pátek 26. dubna, 08:32 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Angličané a jejich jídelníček

Datum: 02.08.2008 14:33
 

Byl jste někdo z vás v Anglii? Já tedy ne a stále častěji od známých, kteří se tam vydali nebo tam dlouhodobě pobývají, slýchám, že jejich jídla a hlavně kombinace jídel jsou snad jedna z nejhorších na světě. Je tomu skutečně tak??confused smiley

Kamarádka tam teď jede na čtrnáct dní v rámci studia a bude pobývat v rodině. Všichni jí prý říkali, ať tam nějak už předem odřekne třeba aspoň večeře, nebo jí bude trapně,až bude odmítat, ale že to jistojistě nebude k jídlu. A že a´t počítá předem s tím,ž e tam bude mít hlad. Tak se toho děsí.winking smiley 

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 27.11.2008 22:12
     

    suee -Tak jak chutnaly. Tak já měla možnost asi 4 roky jíst Jihoafrický jídelníček.Z počátku jsem byla nadšená ,ale po roce už jsem si přála úplně něco jiného.Byla jsem ráda ,že jim jenom pečivo .Na talíř dávají taky myšmaše a to kousek masa k tomu rýže kopeček,pečený brambor ,zelenina v bešamelu a sladkou muffku,a to celé ještě s sosem ,která byl nasládlý.Všechno je tak trochu směrováno ke sladké chuti ,až to lezlo krkem.Avokádo s krémem.Různé kombinace.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Angličané a jejich jídelníček

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 28.11.2008 08:44
     

    Balanc ja je jeste nesehnala!!! angry smiley vsude maji ruzne druhy od Bohemia ale ne tyhle octove!!!!!

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 02.02.2009 15:48
     
    V sobotu dcera bola v Guildforde - v tom obchode co som tu uz spominala - s nasimi winking smiley a polskymi vyrobkami - majitelom je cinan grinning smiley..
    Kupila si Moravanku od Hame, nejake trubicky Opavie...a este Studentsku pecat mls smiley - ten cinan jej vykladal, ze ta sa zo vsetkeho najlepsie predava - stoji tam okolo 2,20 £, pre kamosku nejake mrazene ovocne knedlicky...a este par drobnosti..
    ...ale napr. nemali bryndzu a tvaroh ( kvoli nim tam isla hlavne..) - dalsi tovar dostanu v stredu, ale vzala si telefone cislo, aby na buduce isla naisto grinning smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (02.02.2009 15:52)
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 03.02.2009 16:56
     

    Hlavně,že nám chutná!!!!!!!

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 09.11.2009 00:23
     

    Ivčo před 11 lety jsem tam strávila 14 dní a jídlo fakt nic moc. Oni neumí používat koření a tím jsou i dobré ingredience mdlé barvy i chuti. Ten jejich bešamel třeba v zapečené zelenině je taky neslaný, nekořeněný thumbs up ... kam se hrabou na českou kuchyni. Já jsem ale tamnější pobyt vzala jako super dovolenou placenou zaměstnavatelem a tak mi bylo jedno že se stravuju sendvičema, toustama atd. U paní domácí jsem si snídaně chystala sama a večeří jsem moc neměla protože jsem pořád někde cestovala. Je fakt že jsem se nepřejídala ( taky čeho, že?) a po návratu domů jsem chvíli měla mírné zažívací potíže než jsem se zase srovnala ale určitě jsem tam nepociťovala vyloženě hlad.

    Několikrát jsem byla pozvána svou ubytovatelkou na výlet k jejím známým tak jsem měla možnost ochutnat jak se v Anglii připravuje skopové maso ( a to mi moc chutnalo) . Co jsem měla možnost vypozorovat tak oni vaří tak že nakoupí všechno v marketu ( brambory už oloupané nebo velké omyté připravnené na americké ), přijdou domů, naflákají to do hrnce nebo pekáče a strčí do trouby nebo mikrovlnky upéct. Jediné co jsem odmítla s výmluvou že sladké nemám ráda byl ten jejich slavný puding. Když mi ho v TESCU paní ukazovala že mi ho koupí tak mi naskočila kopřivka smiling smiley Jsem mrcha nevděčná protože mne to dosud ani trošku nemrzelo že jsem ho neochutnala grinning smiley

    Kamarádce vyřiď ať se nebojí že umře a hlavně ať si to kouká užít a pokud bude mít možnost tak ať se někam zajede podívat. Až se vrátí tak poreferuj jak se jí líbilo.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 09.11.2009 06:43
     

