pátek 26. dubna, 07:14 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Abutilon - mračňák

Datum: 25.04.2007 09:27
 
Rozsadila jsem mračňáky a teď nevím, kam s nima. Ven asi ještě ne, že? A když pak přijdou ven, tak kam? Do stínu nebo na slunce?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 10.05.2008 08:14
     

    Já mám žlutej, ustřihla jsem ho asi na 20cm...jsou to jen dvě tyčky a pár lístků..Doufám,že zase brzo obroste..Nějak se nedaří z něj vytvarovat keř... eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Abutilon - mračňák

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 30.06.2008 12:35
     

    Co by jste doporučili/y? Asi nekompromisně hluboko sestřihnout, že? confused smiley Kvetou jako blázen, ale jsou to taková tenká nedochůdčata.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 30.06.2008 12:57
     

    Já nekompromisně stříhám.., kdybych čekala, až odkvetou, tak se nedočkám..Stále jdou porvory do vejšky a nechtěj se moc větvit..

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 30.06.2008 13:47
     

    Lado...a kde bys zhruba střihla? U nejbližšího ,,větvení´´?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 30.06.2008 16:30
     

    Mono, tak aby tam zůstal nějakej list a také podle toho, zda chceš mít kmínek..nebo alespoň zaštípala konce větví. To ale moc nepomohlo...možná mám nějakej blbej druh.. winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 30.06.2008 17:59
     

    Lado...jo, chtěla bych u všech kmínek. Fajn, fiknu je u větvení, květy nekvěty. A uvidíme. winking smiley

     
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 09.07.2008 17:31
     
    1.jpg
    Další fotografie:

    Mono, fikla jsi nebo nefikla?Mě se moc nechce, taky ho mám vyčouhlej, stříhala jsem zjara, teď je mi líto tolika květůsad smiley , Mám nebo nemám fikat?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 09.07.2008 21:33
     

    drndo...se slzama, ale fikla!! Dnes odpol. grinning smiley Měla jsem je přesně jako ty....vyhublé, vytáhlé, nahoře bohatě kvetoucí.

     
  • Autor: Evka
    Status: nováček

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 09.07.2008 22:21
     

    Tak já mám nový mračňák koupený v březnu od PETRA a už je to pomalu metrový prouteček, který má u "paty" větvení a stále jede do výšky. Po poupatech ani vidu. Co myslíte - asi fiknout, že? Má to být ten dvoubarevný. Píšou oranžový, ale je dvoubarevný podluhlý květ a má i odlišné listy. Koupila jsem si s ním i normální, červený a ten kvete jako divý. Jen má nějaké trochu světlé listy, vypadá to na tu chlorózu, nebo jak se to jmenuje - prostě asi nedostatek železa. Asi ho zítra přikrmím.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 09.07.2008 22:23
     

    Taky jsem ho znova ufikla....měla jsem ho na okně a zase se vytáh...Vůbec nechce košatit, udělá pokaždé dva pruty.. eye rolling smiley Je stejnej jako ten Drndy...

     
  • Autor: Evka
    Status: nováček

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 09.07.2008 22:47
     

    Ty máš aspoň dva pruty, já jen jeden sad smiley A žádný květ, ani poupě .... a tolik jsem se těšila, ach jo....

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 09.07.2008 22:56
     

    Jo jenomže ty dva pruty hází stále..a víc ani ťuk...a to ho mám už pěkně dlouho..3-4 roky..nevím přesně..a stříhám pořád...Je fakt , že kvete pořád a má krásné velké květy...

     
  • Autor: Evka
    Status: nováček

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 09.07.2008 23:20
     

    Prosím tě, a hnojíš, hnojíš??? a čím??? Já mám tedy "mlaďase" . Maximálně to mohli namnožit na podzim a na jaře vyexpedovat.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 09.07.2008 23:22
     

    No sem tam..,jsem na to lempl, na nějakou pravidelnost..jinak kristalonem...Já ho mám ze semínek..

     
  • Autor: Evka
    Status: nováček

    Re: Abutilon - mračňák

    Datum: 09.07.2008 23:47
     

    Včera jsem kupovala hnojivo s železem. Doporučili mi přímo samotné železo a jak jsme se tak bavily s prodavačkou o hnojivech (vůbec se v nich nevyznám), tak mi řekla, že jak používám univerzální - to že je hlavně na zelenou hmotu. Když chci, aby mi kytky pěkně kvetly, tak prý je nejlepší Kristalon Květ a plod. Takže jsem se zase poučila, ihned zakoupila a rovnou ty mý holky venkovní tím kristalonem zalila. Nikdy dríve jsem kytky nehnojila a teprve se to učím, ale musím uznat, že když se pohnojí, je to lepší spinning smiley sticking its tongue out thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.