sobota 27. dubna, 01:08 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Dentální hygienistka

Datum: 21.11.2007 13:26
 

Kdo je dentální hygienistka?

Vítejte na stránkách dentální hygienistky.

Dentální hygienistka je nezbytnou součástí moderního stomatologického týmu, který se stará o vaše orální zdraví. Zatímco zubní lékař se většinou zabývá až důsledky vaší nedostatečné péče o chrup, dentální hygienistka se snaží ve spolupráci s vámi těmto obtížím předcházet. Její preventivní péče je také důležitá pro dlouhodobé udržení mnohdy nákladného stomatologického ošetření (výplní, korunek, můstků a implantátů).

V praxi to znamená, že vám odborně vyšetří parodont (závěsný aparát zubů) a dásně, seznámí vás s jejich stavem a navrhne léčbu. Důkladně odstraní zubní kámen (ručními nástroji a ultrazvukem) a pigmentace z celého povrchu zubů (pomocí tzv. air-flow), vyleští výplně a prakticky s vámi nacvičí vhodnou techniku čištění vašich zubů. Dosažený výsledek s vámi pravidelně kontroluje.

Dentální hygienistka také provádí bělení zubů a po dohodě s vámi vybere vhodnou metodu.

 

Navštívili jste někdy někoho takového? Dvě kamarádky mi už říkaly, že takového člověka navštívily a byly spokojené. Tak bych ráda slyšela další ohlasy, jestli to stojí za to ...

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Dentální hygienistka

    Datum: 16.07.2008 22:35
     

    Anavi, já měla "v puse" dentální hygienistku když mi sundali rovnátka, nevím zda ta sklovina byla rozleptaná tak z toho lepidla, nebo ona mi to tak bělila, že pak moje bílé zuby měly takový zvláštní odstín, že vypadaly jako zuby umělý, ale pak jsem používala elmex gel a sklovina byla za pár týdnů zpátky a zuby přirozeně lesklé....

    je fakt, že zuby vyčistila dokonale, mezizubní prostory atd. však to trvalo asi hodinu grinning smiley

    nevím jestli bych do toho šla znova, zubní kámen nemám, kafe nepiju, nekouřím, používám zubní nit, čistím si zuby po každým jídle a sem tam propláchnu i ústní vodou, a občas ten elmex gel (je dobrý na začínající kaz), pak občas vybělím pastou rembrant

    vypadá to že jsem maniak, ale investovala jsem do úsměvu několik desítek tisíc korun, tak se starám co to jde winking smiley

    jo a kartáčky si kupuju zásadně s malou ploškou těch štětinek, člověk se pak dostane daleko líp všude!!! thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dentální hygienistka

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dentální hygienistka

    Datum: 16.07.2008 22:50
     

    terko, tobě ta rembrandtka na bělení opravdu pomohla? A měla jsi jen pastu nebo ještě k tomu nějaký gel? Mám pocit, že mi to kdysi zubařka poradila s něčím kombinovat... tu bělicí pastu.

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Dentální hygienistka

    Datum: 16.07.2008 23:06
     

    je fakt, že když jsem tu bělící pastu rembrant začlapoužívat poprvé a fakt pravidelně každý den, tak dost lidí mi říkalo že mám krásně bílý zuby.....

    takže občas tím taky vyčistím, ptala jsem se právě tý hygienistky a říkala, že rembrant je nejlepší z těch všech bělících past, ale funguje to v podstatě na tom, že se ti na zubech usadadí jakýsi reflexní částečky, potom se ti zuby lesknou a vypadají bělejší- aspoň tak jsem to pochopila, takže tio určitě není o tom, že ti to "vyžere" zuby do běla (bála jsem se tu pastu používat když jsem měla rovnátka, abych pak pod rovnátkama neměla flekatý zuby grinning smiley, ale říkala, že toho se opravdu bát nemusím, že to je právě o té blýskavosti, ne o vybělení)

    ale třeba kámoška si jí na mý doporučení koupila a nepomohla jí (ale je fakt, že kouří a pije kafe)..myslím že ta bělící pasta není zase tak zázračná, asi je to víc o dědičnosti, bohužel----znám lidi který mají zuby bez kazu a bílý a k hygieně mají dost daleko eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.