pátek 26. dubna, 21:02 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Svíčky

Datum: 23.10.2006 14:56
 
Prosím o radu. Volali mi z práce, že mi dorazil materiál na kroužek. Tak až se vrátím z neschopenky, tak začneme s dětmi vyrábět svíčky. Prý mi přišly různobarevné gely, vosky a parafín. Nějakou literaturu k výrobě svíček mám koupenou (samozřejmě jí mám v práci a ne doma), ale chtěla bych vás poprosit o vaše praktické zkušenosti s výrobou svíček. Ještě čekám na zásilku z Kreativu - měla by obsahovat i nějaké dekorace do gelových svíček (mušličky, kamínky). Díky za nápady a vychytávky. smiling smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    jan rajniak

    Re: Svíčky

    Datum: 29.09.2008 16:56
     

    Velmi pekne ta prosím aby si poslala na moj e-mail kontakt na dodavatela materiálu na vyrobu tych fantastickych sviecok ktore si vyrobila.Chcem to skusit aj ja .Dakujem. Jan _ mobil mam 00421 905 564 144smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Svíčky

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Svíčky

    Datum: 30.09.2008 09:32
     

    Katrina thumbs down thumbs down nadhera!ja asi zustanu u kupovani grinning smiley

     
  • Autor: katrina
    Status: nováček

    Re: Svíčky

    Datum: 27.11.2008 14:01
     

    ahoj jan, po velmi dlhej dobe sa vraciam na tuto stranku, aby som sa zas inspirovala v predvianocnom case. a vidim, citam, ze chces kontakt na dodavatela materialu na sviecky. asi ta nepotesim, mala som ho spod ruky - od znameho, ten cez dalsieho znameho... a ked som zohnala knot, tak som vymienala aj za knot... ten som zohnala niekde v partizanskom, vyhladaj si na google vyrobcov knotov, pretoze ja som s nimi nekomunikovala vyse roka, takze uz ani netusim, ci nieco take robia. a je nejaky vyrobca aj v ziline. nazov firmy uz neviem, ale urcite sa da najst. k tomuto kroku - nevenovat sa svieckam vyse roka - ma prinutila inak celkom mila okolnost - narodilo sa mi tretie babatko, ktore je momentalne celym mojim svetom. sviecky, ktore som ukazala na fotografiach na tejto stranke, su uz rozdane -potesili a tesia este stale (dufam) mojich blizkych a priatelov. a tak som nutena teraz pred vianocami vymyslat nove sviecocky... kedze material este mam, nejak ma to netlaci k zhananiu...

    k vyrobe sviecok potrebujes parafin alebo vcely vosk, pripadne cerezin, ale ten som este nikdy neskusala (vraj je lepsi ako parafin). je to dost nakladna zalezitost a viem, ze sa dal zohnat niekde v liptovskom hradku od pana a pani macickovej. mali by sa dat najst na googli. a formy - tie mam spod ruky. takze neporadim, len viem, ze sa daju zaujimave formy kupit v auparku v BA v predajni da vinci... tiez je to nakladna zalezitost... takze na svojho konicka pocitaj s peknym balikom... vies tam kupit aj balicky vosku, farbu na vosk, rozne ozdobky na vosk, ale bude ta to stat majland. na vyskusanie ti ale postaci aj take male mnozstvo, ktore vies kupit iba v takejto predajni. ja som kupovala prvy parafin v kybliku v lekarni, kg stalo asi 150Sk. a prifarbit vies aj voskovkami. neviem, co by som ti este poradila. ved ked nieco chces vediet, pytaj sa.

    drzim palce!

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Svíčky

    Datum: 27.11.2008 15:13
     
    pb270004a.jpg

    Zapalena sviecka zvlast poslednu dobu mi robi pravidelneho vecerneho spolocnikasmoking smiley...

    Par mojich postrehov":

    - vacsinou tie "drahe" naozaj "maju nieco do seba "- napr. take hrube s ryhovanymi bokmi horia velmi pekne pravidelne...a vonne naozaj vonaju...ale cena je na mna zvycajne uffsad smiley ...

