sobota 27. dubna, 00:10 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Krása a kosmetika
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Brýle

Datum: 14.08.2008 20:45
 
pokus 026.jpg

Nosíte brýle? Já jo,už od základnej školy som krátkozraká ,ale našťastie počet dioptrií sa mi nezvyšuje.

Ale s pribúdajúcim vekom pozorujem,že už nedokážem v brýličkách čítať,takže v obchode je to veselé,furt ich nasadzujem a sundávam. Ale už mám objednané multifokály,zajtra vám ich vyfotím,zatial vám ukážem moje staré.

Zkúšali ste si objednať brýle v e-shope? Já som narazila na tento:

[www.bryle-domu.cz]

Konkrétne tieto brýle sa mi moc páčia a dosť uvažujem o tom,že by som si kúpila len rám,bez skiel( komplet so sklami,by som sa obávala). Odhodlala by som sa k tomu len preto,že som ich videla aj v reáli.

[www.bryle-domu.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 12.07.2015 16:56
     

    a jakou zkušenost čekáš? Změří zrak, dá vybrat rámečky a pak už jen vyzvedneš...... eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Brýle

     
     
  • Autor: Zanetta
    Status: nováček

    Re: Brýle

    Datum: 24.07.2015 10:30
     

    takovou zkušenost nemám, ale slyšela jsem o tom. Já si vždycky najdu čas zaskočit do optiky sama, ikdyž je vybírání na dlouhý lokte :-D

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 08:28
     

    Prosím, prosím o radu, navštvívila jsem očařku, po půl roce se zadařilo, dostala předpis na brýle nejen na čtení, tudíž dvoje. U nás v Brně je mraky optiků, spousta prodejen i firem a já teď nevím do které. Máte s nějakou dobrou zkušenost ? Asi před 10 lety jsem měla docela drahé z jedné optiky, ale dlouho nevydržely, blbě udělané. Potom jsem nakupovala v různých supráčích čtecí za pár kaček, ale tam + 5 už neprodávají. Díky.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 08:41
     

    ahoj Eli - no mám brýlí docela dost . ale na čtení mi prozatím stačí 1-2 dioptrie. to si koupím u ťamanů .na dálku mám -1,5 . nemá cenu kupovat nějaké drahé ..ono to potom o to více mrzí , jak se rozbijí .. jinak a´t jdeš ke komukoliv - všichni jsou stejní - nabízí to nejdražší .

    ani jsem nevěděla , že od 5 d. nejsou navolno .

     
  • Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 08:51
     

    Eli zkušenost s dědkem. I když ten tak silné nemá ale řídil si zkraje z optiky. Je to všude stejné a nekupuj nic drahého. Povětšinou vydrží stejně jako všechny ostatní. A pokud se s tím i něco dělá, jen nesedí, nosí je na šňůrce na krku, tak i mnohokrát zařvaly, když je někam přimáčkl. Ze své zkušenosti, mám jen čtecí, pokud to má něco vydržet, tak to chce trošku jakoby fortelnější. Z hlediska užívání, nevím jestli takhle silné dělají i z plastu, je lepší plast, je lehčí. Zas se rychleji ošoupe. Ale to fakt nevím.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 10:00
     

    mám multifokály , už druhé / 15 000 ,- navlíknout jehlu a poznat lidi na ulici začíná být problém thumbs up

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 10:26
     

    Právě, drahé nechci, bo jsem schopna zasázet i hodinky, natož brýle a jsem snad víc v předklonu než jinak. Ty drahé co jsem měla neustále vypadávaly skla až jednou vypadly a rozbily se.

    Kordulko, navlíknout jehlu je mistrovství, doteď jsem používala 3 a 3/4, na dálku vůbec a lidi na druhé straně chodníku byli nějak všichni stejní, navíc moje sluchová nedostatečnost, no blbka. Zhoršení šlo nějak poslední dobou velice rychle.

    Taky jsem si u očařky řízla ostudu, ach jo, co už. Prý zakryjte si levé oko a čtěle - první řádek super, druhý řádek jsem četla 44, 88 ..., v hlavě mi šrotovalo, že mají asi nové tabulky, že dřív zdvojené čísla nebývaly, sestřička koukala na mne, na ceduli a několikrát takhle. Až jsem se podívala oběma očima, zjistila jsem, že opravdu stále čísla zdvojená nejsou, bych se nejraději ... stydlin smiley . Takže na dálku 3,5.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 13:40
     

    Myslím, že špatný zrak u očního fakt nikoho nepřekvapí, tak jaká ostuda...

