pátek 22. ledna, 04:08 Svátek má Slavomír
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Fotografování

Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: anny
    Status:

Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 14.04.2009 13:51

Kočičky dík za ochotu pomocť. Mrkla som sa na pár stránok a predbežne váham medzi

Panasonic Lumix DMC-TZ4 ,

Panasonic Lumix DMC-TZ 5 alebo Sony Cyber Shot DSC H10. Viac sa kloním k Panasoniku ale (zabite ma winking smiley )hlavne kvoli možnosti vybrať si z viacerých farebných variácií grinning smiley grinning smiley .čo sa týka technických údajov-mandarínská čínština by bola pre mňa srozumitelnejšia. Tak mi to kočky zkritizujte please smiley please smiley

• Autor: Reklama

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 14.04.2009 17:35

[www.photoextract.com]

[www.fotoaparat.cz]

Anny, tady jsem našla nějaké testy..Panasonic mám taky, dokonce dva ..jsem s nima velmi spokojená.

U toho který jsi si vybrala by mi chyběla možnost nastavení priority času a clony. Na tvůj záměr je právě ten čas důležitý. Vím, že má foťák režim sport.., ale nevím..Já ho nepoužívám..protože nikdy nenastaví podle mých představ a potřeb (testovala jsem to u sebe na obou) Pro mne je to velkej mínus. Sony tu možnost nastavení má..Ale nemohu posoudit, tento jsem v ruce nikdy neměla.

Status:

Datum: 14.04.2009 18:16

Lado,takže z týchto by si sa klonila radšej ku Sony? Alebo máš nejakú lepšiu alternatívu? Podotýkam,že možnosť vidio absolútne nepotrebujem. Mali sme to aj na starom foťáku a nikdy sme to nevyužili.

Datum: 14.04.2009 19:06

No z těchto dvou ano...nastavení priority času není nijak odtížné. Clonu si foťák přiřadí sám.Pokud to přeženeš, tak ti to dá vědět..většinou se ukáže nastavení červeně. Pak jen ubereš nebo přidáš až se to vyrovná.., nic na tom není...Zárveň dokážeš pak i odhadnout, zda je čas dostatečně krátkej..(třeba při špatném světle je potřeba delší čas ..jinak bude pohyb mázlej..) nebo koukni ještě po nějakém podobném..

Já mám jeden panasonic téměř tento (předešlou řadu) ,ale ten je už o malinko větší než ten Sony..

[digitalni-fotoaparaty.heureka.cz]

a pak taky máme doma ještě tento..

[www.fotoskoda.cz]

• Autor: drahus
    Status: expert

Datum: 14.04.2009 19:49

Anny, jestli můžu - líbí se mi ten první od Lady:
    Panasonic Lumix FZ8 - pokud přihlédnu k cenové relaci. Samozřejmě, že ten dražší je zase o něčem jiném....

Anny, víš, že hodně fotím pohyb a myslím, že to, co chceš, přednastavený "sport" nezvládne. Jak se s tím naučíš, budeš moc spokojená. Jde jen o cvik a navíc má i hledáček, což je velká výhoda, když svítí sluníčko. Na displeji uvidíš houby. Prostě je to foťák winking smiley

Datum: 14.04.2009 20:51

No já tou FZ7 nafotila všechno..fotky co jsou tady od července 2007 do září 2008 jsou focené jím..měla jsem ho i na srazech. Fotila jsem v pohodě koně ve skoku a jiné a jiné pohybové fotky. Ta 8 má stejné tělo, jen je jestě vylepšená..tu si koupila Nath..Právě, že následovala ještě lepší 28, ,tak se tato doprodává, proto ta skvělá cena. Já za ni dala před dvěma lety 12 litrů, a kdybych nebyla ujetá na velkej foťák, tak s ní fotím stále..Jo a ještě jsem ani neměla dvacítkovou kartu..pouzýe desítkovou, a obyčejnou SD. Dnes je už za dobrý prachy SDHC dvacítková..Vyplatí se ji koupit, je to znát oproti pětkové obyčejné..Je to tato..

