pátek 26. dubna, 22:13 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a stavba
hodnocení: 3.80
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Dům a stavba
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Čím čistíte krbové sklo?

Datum: 30.01.2007 10:08
 
Podělte se o zkušenosti, čím čistíte krbová skla, když jsou začouzená.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    alsa

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 25.01.2008 12:46
     

    v OBI se prodává přímo čistič krbových skel mohu doporučit

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 03.02.2008 00:07
     
    TAk popel už jsem vyzkoušela a fakt dobrý eye popping smiley thumbs down
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Vašek

    Jak dlouho takové vyčištění vydrží?

    Datum: 20.03.2009 09:16
     

    Zdravím, porávě plánujeme kamna na chatu a uvažujeme o velkém skle... Jak to je s tím "očouzením", budem,e tam pálit nejen suché dřevo, listnaté i jehličnaté. Jak dlouho takové vyčištění vydrží? A dá se to čistit stále? Aby to nebylo jako u sporáku, kde na to člověk za pár let rezignuje... Díky za reakce. Vašek

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 20.03.2009 09:26
     

    Vašku, musím říci, že skutečně hodně záleží na druhu dřeva a na tom, jak je vyschlé. Někdy sklo vydrží neočouzené týden i déle, někdy -při intenzívním topení- je "černé" už za tři dny. Myslím,ž e rezignovat se na to moc nedá, protože už po tom týdnu jde čištění hůř, takže je lepší to udělat častěji, pak je to za chvilku. Člověku to chybí, když ten ohýnek přes špinavé sklo "nevidí", takže mě to vždycky donutí popadnout čistič a vrhnout se na to smiling smiley.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 20.03.2009 11:34
     

    Já jsem skončila u Mefista. Nastříkám, chvíli počkám a houbičkou setřu a následně viledou navlhčenou čistou vodou a vyšdímanou, ještě jednou přetřu a je hotovo. S popelem jsem přestala a novinama též. Tento způsob mi vyhovuje nejvíc.Zůstane-li někde tmavší skvrna, neřeším ji, protože se při prvním zahřátí skla po zatopení vypálí a je pryč.

    Zjistila jsem, že i popel odře speciální ochrannou vrstvičku na skle, které se pak o to víc špiní.

     
  • Status: nováček

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 22.03.2009 14:57
     

    Ahojky, já používám čistič na krbové sklo od dedry. Jsem s tím moc spokojená, také i s jinými výrobky. Kdo máte zájem, mrkněte na [vsechnomozne.eshop-zdarma.cz] , je tam teď i super soutěž, tak se zapojtesmiling smiley winking smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Azeret Avodobovs

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 23.11.2009 18:42
     

    Nejlepší je Mefisto speciál, více na [www.druchema.cz]

    nebo:

    [www.ceskykutil.cz]

    [www.ireceptar.cz]

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    sapuki

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 06.12.2009 22:47
     

    Ja se zblaznim! Kdyz jsem kdysi krb koupil, spinilo se sklo jen lehce a slo taky lehce setrit. Vetsinou Mefistem. Ted jsem musel vymenit tesneni kolem dokola a sklo se zacoudi za 5 minut a rano je to vsechno pripeceny tak, ze to nejde vubec nicim. Drhnu to pul hodiny. Vite nekdo, jestli je tim tesnenim? Diky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 06.12.2009 23:22
     

    To bych neřekla - nemáte špatně vysušené dřevo? sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 07.12.2009 00:04
     

    Hmmm, máme už konečně letos suché dřevo a okno se téměř nezačoudí. Stačí ho mýt jednou za týden až deset dní. Mefistem. Takyy je ovšem pravda, že jakoby malinko zmléčnělo.

    Jo a těsnění máme také vyměněné, měnili nám ho v rámci záruky, páč nám rupla celá vložka (prý vadná série) a dávali nám novou, ale sklo dali staré angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 07.12.2009 08:11
     

    Kde toho Mefista kupujete, mladí ho budou co nevidět potřebovat winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 07.12.2009 08:38
     

    Takové ty obyčejné drogerie

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 07.12.2009 09:18
     
    Hm, krbovu vlozku a ani sklo nemame - ked sme si davali robit krb nase vedomosti az tak daleko vtedy nesiahali..... winking smiley ale zato zvyknem cistit zacadeny vnutrajsok keramickych aromolamp a k tomu pouzivam tie vlhcene "upratovacie" obrusky W5 a ide to uplne v pohode.. ( zaroven nimi ocistim bez pouzitia inych cistiacich prostriedkov aj tie misky, ktore byvaju mastne od olejickov ...zvnutra i znecistene vonkajsie strany....Podobne ich pouzivam aj na sklo kuchynskej truby a tam nimi zidu bezne aj tie pripecne frkance - ovsem cistim to sklo velmi casto a preto nejake extra zapecene flaky ani nemavam a sklo mam aj po rokoch vlastne stale ciste, len tiez uz trochu zahmlene....)
    Hm, takze myslim, ze tie handricky by sa dali pouzit aj na to vase zacadene sklo, len asi by na to trebalo pouzit viac kusov...
    (Hihi...ja tie vlhcene obrusky odporucam horedole!...ale fakt si ich neviem vynachvalit, lebo su neskutocne prakticke...Su velmi lacne, uzasne sa s nimi pracuje - mam jedno balenie stale po ruke v kuchyni a staci len vytiahnut a zasiahnut...a cisti sa bez kyblika s vodou a kopcom inych chemikalii....a dokonca ja s mojimi ekzem.rukami s nimi mozme pracovat bez rukavic - vobec nedrazdia moju pokozku!!)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 15.12.2009 23:14
     

    Jedině Krboš. Stačí trochu nastříkat na sklo a pak vyleštit novinami. Geniálně jednoduché...

    thumbs down 

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    paja cistic

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 21.12.2009 16:34
     

    Krbove sklo cistim hydroxidem sodnym ci draselnym. Par pecek do kalisku + trocha vody, dehty a uhlik ze skla se stira prakticky okamzite(sklo muze byt jakkoliv zapraskane). Pote to pretru mokrym hadrem a mam nova kamna. Kilo hydroxidu sodneho stoji 40Kc coz vydrzi na nekolik zivotu smiling smiley . Proces je bezpecny pri dodrzeni zakladnich bezpecnostnich pravidel (rukavice, bryle). Kamna se neposkozuji, zadne brusivo netreba, stejny postup jde pouzit i u trouby. Jinak vetsina pripravku ma stejne jako zakladni slozku hydroxid, akorat v mensi koncendraci a za vetsi penize.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a stavba (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.