úterý 19. března, 03:21 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: boboci
Status: začátečník

co s citrony

Datum: 25.07.2006 12:24
 
Zbylp mi velké množství citronu poradí někdo co s nimi?Kromě limonady?spinning smiley sticking its tongue out
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Benja1
    Status: začátečník

    Re: co s citrony

    Datum: 26.07.2006 14:41
     
    Mě právě kromě limonády nic nenapadá...snad poradí někdo další, pak ale nevyhazuj kůru. Když je nejprve dobře očistíš kartáčkem pod horkou vodou,  nastrouhej si kůru, promíchej ji s krystalem a nacpi do skleniček se zatáčecím uzávěrem (třeba od přesnídávek). Vydrží, nekazí se a do moučníků ji budeš mít vždy po ruce.
     
  • Autor: Reklama

    Re: co s citrony

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: co s citrony

    Datum: 26.07.2006 23:52
     
    Ahoj. To s tou kůrou také dělám a pak ty ostrouhané nakrájím na kolečka,vyberu jadýrka a skládám do sklenic. Vždy vrstvičku citronu, vrstvičku cukru (krystal nebo krupice)  Uložím do chladna. Přidávám si to třeba do čaje nebo grogu.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co s citrony

    Datum: 27.07.2006 07:14
     
    Moje kamarádka dělala citronovou marmeládu...s Gelfixem...ale nevím, jak chutnala.
     
  • Autor: boboci
    Status: začátečník

    Re: co s citrony

    Datum: 30.07.2006 08:59
     
    Ahoj dík za rady ja jsem o tomto tématu diskutovala ještě na adrese: [www.nadoma.cz]  tak se kdyztak koukněte je tam citronové víno, marmeláda a citronova dieta.grinning smiley
     
  • Autor: minerva
    Status: nováček

    Re: co s citrony

    Datum: 04.08.2006 20:59
     
    Ahojky,já citron nejdřív ostrouhám,a také promíchám s cukrem,šťávu vymačkám a dávám ji do sáčků na ledové kostky a zamrazím a pak použiju do čajíčku.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co s citrony

    Datum: 05.08.2006 08:47
     
    hespo...jak dlouho se dají ta kolečka citronu takto uchovat? Nezačnou se kazit?
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: co s citrony

    Datum: 05.08.2006 09:45
     
    Moc dlouho  ne. Asi 2-3 měsíce. Za nejakou dobu to začalo plesnivět.  Ale  je to tím,že já pak na ně vždycky zapomněla. chichigrinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co s citrony

    Datum: 05.08.2006 10:04
     
    No u mne je ten problém, že já nikdy nemám těch citronů tolik. Většinou jdou hned na odbyt. winking smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: co s citrony

    Datum: 05.08.2006 19:25
     
    No, já taky ne. Jen před vánoci,když si dělám přípravu na pečení, tak si do foroty strouhám tu kůru a dávám taky do cukru. Pak to používám do pečiva. Ty ostrouhané citrony (ono je jich docela dost) by pak vyschly a ztvrdly, tak dělám ty kolečka a prosypávám. No, a pak je občas použiju, pak na ně zapomenu někde vzadu v lednici a je to.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co s citrony

    Datum: 06.08.2006 07:49
     
    grinning smiley..no to si musím pamatovat...vánoce se bohužel blíží.
     
  • Autor: gaga
    Status: začátečník

    Re: co s citrony

    Datum: 08.11.2007 20:24
     
    Já mám v květináčích citrony a madarinky.Letos jich bude.Asi je nejlepší usušit kůru a a pak dávat do těsta.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: co s citrony

    Datum: 08.11.2007 23:27
     

    Heli paráda s těma citronovýma kolečkama do ckurku - vždycky jsem na mrsk když ten citron oschne a tvrdne.

    Moni - citrusová -ať citron, pomeranč nebo grep - marmeládka je super mňamka.

    Dělávám ji když mám nadůrodu dýní(což letos nebylo ani omylem) kterýma ji nastavuji. Snad se zadaří příští rok a pak dodám vzorek.

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: co s citrony

    Datum: 24.11.2007 18:09
     

    já dělám šťávu ----30dkg citronové šťávy

    70dkg cukru krupice

    šťávu bez pecek s dužinou dám do láhve a přidám do láhve a přidám cukr.

    pak dávám 3 lžičky do 1 hrnka

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: co s citrony

    Datum: 25.11.2007 18:57
     
    Daso...tak to se budu těšit. Nějak mi nezbyl čas na marmelády. A úroda taky nic moc. eye rolling smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.