pátek 26. dubna, 04:30 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Fotoporadna?

Datum: 26.06.2007 21:58
 
Co kdybychom v tomto příspěvku občas poradili těm méně zdatným, jak upravit fotografie, alespoň základy. Co Ty na to Laduš?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 14
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:19
     

    né,my bydlíme s mužem sami...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fotoporadna?

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:22
     

    ,,, a co mužskej, můj když vezme něco do ruk, tak to celé zozrvrtá thumbs up

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:28
     

    No ono to je trochu zavádějící..víc čtverečků, určuje víc bodů, co foťák zaostří a udělá průměr..tak se stane že je zaostřenej list, víc v předu a květ, co chceš fotit je neostrý..Taky záleží na podnínkách, foťák si nastaví poměr času ku cloně a pak je i různá hloubka ostrosti...je to dobře vidět na poslední fotce..pozadí je již neostré..

    Počkej..musíš ale vyndat akumulár a dát do nabiječky ne?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.06.2012 22:30)
     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:29
     

    né,ten má jiný zájmy,foťák mi kouipil,aby měl ode mě pokoj..a když jdu na zahradu fotit ty kytky tak akorát ironicky utrousí .."á zuřivej reportér jde,holky ! "...ty holky,to jsou 2 feny a zuř.reportér se říkalo snad Egonovi Kischovi..

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:32
     

    Skokanko, já osobně si myslím, že s foťákem nic nemáš. První dvě fotky jsou foceny z blízka, protože se jedná o malé, skalkové rostliny a je tam tím pádem malá hloubka ostrosti. (Květy jsou ostré, zelená rostlinka už ale ne, protože je o chlup dál) Třetí fotka je minimálně z metru a tam už to neplechu nedělá.

    Lado, jak to vidíš ty?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:34
     

    Škoda, že není u fotek exif, bylo by hned jasné, jak byl foťák nastavenej.., Drahu přesně stejná úvaha..psala jsem vejš..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.06.2012 22:36)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:38
     

    Taky jsem to zkoušela v jednom programu PC, ale nic se neobjevuje thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:43
     

    Co jsem si rychle stačila o foťáku přešíst, tak je plnoautomat. Dělá si všechno sám. Má nějaké scénické programy a to je vše. Záleží, na co jsi Skokanko fotila. Jestli sis třeba nastavila makro nebo jela na základní plnoautomat? Taky když fotíš něco na makro a pak zapomeneš přepnout zpět, tak jsou ostatní fotky taky ostré, jen napůl, protože fotíš v nevhodném programu

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 22:48
     

    jestli tomu dobře rozumím,tak musím častěji přepínat tu vzdálenost co je na foťáku..

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 23:02
     

    Drahuška bude mít pravdu..Neznám ten foťák, koukla jsem jen na fotku...s plnoutomatem nemám osobní zkušenost.., ale panasoniky fotěj dobře i ty obyčejný...Udělej si zírta několik pokusů, stejnej objekt vyfoť ve více režimech (v jakých seš zvyklá fotit) Najdi si něco osamoceného..velký květ na stonku, aby nebylo blízko kolem moc jiného. Nebo si postav někam třeba hrneček..

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 25.06.2012 23:15
     

    Holky,díky moc za rady !!! flower smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 19.02.2013 08:05
     

    Canon PowerShot SX10 IS - prosím poraďte. Jde nastavit datum a čas tak, aby byl na každé fotce? Já mám datum a čas pouze na displayi, ale na fotkách pak není. Moc bych tuhle funkci potřebovala. Nějak to asi jde....ale já na to nepřišla. confused smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 19.02.2013 08:24
     

    Nemáš manuál?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 19.02.2013 12:11
     

    Drahuško...ale jo...někde ho mám. :-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fotoporadna?

    Datum: 19.02.2013 16:20
     

    Protože ho tu asi nikdo nemá a na netu mají manuál jen za peníze, Někde budeš mít zapínání datumovky v meníčku, hledej..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.