pátek 26. dubna, 02:34 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: janav
Status: začátečník

pluméria

Datum: 29.08.2007 19:56
 
Pestuje tu niekto plumérky??? Podarilo sa Vám ich prezimovať? Chcela by som požiadať o radu, kedy ich stiahnuť z balkona, lebo u nás sa nejak moc ochladilo. Dakujem vopred za radu
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 18:29
     
    p1120335.jpg
    A zabudla som k tomu priložiť fotku mojho plumerčatka. Predstavujem vám ho, ako už bolo spomenuté zo semienka tohtoročné. Trošku je obité, lebo mali
    sme tu dve veľké víchrice a tak mi plumérky lietali po balkone. Ale prežili to, u mna
    to majú ťažké, ale nech si zvykajú na tvrdú školu. nono smiley Ved čaká ich prvá zima
     
  • Autor: Reklama

    Re: pluméria

     
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 21:21
     
    plumerie shora.jpg
    Další fotografie:
    Ahoj Jani, moc pěkné mimčo thumbs down flower smiley Posílám foto té své winking smiley Havajanky.
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 21:41
     
    Sapho
    je videť, jak sa Ti pekne rozkonáruje a má kopec listov. Škoda, že nemáš záber, ako Ti kvitla. Ja sa neviem dočkať kvetu tých mojich plumerčiat, ale ja som trpezlivá, ja si počkám. Snád na budúci rok, budem robiť všetko pre to , aby vykvitla /hnojiť/.
    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 22:37
     
    Jani, já také moc těším, až znova pokvete a přeji Ti také, ať se brzy dočkáš. flower smiley
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 31.08.2007 00:00
     
    to sapho: Dívala som sa na Koexflor a tam majú dokonca 4 rozne farby v ponuke.Objednám si ich,ale až na budúcu jar,aby mi odpadlo tohoročné zimovanie.
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 31.08.2007 08:32
     
    Ahojky Ani, také jsem tak uvažovala. Je fajn, když víš, jaké to jsou barvy, protože u mixu se může podařit skoro vše stejné, navíc se nemusí čekat, až to pokvete, abys věděla, co vlastně mášthumbs down winking smiley
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 03.09.2007 06:55
     
    Je naozaj lepšie vedieť, aké farby človek pestuje, som zvedavá, čo mám doma a do čoho som sa trafila.
    Len aby to kvitlo čím skôr. Kedy kvitnú semenáčiky - už po prvom roku???
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 03.09.2007 08:24
     
    Jani, myslím, že záleží na podnebí.Na Havaji kvetou i prvním rokem, ale tam nemají v podstatě žádnou zimu a ty rostliny to asi vědíflower smiley Myslím, že by ses mohla příští rok dočkatthumbs down Mně ten řízek kvetl v podstatě 2,5 měsíce po zasazení do zeměwinking smiley
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 03.09.2007 12:37
     
    Neviem, či budem mať to šťastie. Tebe to vyšlo - čakala si iba dva a pol mesiaca. To si naozaj zaslúži pochvalu
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 03.09.2007 13:30
     
    Jani, však já ji také pořád chválímflower smiley
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 03.09.2007 18:17
     
    Sapho
    Aj ja budem tú svoju chváliť, dobrým slovom vychovávať. Definitívne som ich dala dnu, dnes ráno bolo 6 stupňov /a nie prvýkrát/a hlásia ešte nižšie teploty. Čiže rozmýšľaľa som, či do skleníka alebo dnu, ale skleník nie je vykurovaný, čiže šupla som ich do obývačky. Takže plumérčatá sú už dnu. Koľko ich v zime treba polievať, lebo ja sa chystám málo /mám dosť vysokú vlkosť vzduchu, tú si strážim kvôli oknám aj kvôli orchidkám/.
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 03.09.2007 19:13
     
    Jani, měla by shodit listy a pak velmi střídmě zalévat. thumbs down
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 03.09.2007 19:37
     
    Tak budeme striedmo zalievať drinking smiley drinking smiley drinking smiley samozrejme vodou kvietok
    mls smiley mls smiley mls smiley stydlin stydlin stydlin stydlin stydlin
    Podzravujem drinking smiley drinking smiley thumbs down
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: pluméria

    Datum: 21.03.2009 23:42
     
    pb200073.jpg
    Další fotografie:

    Potěšila jsem se pohledem na plumérie. Taky jsem ji zkoušela pěstovat ze semínek, ale moc se to nepodařilo. Překvapuje mě, jaké máte ty rostlinky silné a hodně olistěné. Je to až s podivem, protože ve své domovině jsou to téměř holé stromy s listy jen na koncích větví. Jejich květy zůstávají pevné a svěží i po spadnutí ze stromu a dokonce stále krásně voní. Věra

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Zuzana M

    Re: pluméria

    Datum: 27.09.2009 16:29
     

    Dobrý deň,

    prosím Vám, viete mi poradiť, kde by sa dala zohnať pluméria? Som zo Slovenska. Neviem, či v kvetinárstve by som na také niečo natrafila flower smiley flower smiley Ďakujem za odpoveď, Zuzana

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.