pátek 26. dubna, 05:01 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 20.08.2022 08:00
     

    Kaaj, jak fotograf ve Zvětšenině. smiling smiley Mareček by měl určitě radost, kdyby to věděl. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 20.08.2022 08:03
     

    jj- už to není Mareček , ale Marek . o víc než hlavu vyšší než máma.. a lozí nám za holkama spinning smiley sticking its tongue out winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 20.08.2022 08:08
     

    Kaaj, to je úplně strašný, jak ten čas letí. Jako dneska si pamatuju, jaks psala o první třídě. eye rolling smiley 

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 05.06.2023 22:42
     
    p1030141.jpg
    Další fotografie:

    Já se přiznám, jsem na focení jelito. eye rolling smiley Foťák budu mít skoro rok a ještě to s ním pořádně neumím. thumbs up

    Jak tam někde něco zmáčknuu, nevím jak to dát zpátky, no děs. Už i starým foťákem jsem fotila na automat a stačilo mi to.

    Včera mi ty fotky přišly za sluníčka děsně přepálený, bílá barva děs a dneska bylo pod mrakem, tak jsem šla natěšeně fotit a výsledek ještě větší hrůza.

    Nenapadá vás, co jsem si tam špatně nastavila?

    Hlavně ta bílá v tom dělá paseku. Ale celkově jsou ty fotky vyblitý, hnusný... spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 06.06.2023 07:00
     

    Gábi - taky nejsem s fotákem moc spokojená - a to jsem zprvu chválila. moc se v něm taky nevyznám . starý byl lepší a hlavně malý a lehký confused smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 09.06.2023 06:18
     

    Gábi mám s panasonikama jen tu nejlepší zkušenost.. první co mne napadlo nastavené vysoké iso. Rozklikni u fotky informace.. ulož si to jako obrázek a dej to sem i s tou fotkou. Tam je všechno, jak bylo foceno, takto se dá těžko určit, možností je spousta. Neboj to zmákneš a budeš spokojená. Na auto nefotím, preferuju prioritu clony nebo času. Podle toho co je pro mne důležité a dokoriguju třeba přepnutí isa.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 09.06.2023 10:45
     

    Mi připadá, že bílá snad ani fotit nejde. confused smiley eye rolling smiley winking smiley

    Ale je fakt, že pokud máš dobrý foťák, tak bys to z něj vymáčknout měla. Tak držím pěsti, ať se zadaří.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 09.06.2023 19:39
     

    Jak píše Lada. Preferuj clonu (bokeh) a čas (pohyb). Co se foťáku týče, tak jsem si nedávno taky koupil k narozeninám (60) Panasinic Lumix D95, abych nemusel každý den tahat zrcadlovku a mohl točit i video.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 09.06.2023 21:53
     

    Nechce se někdo z vás obětovat a naučit mě to osobně? grinning smiley Něco dobrého upeču, nebo vás pozvu na večeři. grinning smiley

    Měla jsem tam nastavený vysoký jas. To jak něco zkouším a mačkám různé tlačítka. Jsem na to prostě mačo.

    Jediný co mi jde, že mám oko na to, co budu fotit. To už je trošku nemoc. grinning smiley Za vším vidím pěkný záběr.

    Ale clona a čas jsou pro mě cizí pojmy. confused smiley

    Už jsem říkala chlapovi, ať mi zaplatí nějaký kurz focení.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (09.06.2023 23:11)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 09.06.2023 22:54
     

    Obětovala bych se, ale jsem na to nemehlo grinning smiley . Asi bych zašla do nějakého profi, kde prodávají foto a trochu se shodila, zda by poradili, že to pomoc zaplatíš, trochu hérečky.....Jak jsi ho kupovala - dobírka nebo osobně?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 09.06.2023 23:12
     

    No kupovaný je přes net samo, jako vše u nás. grinning smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 11.06.2023 13:33
     

    Na netu najdeš spoustu návodů. Pro příklad viz níže. Ale fotky orchyjí máš stejně moc pěkný thumbs down

    [www.fotoveci.cz]

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 24.08.2023 16:18
     

    Tak ti Gabčo nevím. Jedna věc je kompozice a druhá věc technika fotografování. Chce to zkoušet. A hlavně, fotit na manuál. Nastavit si sama čas i clonu. Autromat je prevít, kterýž rozhodně nemyslí za tebe, spíše ti dělá naschvály. Nastaví ti expozici echt tak jak si nepřeješ. Pokud je to trochu inteligentní foťák, tak ti v živém náhledu rovnu ukáže jak výsledná fotka bude vypadat. Živý náhled je to co vidíš na dislpeji. Těch fíglů jak fotit jsou mraky, jen se toho nesmíš bát. A taky je dobré občas kounout do manuálu. A jak psal kdysi Komenský, učit se, učit se učit se winking smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 25.08.2023 09:18
     

    carlosi, po přečtení Tvých (určitě dobře míněných winking smiley) slov bych to asi rovnou zabalila. Dělá to na mě dojem, že pěkná fotka je skoro zázrak.

    Ale na gabči fotky koukám ráda, ona umí prostě ty záběry a zákoutí vychytat. thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 25.08.2023 14:07
     

    Karlos to napsal výstižně, nestačí vidět, ale umět. grinning smiley Třeba někdy, až budu mít víc času....haha.

    Ivčo, máme to podobné. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.