    Je pravda, že naše kuchyně je chutná a my si pak ve světě jen těžko zvykáme na něco jiného. Němci ti taky vařit neumí. Naši němečtí známí měli vždxy v restauraci jediné přání - musí to být omáčka s knedlíkem. A doml si pak odváželi pivo, krémžskou hořčici, chléb a knedlíky. A v Anglii je to obdobné. Známý tam byl na hlídání dětí a kromě nechutného jídla ho udivila jejich "čistotnost". Říkal, že dítě se denně po návratu ze školky celé svléklo a vše se vypralo. Ale vše najednou od kalhotek až po bundu v jedné pračce! A taky vyprávěl o Češce, která se tam přivdala - Anglán z ní byl hotový, protože mu uvařila teplou večeři. Oni všechno dělají z polotovarů.

    Prostě platí věky ověřené, že jiný kraj - jiný mrav. A taky: všude dobře, doma nejlíp. grinning smiley Takže cestujte, pozorujte, ochutnávejte a rády se zas vracejte domů! Věra

     
  • Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 09.11.2009 08:19
     

    Holky je to od jinud, ale mám kamarádku která se strašně ráda jezdí vyvalovat k moři. Ale vždycky přijede a nadává co tam jedí za hnusy když přijela z Řecka nadávala na olivový olej, jak ze všeho smrděl, ona nechápe že jiný kraj jiný mrav. Já bych asi zrovna v Řecku byla z jídla odvázaná vše co je z oliv miluju. mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 09.11.2009 12:11
     

    Jajo, já jsem takový všežravec a navíc zvědavý (však už jsem tu leckde prezentovala moje ochutnávky kobylek i lecčeho jiného grinning smiley ). Prostě chci v cizí zemi ochutnat, co tam jedí bežně domorodci. Mě opravdu nenadchnou kontinentální snídaní. V Thajsku mě zaskočila všudypřítomná rýže, ale po pár dnech jsem si na ní ráda pochutnávala i k snídani. A divoké kombinace miluju. Právě do Thajska bych se ráda ještě jednou podívala právě kvůli kulinářským zážitkům. Věra

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 09.11.2009 16:31
     

    Zase jsem byla ráda ,že mě naučily jíst veškeré ovoce a zeleninu ,která byla pro nás neznámá.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 09.11.2009 18:18
     

    Věro tak to se můj človek, thajskou kuchyni miluju, je to můj sen se tam podívat...ale nakonec v lednu vyrazíme o kousek dál na Sri lanku, manžel už totiz v thajsku byl. Jsem moc zvedava na jejich dobroty, hlavne na to jak budeme jist rukama grinning smiley mám v praze dve oblíbene thajske restaurace a nikdy se mi to neprejí mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 09.11.2009 22:14
     

    suee, Srí Lanku mi kámoška vychvalovala horem dolem... tam se vám bude asi líbit winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 09.11.2009 22:25
     

    Suee, tak to mi pak poreferuješ. Mám ji taky v hledáčku svých cestovatelských plánů. Kamarádka by ráda někam do exotiky a láme mě pro Thajsko, ale já bych ráda zkusila něco nového, tak jsem jí navrhla Srí Lanku. Myslím, že to bude dost podobné. Možná se tam potkáme. winking smiley Hodlám tam letět samozřejmě last minute. Loni jsme takhle chtěly vyrazit do Arabských Emirátů, ale zjistily jsme, že je problém s razítkem Izraele v pasech (udělaly jsme si výlet z Egypta přes cípek Izraele do Jordánska do Petry). Člověk se v těch jejich vztazích nevyzná a pak má problémy. Věra

     
  • Autor: Alisa_
    Status: nováček

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 08.07.2011 16:55
     

    Neni to tak strasne.. Tucne, ano, ale mnohem horsi je ze vsechno jsou polotovary, hotove pokrmy do mikrovlny... A to ja nee thumbs up Takze urcite ochutnat a udelat si vlastni nazor! thumbs down

     
  • Autor: andrejka
    Status: nováček

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 19.09.2012 20:29
     

    My v Anglii žili 2 roky a místní kuchyně je hrozná. Pracovala jsem v hotelu v Bradfordu a to jídlo by spousta čechů ani nejedla.

    Občas jsme jako Staff Meal dostávali i osmažené tlusté šlupky od brambor sad smiley, které jim zůstali, když zákazníkům dělali steakové(široké) hranolky. Už jsem čekala jen, kdy dostaneme pomeje.

     
  • Autor: SaraB
    Status: nováček

    Re: Angličané a jejich jídelníček

    Datum: 15.02.2013 17:46
     

    Tak osmažené šlupky mě dostaly, to jsem ještě neslyšela confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.