neděle 21. října, 14:43 Svátek má Brigita
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley

Upraveno 3 krát. Naposledy upravil hespa (29.07.2012 00:33)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 67 z 70
  • Status: expert

Re: Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 12.06.2018 08:48

Jano, mělo se to stát najednou u všech. Svilušky jsou svinstvo ale to nevím. Tam mi to přijde trochu jiné, co mám zkušenost. A dost bohatou. Metlovitost u všech najednou?

Fakt jsem zvědavá, co paní Hrubá vymyslí.

• Autor: Reklama

• Autor: vimrova

Datum: 12.06.2018 08:50

Dělala jsem postřik Neemazal proti molicím a laloláčům. Zatím výsledky nejsou zřetelné, mělo by to fungovat jako "antikoncepce" grinning smiley, takže to chvilku potrvá. Na mšice to zdá se celkem zafungovalo.

ALE, pozoruju výrazný rozdíl na listech rostlin. Zvlášť ronďáky nasadily neuvěřitelnou svěží barvu, též jahodníky a některé další rostliny ( převážně asi s hladkými listy) . Hlavní složkou je výtažek z Azadirachta indica : [en.wikipedia.org]

Datum: 12.06.2018 09:01

Jano, že bych to zkusila na azalky? Některé nejsou úplně OK.

A když už tě čtu, tak jsem vzpomněla na mandevilly. Ty výprodejové. Kolegyním v práci jsem to říkala, nicméně usoudily, že cena je tak nízká, že to zkusí. Vybrala jsem tam asi deset dalších. U všech jedou výborně. Mladá si odsud odvážela teď o víkendu a už s malými poupátky. Takže buď jim skutečně jen zaschly anebo účinek postřiku nebyl tak fatální. Možná také mladé rostlinky. Teď stále poslouchám, že jsem jich měla vzít víc. eye rolling smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil regina.mocova@gmail.com (12.06.2018 09:19)

Datum: 12.06.2018 09:26

Regi, klidně, zkoušela jsem tím stříkat všechno možné, vč. mandevily a nikdo neprotestoval, takže ublížit nemůžeš ;-)

Datum: 12.06.2018 09:56

Jani, jaký ten postřik je? Není na olejové bázi? Už nic s olejem nesmím, musela jsem koupit nové postřikovačr, nic s olejem už nechci.

Datum: 12.06.2018 11:02

Jajo, přiznám se, že si nejsem jistá. Látka byla hustá, ale jestli olejovitá, to nevím. On se používá i nimbový olej, ale dle wiki se dá použít prakticky kterákoliv část a na hubení hmyzu se v zemi původu používá odvar z listů.

Chystám se stříkat po těch deštích znovu, tak udělám nějaký test.

Jinak, stříkala jsem tím i lilie ( jako abych to znechutila těm červeným potvorám) a lilie na to zareagovaly opravdu krásně thumbs down. Chřestovníčci se zatím neukázali. Ono to i tak zvláštně voní, možná to mate hmyzáky ( jako se mezi mrkev dává cibule, aby zmátla pochmurnatku). Chystám se po odkvět růží tím stříknout i růže.

Jo a míchala jsem to s Kristalonem plod a květ a zdá se, že dobrá kombinace. Takže s tím současně i pohnojím winking smiley.

EDIT : jo a mám vícero postřikovačů, zvlášť na tvrdou chemii, zvlášť na olejové postřiky a zvlášť na Polyversum a podobné přírodní postřiky, kde nechci, aby došlo ke kontaminaci chemií nebo olejem. Původně jsem si myslela, že si to budu pamatovat, na co který mám, ale krom "jedů" jsem zjistila, že jsou si moc podobné, takže jsem si je popsala popisovačem eye rolling smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vimrova (12.06.2018 11:05)

Datum: 12.06.2018 11:14

Mě ty oleje úplně zničily rysku, vůbec to pak nestříkalo jemnou mlhu, jen čůrek, podotýkám, že jsem to opravdu pečlivě vyčistia. Takže už nic olejového, mám nový 8l postřikovač na postřiky a 5l na Roundup (dtříkáme sousední minigolf), ten je založený "bezúdržbově" to je masakr, kdo vymyslel tu hadru dospodu bych urazila ruce.

• Autor: kordula

Datum: 12.06.2018 13:09

vimrova napsal(a):

Kordul, na té fotce jak držíš v ruce ten vršek stonku - skoro mi to přijde jako reakce na nějakého škůdce. Možná sviluška nebo háďátko. Taky mi to trošku připomíná metlovitost : [cs.wikipedia.org] ( což by vysvětlovalo to, že se netvoří poupata).

Odkud jí máš? ( možná jsi uváděla někde na začátku, ale nečetla jsem to celé)

......no to je ten problém u Elišky, nejdříve světlé lístky a už fuchsie nerostenajdu nějakou jinou fotku

Datum: 12.06.2018 13:21

img_20180611_170830.jpg
    Další fotografie:

Asi takhle

Datum: 12.06.2018 17:53

Myslím, že je to výživová chyba winking smiley

Datum: 14.06.2018 19:14

Tak ten prevít na fuchsiìch u Elišky je třásněnka a já to mám asi také angry smiley

Datum: 14.06.2018 20:49

Tvl eye rolling smiley

Ale lepší než nějaká choroba, snad by se to mělo dát pořešit nějakou chemií winking smiley

Datum: 14.06.2018 20:57

vimrova napsal(a):

Tvl eye rolling smiley

Ale lepší než nějaká choroba, snad by se to mělo dát pořešit nějakou chemií winking smiley

......Vermitex, raději si ho taky koupím

Datum: 14.06.2018 21:19

To je pěkný hajzl, ostříhala bych je nakrátko a zbytek pořádně postříkala. Segra to kdysi měla na obří pokojivce (původně až do stropu) a skončila taky až u země po několika vlnách postřiků. Asi je líp vzít to radikálně.

Datum: 14.06.2018 22:43

Měly by na ně působit taky Careo tyčinky Substral. A ty jsou dost účinné. Už to tu někdo zmiňoval u adénií. Jednoduchá aplikace. Objednávala jsem je kvůli orchidejím. Zdálo se mi asi na třech, že jsou tam červci.

[substraty-hnojiva.heureka.cz]

Objednávám dost často, pokud něco, z Kukačky. Jsou v systému dodejen.Nižší poštovné a nemusím na nikoho čekat. Posílají brzy.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil regina.mocova@gmail.com (14.06.2018 22:48)

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak jste objevili Week? Jak na octomilky?  

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 543

Máte někdo vyzkoušený nějaký prostředek, který zabírá? Koupily jsme pastičku v podobě jablíčka, ale připadá mi, že nemá moc velký účinek...octomilky n

Autor: zuziberka - 13.09.2009 11:14
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 175

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.