[www.megapixel.cz]

(Na normální focení jako záložní stačí klidně i SD pětková 2GB za dvě kila..)

Baterka vydrží hodně, jsem s ní nafotila celou kartu 512..kolem tří set fotek..a po dvou letech není vidět pokles výdrže. Sice stojí litr, ale já si vystačila pouze s jednou..(a to fotím fakt hodně) Plně nabitá je asi do dvou hodin a klidně stačí nabít jen z části, když jsem spěchala a neuškodí jí to..Tužkovky na předchozím foťáku jsem měla celkem čtvery a včechny jsou už dávno kaput..a stáli mnohem víc než dvě tyto..

Ještě jsem koukla na rozměry..tak je stejně velkej a těžkej jako ten Sony..

Status:

Datum: 14.04.2009 21:05

Tak jo,Laduš. Mne sa tiež páči. Ide mi hlavne o to ,aby som mohla fotiť čoklíkov na agility,keď skáčú prekážky. To bude podobné u koní.winking smiley

Tá cena je perfektná.A keď sa mi nebude dariť,tak budem chodiť k tebe na poradu,jo?smiling smiley

Datum: 14.04.2009 21:34

Anny, tak to určitě...to fakt není problém..

• Autor: Mona

Datum: 19.05.2009 18:16

Jsem majitelkou nejspíš stejného fotoaparátu, jako Majka. Canon PowerShot SX10 IS. Zatím jsem ve fázi čtení příručky, nainstalování programu a stažení prvních 5 snímků... grinning smiley

Lado, Drahuš...budu vás asi moc potřebovat... grinning smiley

• Status: expert

Datum: 19.05.2009 18:27

Mončí veliká gratulace a moc se těšíme na fotky flower smiley

• Autor: Mona

Datum: 19.05.2009 18:45

img_0010.jpg

To je makro...supermakro jsem ještě nevyzkoušela. Taky s úpravami fotek budu mít zpočátku problém, neb program na mne nemluví česky... confused smiley eye rolling smiley Ale čeština by měla jít někde stáhnout, ne?

• Status: expert

Datum: 19.05.2009 18:46

Můžeš používat program který si už používala, nemusíš to co dodali k foťáku. Počkej až přijde Drahuška nebo Lada poraděj Ti.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (19.05.2009 19:39)

Datum: 19.05.2009 19:37

Mončo, gratuluju.. flower smiley To se ti to bude fotit..

Já nepoužívám programy k foťáku, ani přes ně nestahuju. Normálka zkopíruju z karty do příslušné složky a pak dál dělám v programech co mi vyhovujou.

• Autor: drahus

Datum: 19.05.2009 19:44

Já taky používám program, co mám ráda. Z foťáku jsem nedávala do PC nic. Kór canon má všechno hodně složitý. CéDa má schovaný winking smiley

Mončo, tak se v poradně na všechno řádně vyptej, Foťák je fajnovej, tak se postupně nauč používat ruční nastavování winking smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Dětský-web Holicí strojek, chlapi, dopo.. Jídlo jako národní vlajka

Dobrý den,chtěl bych vám představit web určený pro děti www.detsky-web.cz web je nezávadný nenajdete tam žádné závadné hry, ale naleznete zde spoustu

Autor: detskyweb - 08.02.2009 10:42
Rubrika: Záliby a volný čas - Komentářů: 2

Potřebuju vybrat dárek, každá rada dobrá. Jako ženská s tím fakt moc zkušeností nemám

Autor: Majka - 30.09.2011 21:45
Rubrika: Domácí spotřebiče - Komentářů: 31

Narazil jsem na zajímavý článek, kde jsou představeny různé pokrmy jako národní vlajky - jak by asi vypadala ta naše? Zkoušel to někdo?

Autor: misan786 - 28.08.2013 11:04
Rubrika: Vaření - Komentářů: 1
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.