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 19:30
     

    Taky mám brýle na čtení již docela dlouho s tím problém nemám.Ale v listopadu jsem si nechala udělat nový na dálku s cylindrickým zakřivením a to byl horor.Bolela mě z toho hlava,když jsem si je nasadila venku,tak jsem měla pocit,že lezu po kolenách.To tak hrozně přibližovalo,tak jsem s brýlema švihla do šuplíku a nosila starý slabý.Asi před měsícem jsem je sbalila a šla k optikovi,at´´ mě tam dá normální skla.Ale on mě přemluvil,at´ to ještě zkusím ,tak jsem brýle vzala na milost a ted´ už je to dobrý a jsem spokojená.Moc drahý obroučky si nekupuju,brýle z drogerie,nebo od t´amanů mít nemůžu.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 21:45
     

    Brýle si musím nějaké nové pořídit, nosím je cca od 15 let a bohužel mám opravdu hodně diotrií, takže s historkami, jaké popisovala Anavi - "kamarádce řeknu dobrý den, šéfové ahoj" mám také zkušenosti. Snad od 20 let jsem nosila výhradně čočky,nandala jsem ráno a vyndavala jsem je až večer a na chvíli do spaní si vzala předpotopní brýle. Jenže cca před 2 rokama mi začaly čočky dělat problémy, dodnes jsem nevychytala, čím a proč....někdy je mám celý den, a bez problému, jindy je musím po chvíli vyndat a vzít si brýle....a na operaci očí mi stále nezbývají peníze... Radíte tedy spíš levnější brýle ? Ona i tak to je docela pálka..

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 21:49
     



    1romca11 napsal(a):

    Brýle si musím nějaké nové pořídit, nosím je cca od 15 let a bohužel mám opravdu hodně diotrií, takže s historkami, jaké popisovala Anavi - "kamarádce řeknu dobrý den, šéfové ahoj" mám také zkušenosti. Snad od 20 let jsem nosila výhradně čočky,nandala jsem ráno a vyndavala jsem je až večer a na chvíli do spaní si vzala předpotopní brýle. Jenže cca před 2 rokama mi začaly čočky dělat problémy, dodnes jsem nevychytala, čím a proč....někdy je mám celý den, a bez problému, jindy je musím po chvíli vyndat a vzít si brýle....a na operaci očí mi stále nezbývají peníze... Radíte tedy spíš levnější brýle ? Ona i tak to je docela pálka..

    ......mě stály skla víc jak 12 tis + obroučky, ty musí být hlavně lehké a pevné

     
  • Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 21:55
     

    Bosk, já mám tak jedničky na čtení. Ale mohla bych i bez nich. Dědek měl ty na dálku i na blízko. Jednou s tím málem spadl ze schodů. Tak je odložil, vůbec to nemohl nosit. Pak byl na šedém zákalu. Tam se ho ptali, jak chce oči upravit, zda, že bude nosit brýle na čtení nebo na dálku. Tak si vybral na čtení. Romco, pokud v tom nechceš honit parádu, tak bych řešila hlavně jak mi sedí a jak se v nich cítím. Jsou docela rozdíly, vidím to i na těch hotových čtecích. A vůbec neplatí, že nejdražší, jsou nejlepší. Řeším hlavně, aby mě netlačily u kořene nosu, z toho mě bolí hlava. Navíc mám asi šestery, protože je stále někde válím a hledám.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Brýle

    Datum: 09.04.2017 22:04
     

    Kordulko tos mi moc nepotesila. Nechám to na podzim po dovolené, ale nevyhnu se tomu sad smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 10.04.2017 12:47
     

    12 tis., to už je speciální vada nebo speciální obroučky, běžné brýle na dálku není problém vybrat pěkné za 3-4 tisíce, včetně plastových skel s antireflexy. Nejlevnější cca od 2 tisíc. Nedoporučuju koukat jenom na peníze, přece jenom, má to člověk na sobě celý den, tak ať nám to sluší.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Brýle

    Datum: 10.04.2017 14:13
     

    Hani s tím souhlasím, počítám s cenou kolem 4-5 tisíc. Dvanáct, popravdě, bych nedala, bála bych se že je ztratím nebo rozsednu smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Krása a kosmetika (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.