neděle 21. října, 14:42 Svátek má Brigita
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Missi
Status: expert

Mraveniště v jahodníku

Datum: 18.06.2007 06:57

Potřebuju poradit, mám jahody zasazené na černé netkané textilii, krásně se rozrostly, ale... v nynější době mám u každé sazenice mraveniště!!! Obyčejní černí mravenci si staví mezi stonkama mraveniště. A je to u každé sazenice!!

Jak se jich zbavit?? Prolévání vodou nepomáhá.

Komentáře a názory

• Autor: Mona

Re: Mraveniště v jahodníku

Datum: 18.06.2007 08:18

Missi...já to sice nemám u jahod, ale u některých kytek, takže mne to také zajímá. Pokusím se něco najít na netu...zatím nevím, co s tím.

• Autor: Reklama

Datum: 18.06.2007 08:23

Rozhodně něco z toho vyzkouším...

[www.chovatelka.cz]

Datum: 18.06.2007 08:37

[forum.abecedazahrady.cz]

Hm...a nakonec......:

Paní Věra Matoušková z Ivančic má na zahradě problémy s mravenci, kteří jí létě stavěli pyramidy hlavně v jahodišti.
    V přírodě i na zahrádkách se vyskytuje hodně druhů mravenců. Jsou bezkřídlí nebo jen dočasně okřídlení, některé druhy citelně bodají. Dokáží vyhubit velké množství škodlivého hmyzu a jsou užiteční. Velké kolonie mravenců lesních pochytají denně více než deset tisíc jedinců různých živočichů, převážně hmyzu. Jsou také zákonem chránění. I v zahradách je mravenec obecný dobrým regulátorem škodlivého hmyzu. V bytech pak používáme běžné přípravky typu Formitox nebo spreje proti lezoucímu hmyzu.

Podobné příspěvky
Diskuze: Pečení je radost   

Samožerky180g hr.mouky, 1 prdopeč, 120g mouč.cukru, 100g tuku, 180g solamylu, 1 vejce, 1 lžíce mléka, vejce na potřeníKrém:250g másla, 200g mouč.cukru

Autor: Mona - 08.08.2006 13:31
Rubrika: Moučníky - Komentářů: 3653

Galerie: Červen jako...   
  Červen jako...
Autor: Otazka - 15.06.2009 20:46
Rubrika: Užitková zahrada - Komentářů: 4

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.