pátek 26. dubna, 10:33 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Popínavé rostliny

Datum: 01.10.2006 19:58
 
balkon.jpg
Další fotografie:

Co popínavky, podělte se o zkušenosti a fotky. U mě na balkoně vede už mnoho let  Vilec-Cobea. Rychle zaroste celej balkon a stačí dvě rostliny. V zemi nemá konkurenci. Ve čtvrtek jsem ji byla vyfotit u kamarádky. Také to jsou dvě rostliny.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 16
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.10.2016 14:52
     

    Gabčo, denisko, díky thumbs down flower smiley .

    Mina mě i napadla, ale říkala mi kamarádka, že jí vyrostla až ke střeše, tak jsem myslela, že by byla moc velká. Ale asi se to dá případně zastřihnout winking smiley .

     

    Denisko, nechytá v tom stínu hrachor padlí?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Popínavé rostliny

     
     
  • Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.10.2016 14:58
     

    Vimrova, hrachory jsou nádherné. Zbláznil se do nich můj muž a narval je všude kolem plotu. Hodně slunce, teď je mi jasné, sel sám, jak viděl někde v telce o anglických zahradách, proč žádná sláva. A když je smůla, chytají ho i na slunci. Pár jich mělo i tam.Ale výškou bz vzhovovaly naprosto, si myslím. A pokud by vykvetly, tak snad i jeden postřik za to stojí. Moc toho není na taková místa, co chceš...

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.10.2016 15:26
     

    Regino, já vim, že je to na popínavku blbý místo, ale chtěla bych to zkusit, břečťan tam můžu dát koneckonců kdykoliv eye rolling smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.10.2016 17:05
     



    vimrova napsal(a):

    Regino, já vim, že je to na popínavku blbý místo, ale chtěla bych to zkusit, břečťan tam můžu dát koneckonců kdykoliv eye rolling smiley .

    ......Vimrová, tak tam dej břečtan , ten roste pomalu a letničkou to tatím zakryješ

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.10.2016 19:16
     

    vimrova, dřív než to chytlo padlí, stihl odkvést... na můj vkus kvetl hrozně krátce, ale možná je to normální. Nepředpěstovala jsem ho, semena jsem strčila po zmrzlých do půdy, takže efekt nic moc

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.10.2016 19:32
     

    Denisko, jsem právě z hrachoru taky zklamaná. Kvetl krásně, nádherně voní, ale celkem brzy z něj bylo seno thumbs up . Zřejmě by se musel sít na etapy...

     

    Kordul, břečťan je poslední řešení, je tam nová omítka ( je to v záruce, mohl by to být důvod reklamaci neuznat). Není to u mě, je to u známé, nechala si udělat na zdi mříž na popínavky, nějak jí nedošlo, že to má celé ve stínu eye rolling smiley . Teď si neví rady a já to mám zachraňovat eye rolling smiley ...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.10.2016 20:48
     



    vimrova napsal(a):

    Denisko, jsem právě z hrachoru taky zklamaná. Kvetl krásně, nádherně voní, ale celkem brzy z něj bylo seno thumbs up . Zřejmě by se musel sít na etapy...

     

    Kordul, břečťan je poslední řešení, je tam nová omítka ( je to v záruce, mohl by to být důvod reklamaci neuznat). Není to u mě, je to u známé, nechala si udělat na zdi mříž na popínavky, nějak jí nedošlo, že to má celé ve stínu eye rolling smiley . Teď si neví rady a já to mám zachraňovat eye rolling smiley ...

    ...... musí to být popívavka ?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.10.2016 20:54
     

    Ještě mě napadá pnoucí hortenzie? Ta by tam nešla?

    A akébie pětičetná?

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.10.2016 21:27
     

    Nojo, mříž se musí využít, páč to by jinak bylo keců, že se to dělalo zbytečně eye rolling smiley . Pnoucí hortenzie má taky přísavky ( stejný problém jako u břečťanu).

    Ta akebie by ten stín asi snesla : [diskuse.nachvojnici.cz] , jen kapku hydra grinning smiley , zkusím jí navrhnout. Možná se nejdřív vyzkoušej ty různý letničky a pak se uvidí winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 28.10.2016 11:10
     

    a co podražec?

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 28.10.2016 12:29
     

    Ten mám grinning smiley , třímetrová mříž je mu malá eye rolling smiley , vždycky vztyčí výhony skoro do metru nad mříž, vzájemně si je proplete, aby nepadaly a hledá, kam by ještě vylezl. Je nad ním ořešák, čekám, kdy došplhá a chytne se eye rolling smiley . Zatím to vždycky skončilo tak, že se výhony nakonec vlastní vahou elegantně ohnuly dolů. Ale kdoví...

    Mám jednu rostlinu, mříž 4x3m je jí malá smoking smiley .

     

    Ta mříž u známé je cca 1,5 x 1,5m. Pak tam má o kus dál ještě vyšší mříže a tam budou zimolezy a růže. Jen na tyhle malé mříže nějak nevím co vybrat, všechno jsou takové hydry.

    A na růže a clematisy je tam tma sad smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 28.10.2016 14:43
     
    p9270032.jpg
    Další fotografie:

    i psí víno potřebuje oporu, dej tam anabelu,

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 28.10.2016 15:26
     

    já si na Floře loni koupila podražce dva, jeden mi sežrali slimáci a druhý mi skomírá právě taky pod ořechem. Myslela jsem naivně, že mi obroste nádrž na dešťovku, ale je to spíš fuj než huj. Hrozně se mi líbí, HanaK mě kdysi odrazovala, že je invazivní, ale v mém případě kéžby.

    Psí víno mi ve stínu nejde, má málo listů. V polostínu mi šel ještě zimolez, ale měl právě padlí :-(

     
  • Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 28.10.2016 15:35
     

    Nevím, možná ta pnoucí hortenzie. Nevím, jakou máte kdo zkušenst. Já jich tady moc velkých neviděla. Ale můžu se mýlit.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 28.10.2016 17:16
     

    Denisko, on potřebuje trochu času, než se rozjede. Já ho tedy nemám úplně u ořechu, ale asi 7m od jeho kmene ( ale ořešák je skoro 40 letý, obrovský), takže větve už jsou až nad ním. Ale když jsem ho před cca 10 lety sázela, tak nad ním ty větve ještě nebyly a protože měl dopoledne moc sluníčka ( to on nerad, pálí se mu listy), tak jsem k němu přisadila psí víno, aby ho částečně clonil. Fungovala to skvěle, po pár letech podražec zmohutněl, nějakou dobu si tak rostli hezky spolu, ale poslední dva roky už ten přísavník stříhám až u země. Vykopat bohužel nejde, stříknout se bojím, že si zlikviduju ten podražec. Snad časem něco vymyslím. Zajímavé je, že přísavník pochopil, že na mříži nad podražcem nemá šanci vyhrát, tak se mi plazí po zemi na všechny strany eye rolling smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.