Foto návod naušnice kulička.   

Autor: chrasteva - 04.01.2015 15:34
Rubrika: Záliby a volný čas - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.