sobota 27. dubna, 04:19 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 26.10.2014 09:38
     

    Náš krtek snad byl poutník. Přešel nám po délce celou zahradu, jen se na pár dní zasekl u sousedovic bazénu, který mu přehradil poutní cestu, ale jak našel jinou, odpochodoval v dál. Doufám, že se mu u nás nelíbilo a nevrátí se zpět.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.11.2014 17:26
     

    z 25 krtičáků, mám většinou tak 2 kopečky , kočičí hovínka a pročůraný granule zatím OK

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 08:15
     

    Bylo mi řečeno, že krtince nedělá jenom krtek, ale i jiné zvíře? Ten "náš" kripl cestuje mezi třemi zahradami v pravidelných intervalech angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 12:18
     

    S krtinami nevím, u mě jsou všechny stejné, krtčí.

    Hryzec dělá buď nory široké, že by se tam strčila ruka, ty jsou skoro kolmo dolů a pak takové ležaté tunely naůl v zemi a napůl vyvýšené nad zem. Oslovila jsem už i vědce z AV, ale nějak mi neodpověděli, bohužel. Myslím, že u nás bychom měli skvělý materiál ke studiu. Co kočky donesly krtků a stále přibývají další, totéž hryzci.

    Kočičí hovínka nefungujou, před časem jsem měla k dispozici trus nekastrovaného kocoura a vždy ho krtek vyhrnul na ještě vyšší krtinu. Nevěřím, že by ho to vypudilo. Já jim strkám zpět kočičí úlovky, tam aktivita maloučko poleví asi z piety, ale po čase opět noru používají

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 12:32
     

    viděla jsem a tedy myslela jsem , že to jsou krtičáky a ty měly snad 40 - 50 cm eye rolling smiley byla toho plná louka a tekla tam řeka, nebo potok confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 12:56
     

    Jo Kordulo to jsou taky krtiny, ty mám já, jeden kopeček půl kolečka zeminy, je to u vody protože tam je v zemi méně vzduchu a tudíž musejí dělat bytelnější větrací štoly. Běžel v TV nevím už na kterém programu dokument a tam to bylo vše vysvětlené, oni se na zimu stahují do vlhka aby se jim líp rylo a asi se tam stahují i žížaly. Ten dokument byl naprosto vše objasňující. Taky byl moc pěkný pořad o krtcích v rádiu v pořadu Meteor, pokusím se to najít v archivu ČR2

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 13:08
     

    ....v zimě to neuhlídám a je i 50 kupek, ale sase je hlína , soused vedle nic a další zahrada opět voraniště

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 13:31
     

    [hledani.rozhlas.cz]

     

    Je to zhruba po 20 minutě, zaposlouchala jsem se :-). Kordul to je tím potokem, poslechni si ten pořad.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (09.11.2014 13:32)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 13:51
     

    Též se hlásím do klubu. tongue sticking out smiley

    Krtince se objeví vždycky v tuhle dobu a do jara jich rapidně přibude. Momentálně je každej den rozhrnuju, už mám hlínu na přihrnutí růží, ale do rána jsou další a další. Asi se s tím musíme smířit. eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 13:52
     

    [www.ceskatelevize.cz]

    Hmm nejde to přehrát, ale taky tam o krtcích je trochu čtiva:-)

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 13:53
     

    dala Kája vedle. Jsem se aspoň pobavila. grinning smiley

    [www.facebook.com]

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 13:55
     

    [www.bbc.co.uk]

    Já si tu odložím videa z BBC i těm stojí za to se krtky zabývat

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 19:01
     

    Tak nemáme krtka, ale hryzce sad smiley U malého krtince je vždycky tak 20cm nadzvedlé zeminy, jak dělá noru těsně pod povrchem sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 19:10
     

    Jo tak to je hryzec.

    Vzpomínáš, jak Aronek měl na ně chuť, kydž tu byl?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (09.11.2014 19:11)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 19:14
     

    Kdyby teď byl a ve formě, určo by je lovil love smiley

    To bylo legrační viď? Jak byli oba s Hanýsem nenápadní. Jeden chtěl očůrat druhého a dělali vlastně oba to stejné grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.