sobota 27. dubna, 07:21 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: nelina
Status: začátečník

Co je nejlepší na vymalování bytu?

Datum: 07.04.2015 21:11
 

Zdravím, chtěla bych nově vymalovat svůj byt, ale nevím jaké barvy použít, máme doma alergiky, tak nemůžeme mít např. latexové barvy.Máte někdo tip na přírodní nátěry?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 15:08
     

    Poraďte mi - je to súrné - jaké jsou míchané barvy, co stačí jeden nátěr: Vždycky vidím v pořadu Jak se staví sen, že to natřou jen jednou a je to, jak z partesu? Zatím bílíme záchod a předsíň, ale ložnici chci dva odstíny teplé šedé a ráda bych, kdyby to šlo jední nátěrem. Byl mi nabízený namíchaný Remal, ale u něj vím, že nestačí jedna vrstva. Dělá kocoury. Máme tu obchody se zahraničníma barvama, jenže když se tam zeptám, budou se dušovat, že právě ta jejich barva je nejlepší, jen aby prodali. Potřebuju názor, či zkušenost zvenčí please smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 16:16
     

    Drahuš, neexistuje barva, která ti zajistí dobrý výsledek na první vrstvu. Ale k těm vyzkoušeným patří Dulux a Caparol. I syté barvy stačí dvakrát. To, co předvádějí v televizi, je barva natolik hustá, že skutečně překryje, ale při dalším malování ti to půjde stáhnout dolů jako kůže. A penetrace to nezachrání.

    Taku, doraž hned, mám v práci přetmelený sádroš a jednu zeď oškrabanou zčásti od barvy třicet let staré. Šílený. Všude bordel jak v tanku. Asi zítra koupím Jupol.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 16:22
     

    Aha, takže dvě vrstvy. No, zítra objedu obchody, zjistím situaci a musím rozhodnout. Dík

     
  • Status:

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 17:21
     



    jaja99 napsal(a):

    Kachýnka je v mrazáku a umím obstojné zelí a bramborové špalíčky. Taku jsou to jen dvě cimerky a veranda, sice se to loupe a jsou to barvy ještě po Němcích, ale to zmákneš máš rád náročné úkoly, ne?


    jaja opravdu umí kachnu se zelím a špalíčky, to je přeborník! Barvy po němcích jsem měl taky, musel jsem je ze štuku vydrhnout kartáčem jako podlahu, potom jsem přeštukoval a přepačokoval. Stejně mám strach, že se barvy při malování ukážou!

     
  • Status: expert

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 17:26
     

    Frajere tos mu neměl prozrazovat:-). Malíř mi poradil že po oškrabání mám před před malováním zdi natřít čpavkovou vodou prý se to vybělí.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 19:04
     

    ... kačenku já rád mls smiley . Teď zrovna leduju kouleno, tak nemůžu na štafle. Ale poradit bych mohl, jako pan Lorenc grinning smiley

    Jak píše Majka, tak Dulux je taky hodně dobrej.

    Barva se fakt musí 2x, jinak jsou kocouři. Foto je naše hnědá v obýváku (1stěna).

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 19:14
     

    Taku, co používáš za nástroj? Ten Jupol se dá koupit i u nás, tak do něj asi půjdu, i když je dražší. Nechce se mi riskovat, že to nechytne na ty starý zdi, ale jediný, co tomu jsem ochotná ještě nabídnout, je penetrace.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 19:56
     
    20150409_194901.jpg

    ... záleží jaký je podklad. Dělal jsem ho válečkem i štětkou. Původní nátěr (vápno) se mi tenkrát nalepoval na váleček jak byl odfouklý.

    Válečkem s delším chlupem to půjde dobře. Tohle jsou hustější barvy a štětkou se pak dělají jakoby drážky (píše).

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 20:14
     

    Dík. Píšou, že Jupol necáká, ale tomu moc nevěřím.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 09.04.2015 20:33
     

    smiling smiley neznám necákající barvu. Vždy si beru staré brýle, slušivý klobouček a zakrývám podlahu i oblepuji okna.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 10.04.2015 04:29
     

    Děkuji za reakce. flower smiley

     

    Lidi, prosím vás, CO si myslíte o tomhle?

    [www.osmodry.cz]

    To je z bannerové reklamy, která na mě vyskočila tu na weeku, asi že čtu tuhle diskuzi. (Fakt je děsný, co ten google všechno nesleduje.)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 11.04.2015 00:57
     

    Jupol jsem dnes okukovala, ale bylo mi řečeno, že je to barva omyvatelná, z čehož jsem usoudila, že naprosto neprodyšná, tak do něj nepůjdu. To si v našem baráku nemůžeme dovolit.

    Zjistila jsem, že Het dělá i teplou šedou, tak zůstanu věrná naší, skoro teplické firmě, která vyrábí Het. Je to bývalý Libar ve vesnici Ohníč u Teplic. Uvidíme. Bílou mají kvalitní a dobře kryjící, tak snad i barevné odstíny budou dobré.

    Pán mi řekl, že z kila udělám na dva nátěry asi 3 metry, abych měla přibližné vodítko na spočítání množství.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 11.04.2015 10:21
     

    Brácha nám doporučil taky Het, maloval s ním před rokem.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 11.04.2015 11:02
     

    Drahuš, ono je jich víc druhů. Jupol gold je omyvatelný, ale ekonomik normální. Pak ještě nějaký citrus či co, to je proti plísni.

    Co ovšem nemůžu nikde u nás sehnat je Stěnusprav. To úplně zmizelo.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co je nejlepší na vymalování bytu?

    Datum: 11.04.2015 11:32
     

    Šiš Já napsala Libar a on je to Lybar stydlin smiley Místní firma a já neznám její jméno stydlin smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.