pátek 26. dubna, 13:00 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: wzteklina
Status:
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Slimáci......

Datum: 15.06.2010 14:32
 

Tak po shlédnutí večerních TV.......zpravodajství.....mě napadá jediné, posbírat a poslat na adresu dotyčného ochránce....

Letos totál INVAZE.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 31.05.2014 17:15
     

    už jsem jednou sypala a mimo pár afrikánů Ok a znova něco přihodila

     
  • Autor: Reklama

    Re: Slimáci......

     
     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 31.05.2014 20:41
     

    A co tak pořídit si kačky běžce. Slimáci jsou jejich pochoutka, vyžerou je i s vajíčky. Prý neudělají žádné škody, rostliny neozobávají. Kamarádka je má už několik roků a neví co je slimák. Kačky se výborně ochočí winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 31.05.2014 21:26
     



    ivik11 napsal(a):

    A co tak pořídit si kačky běžce. Slimáci jsou jejich pochoutka, vyžerou je i s vajíčky. Prý neudělají žádné škody, rostliny neozobávají. Kamarádka je má už několik roků a neví co je slimák. Kačky se výborně ochočí winking smiley

    .......a nese.... kudy běží, kačka běžec winking smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 31.05.2014 22:24
     

    Já počkám, až ty kachny někdo vyzkouší winking smiley Možná nebude mít slimáky, ale ani květiny, ani zeleninu... Ať mě nikdo neříká, že se ničeho takového netkne nono smiley 

    Na zahradě poctivě vraždím a zdá se mě, že jich je teď málo eye rolling smiley Buď jsem většinu zabila, nebo sviňáci zalezli a někde se množí angry smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 31.05.2014 22:26
     

    Zrovna včera si nesla sousedka od druhý v tašce taky tyhle kačeny. Prý je baští a na kytky nejdou.

    Tak až půjde příště kolem, se jí zeptám, jak je na tom s úrodou. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 31.05.2014 22:28
     

    Jinak jsem byla asi před hodinou venku a taky jsem jich moc nepotkala. Asi když mě vidí s nžkama v ruce, zalejzaj do děr. grinning smiley

    Ale co jim slizounům u mě chutná, to jsou třapatky, hlavně echinacey. Ty mám totálně ožraný. Zítra je obsypu Vanishem, aby mohly vyrůst.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (31.05.2014 22:29)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 01.06.2014 00:12
     

    Koleguv soused ty kachny ma. Kytky mozna neoziraj,ale pry hrabou. Nemeli mezi sebou plot,ted si ho kolega durazne vyzadal.tak nevim,jestli to bude pro okrasnou zahradu vyhra.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 01.06.2014 17:23
     

    V době, kdy se začalo objevovat větší množství slimáků, jsme dostali nápad, přehodit je slepicím. Ony by si dali, ale co potom dělali se zobákama eye popping smiley Měli je od slizu a leštili je o trávník. Už se jich nikdy nedotkly

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 01.06.2014 18:04
     

    Včera jsem rozhodila jen tak pro jistotu Vanish a dneska eye popping smiley , asi 50 slizounů angry smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 01.06.2014 19:08
     



    Jarka. napsal(a):

    Včera jsem rozhodila jen tak pro jistotu Vanish a dneska eye popping smiley , asi 50 slizounů angry smiley

    Doufám, že chcíplejch. Dneska jsem Vanish rozhodila na nový záhon s ostrožkama.

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Slimáci......

    Datum: 02.06.2014 21:13
     

    Moje večerní zábava, hon na slimáky jak vylázají na pastvu. Tam, kde jsem sypala ferramol - edině u host, tam nejsou, i když byly deště a od té doby jsem zatím nesypala. Jinde ano, nejvíc ve všelijakých pelíškách, ty už po kvetení stříhám. Ale nasypu zas nono smiley. Na hostovišti se mi nechtělo navézt hlínu po vyryté hostě a z ještě větší lenosti jsem tam později hodila nějaké vypleté plevele. Tak tam jedině pár bylo. Dobrá past. Asi jim chutná povadlá zeleň.

    No a klasika, pár jsem šmikla na trávníkách, to už znám a hlídám. Dnes jsem je převezla. Dělala jsem s nůžkama kolečka dvě. Oni s tím nepočítali chi chi a další vylezli, už to mají za sebou. Zítra nasypu.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 02.06.2014 21:18
     

    Gabčo jo chcíplých thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 25.06.2014 23:17
     

    Tak už vím, na co nalákat slimáky!

    Měla jsem vyvařené kosti z polévky a nechtěla jsem je nechat v bytě, aby to tu nebylo do rána cítit, tak jsem je dala v misce ven. Přiklopila jsem je další miskou a ještě zatížila, aby to neroztahaly kočky. Ráno bylo v misce plno slimáků, debužírovali na zbytcích masa na kostech. Stačilo je jen polít horkou vodou. A to už jejich sezona pominula, nejsou už na zahradě moc vidět, ani dnes po dešti jich nevylezlo moc.

    Tedy ždáné pivo v melounu, masíčko jim chutná nejvíc. smoking smiley

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Slimáci......

    Datum: 26.06.2014 09:02
     

    thumbs down thumbs down thumbs down zkusím

    Asi jsou zalezlí a kladou vajíčka, ne?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 26.06.2014 09:05
     

    Nestraš! Já doufám, že jsem je vyhubila a trochu mi v tom pomohla i předešlá vedra. Likvidovala jsem mechanicky i pomocí granulí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.