    - bezne hrube sa pri horeni casto deformuju do boku , lebo knot sa casto staca do strany, - je to dost neesteticke, zvlast u hranatych.........Dtto sa mi obcas stavam, ze knot zhasne. Asi je to tym, ze nema spravnu hrubku ku kvalite vosku - rozne vosky sa rozne topia...Ale zase z toho si tazku hlavu nerobim, lebo staci to len ustrazit..

    Je lepsie kupovat sviecky, ktore maju na povrchu taku specialnu vrstvu- casto farebnu, alebo trblietavu - to fakt odporucam, lebo tato vrstva aj dost drzi tvar..

    --------------------------

    Nooo...a tiez si vyrabam obcas "sviecky" aj sama ...sice na "km " daleko od urovni Katky- Kati klobuk dole, mas krasnu "pracu"!!! ...hihh....ale staci mi aj towinking smiley

    Niekedy som mala aj bloky parafinu... ale som ich uz davno podarovala kamoske, ktora sa tomu venovala vedela to moc dobre....tiez pouzivaka rozne doplnky a voskove pastelky ..

    Mmt. mam uz len niekolko krabiciek obycajnych mensich bielych a cervenych sviecok, ktore roztopim v nadobke s teplou vodou a nalejem do sklenenych nadobiek, ktore mi ostali po kupovanych svieckach.. Knot pouzivam ten, co mi ostane z roztopenych...Dtto takto roztapam to, co mi ostane z velkych sviecok - vacsinou farebnych a kombinujem - takze obcas mam znovu roznofarebne...

    Ukazka - moja mmt. naj!!! sviecka - vianocna..Tu mi ponukla predavacka v nasom obchode, lebo ma pozna, ze tam nakupujem pravidelne...a dostali len 2 ks..love smiley , jednu si nechala sama...

    (...Katka, este dodatocne...gratulacia k slnieckuflower smiley ...to verim, ze nic viac nie je krajsie!)

    ( uff... a zmizol tu obrazokconfused smiley a musela som ho vlozit znova..)

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Keria (27.11.2008 15:35)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčky

    Datum: 27.11.2008 15:17
     

    Tak ta je thumbs down

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Svíčky

    Datum: 27.11.2008 17:30
     

    Keria ,jsem na tom podobně.zapálená svíčka a solná,nebo aroma lampička,hezká hudba,nikdo doma,to je ten pravý romantický večer.winking smiley

     
  • Autor: katrina
    Status: nováček

    Re: Svíčky

    Datum: 27.11.2008 22:50
     

    Keria, ďakujem. Moja už ročná dcérka je naozaj mojím-naším slniečkom. Veľa času teraz na záľuby nemám, ale výroba sviečok mi naozaj chýba. A tak sa pomaly dostávam do stavu, že si opäť nejakú vyrobím. Snáď mi to moja drobná dovolí a bude sa potom spolu so mnou tešiť z výsledku. Tá tvoja vianočná sviečka je fakt nádherná, dokonca aj farebne by sa mi hodila do obývačky!!! Júúúúú, ale gélovú sviečku som ešte neskúšala. Možno je načase... Manželov bratranec mi priniesol z Kanady perfektné knižky s ukážkami nádherných sviečok. Už sa na ne chystám! Sú aj s návodom, ako na to. Ale všetko vyžaduje svoje grífy a prišla som na to, že ani tie návody nie sú také jednoznačné... To neva, ja na to prídem... Len nech mám na to aspoň chvíľku času...smiling smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Svíčky

    Datum: 29.11.2008 19:31
     
    pb290001.jpg

    Este pridam nieco...toto som si nedavno kupila u nas v Tescu za 99 Sk.smiling smiley ..( vianocna ruza po mesiaci uz pomaly konci, pritom este ani vianoce neboliwinking smiley - grinning smiley je v nadobke povodne pre tekute mydlo, v dalsej pre obycajne mydlo mam zberku vonnych olejov- v kupelni sa mi tato "dostana" suprava zdala "neprakticka"spinning smiley sticking its tongue out)

