pátek 26. dubna, 03:21 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

KOŘENÍ - domácí i exotické

Datum: 28.12.2011 14:30
 

Hledala jsem nějakou diskuzi, kam dám fotky a nenašla, tak zakládám novou.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 20.11.2017 18:26
     

    Drahuško, už se mi sbíhají sliny.......brzy vyzkouším. Dík za nápad mls smiley love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 20.11.2017 18:38
     

    Zkus. my je milujeme a vypadají krásně thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 20.11.2017 21:50
     

    Drahuško, dobrý nápad, díky . Já kurkumu (sušenou, mletou) přidávám při vaření rýže a kupuju v Brně na Zelňáku (tržnice) nebo tady [www.sindibad-koreni.cz] mají v Brně prodejnu, vždycky tam ale nakoupím víc, než jsem původně chtěla.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (20.11.2017 21:57)
     
  • Status:

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 21.11.2017 06:16
     

    Já kurkumu taky dosti používám. Ty brambory zkusím. Včera jsem jí přidala do květákové polévky, jen trochu, pro lepší barvu. A kupuju jí v Globusu - mletou. Minulý týden jsem jí tam viděla. eye popping smiley

     
  • Status:

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 13:44
     
    pb230003.jpg

    Tento sáček KURKUMY jsem koupila dnes v Globusu - Zličín. 100 g za 50 Kč. Na sáčku je napsáno - výrobek of India. Ale dováží jí český obchodník.

     
  • Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 13:56
     

    Alenko, já dávám do květákovky muškátový oříšek. Ten a kari je maximum exotiky, co žlučníky a žaludky poberou.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 14:25
     

    My jsme dnes koupili v Makru, ale troufnu si říct, že dražší angry smiley

     
  • Status:

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 14:32
     

    Regi, muškátový oříšek dávám do květákové polévky také, ale kurkumou si jí obarvím do žluta. Tak se mi líbí. Když jí přidám tak půl kávové lžičky, je to jen o barvě, chuť polévky ta trocha kurkumy nezmění. Šafrán by byl úplně nej, jenže cena šafránu, to je luxus. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 18:56
     

    Regino, kurkumu bys naopak měla přidávat. Je výborná nejen na trávení, ale i na játra a vlastně skoro na všechno winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 19:11
     

    je hodně zdravá, to máš pravdu thumbs down a není zatěžující, jako kari, protože je jednodruhová. Kari je směs koření winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 19:23
     

    V kari je také kurkuma, dělá tu barvu kari. Já kari nemusím, dříve mně nedělala dobře na žlučník. V těhotenství jsem kari nemohla ani cítit. Nebylo mně z ničeho špatně, ale kari účinkovalo spolehlivě grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 19:30
     

    Já vím, že je tam kurkuma. Kari je fajnové, když je minimálně ze Středního Východu. Co vyrábějí u nás (poměry koření) je hnusné. Můj muž kari nesnášel, ale to východní je úplně jiné s jinou chutí mls smiley

     
  • Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 19:52
     

    To máš pravdu, také mně tam jídla takto ochucená chutnají. Ono není ničím dané, jaký poměr i jaké koření tam je. Prostě směs, ve které nesmí chybět hlavně kurkuma, protože by nebylo žluté grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 23.11.2017 23:41
     

    Iviku, já osobně bych bez toho mohla žít vůbec.Používá to tu hlavně synátor, nějaký thajský typ kari, je ostřejší, není tak žluté. Asi tam bude méně kurkumy. Ráda tahle jídla ochutnám ale tak jednou za měsíc. Čím jsem starší, tak bych řekla, že tíhnu k jednodušším chutím.A ani ta barva mě nijak chuťově nepřitahuje.Ale kdo nesnáší bílou a bledou barvu, tak určitě není na závadu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: KOŘENÍ - domácí i exotické

    Datum: 24.11.2017 07:59
     

    My zase začali nyní používat víc chilli a kurkumu. Sice ne moc na asijská jídla, i když i ty vařím, ale na své výmysly. Takové počeštěné, ale nám moc chutnají. Měli jsme i zelené kari a to bylo úžasné, ale už jsem na něj nikdy nenarazila ani u Turků v prodejně. Až pojedu do Němec, tak kouknu u nich - co kdyby

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.