    Sviecky su krasne, ale opatrne!!!.. ( mojmu strykovi kvoli sviecke vyhorela polovica obyvaku) . dtto davam velky pozor na vonne tycinky- raz som videla jednu potrvoru seredne prskat....Ale tie pouzivam len obcas, inak radsej pouzivam aromolampu... alebo kvapkam oleje len do vyparniku na radiator.

    uff...zdavam to , dnes bez otrasnych preklepov to nedokazem spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Keria (29.11.2008 19:35)
     
  • Status: expert

    Re: Svíčky

    Datum: 03.12.2008 17:39
     

    [www.svitr.cz]

     

    tady taky nejsou špatné. ale nemají to e-shop, škoda

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Svíčky

    Datum: 05.12.2008 08:33
     

    svíčky jinak

    [www.novinky.cz]

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Svíčky

    Datum: 05.12.2008 09:17
     
    pc050001.jpg
    Hm..tolko krasnych veci je...skoda, ze sa neda mat vsetko..
    Ja mam mmt. v plane kupit nieco do zahrady - osvetlenie bolo vzdy moj sen, ale nikdy som sa k realizacii nedostala..Obcas som to riesila bambusovymi faklami, alebo svieckami...
    Teraz by som chcela este pred vianocami kupit par kovovych lamp, co zavesim alebo niekdo postavim , aby osvetlovali zaujimave casti zahrady..
    Do zahrady by sa mi pacilo nieco na tento styl - je to mala 20cm lampicka, ktoru obcas nechavam horiet na terase- pod strechou, lebo ma krytky z farbenej koze eye popping smiley..
    No co B)...mam pred domom cervenu lampicku winking smiley winking smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Svíčky

    Datum: 05.12.2008 16:11
     
    003 007.jpg
    Další fotografie:

    Keria vypadá to moc hezky.já jsem na světýlka ve tmě ulítlá a používám i květnák petrželák umístěný mezi kytky.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Svíčky

    Datum: 06.12.2008 18:38
     
    pc060003a.jpg
    Hihi...to ma tesi, ze nie som sama ..na koho blikanie sviecky posobi prijemne upokojujuco.. love smiley
    Lotris, winking smiley..takze tvoja "zbierka" mi je moooc blizka, tiez ked lozim po obchodoch tak mam co robit, aby som sa krotila....este mam v plane jeden lampas do zahrady... a potom uz len poskromne...
    Dnes som len ciste nahodou narazila v jednom obchodiku s roznymi haraburdami na nieco, s cim som tam ani nepocitala..a za tych par kaciek sa nedalo fakt oddolat ... grinning smiley
    ...teraz neviem kde to pichnut- tu fotku - tak radsej do zimnych truhlikov a tu len symbolicky - mam to vonku pred dverami..
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Libuška

    Re: Svíčky

    Datum: 08.03.2009 18:25
     

    Srdečně Vás zveme na Kladenské velikonoční trhy aneb „JARMARK ŠIKOVNÝCH RUKOU", který se koná dne 28.3.2009 od 10,00 do 16,00 hodin ve 2. Základní škole Zdeňka Petříka 1756 - Stará Amálka, Kladno, budova vpravo - Sever. Pokud máte zájem prezentovat své výrobky či zboží, přihlašte se na mail - libuse76@centrum. cz, a to do 15.03.2009. Poté obržíte bližší informace.
    Po tomto termínu přijímáme přihlášky pouze v případě, nebude-li naplněna kapacita trhů. Těšíme se na spolupráci! Líba Vičíková (www.libuska.wbs.cz) a Vlaďka Burantová (www.fialkyvladka.wbs.cz)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Svíčky

    Datum: 14.12.2010 14:42
     

    máte někdo nějaké originální? Pochlubte sewinking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.