úterý 19. března, 07:25 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: ilka
Status:

V čem vyprat lyžařské oblečení, funkční prádlo

Datum: 18.03.2011 18:21
 

poraďte: do pračky a jaký prostředek anebo do čistírny. mám třetím rokem lyžařský komplet Nord Blanc - velmi praktickoooooou kombinaci bílé a zelené - doposud jsem řešila jenom světlý límec a kapsy houbičkou a jádrovým mýdlem, ale letos se kompletní očistě už nevyhnu :-(

 

v čem perete a čím pak impregnujete? nebo zkusit poptat výrobce, co ti chytří poradí? confused smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (12.02.2015 16:27)
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení

    Datum: 18.03.2011 19:52
     

    Já peru všechno v pračce a normálně v Persilu, se s tím neprdím. Snad jen na péřové oblečení je nějaký spešl přípravek. Na každém oblečení je štítek jak prát, tak peru. Jestli chceš, za dvě hoďky přijede kamarádka co pracuje v Nord Blancu, zeptám se jí. Pravdou je, že mi minule ve Sportissimu nabízeli nějaký speciální přípravek na zimní oblečení, ale ta cena ta cena. Vzhledem k tomu, že jsme na horách každý víkend, každý týden taky peru,jinak by jsme byli jak čuňátka.

     
  • Autor: Reklama

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení

    Datum: 18.03.2011 21:17
     

    Tak jsem se ptala, v Nord Blancu prodávali NIKWAX, tekutý prací prášek. Ale kamarádka říká, že není potřeba prát ve speciálním prášku. Máš prát tak jak je uvedeno na etiketě. Zapnout zipy, prát naruby, nedávat sušit na topení ani do sušičky. Pověsit na ramínko.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení

    Datum: 20.03.2011 19:13
     


    Amee napsal(a):

    Tak jsem se ptala, v Nord Blancu prodávali NIKWAX, tekutý prací prášek. Ale kamarádka říká, že není potřeba prát ve speciálním prášku. Máš prát tak jak je uvedeno na etiketě. Zapnout zipy, prát naruby, nedávat sušit na topení ani do sušičky. Pověsit na ramínko.

    Zrovna jsem to chtěla napsat. Peru v NIKWAXU či jemu podobným přípravkům. Je fakt, že ta lahvička vydá snad jen na tři praní... Ale bylo mi doporučeno s nákupem drahé bundy, tak jsem to chtěla radši dodržet.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení

    Datum: 22.03.2011 06:21
     

    Já peru ve Sport-Wasch. Půl litr asi za 250,- na 12-18 várek.(podle tvrdosti vody) .Bundy pokaždé, kvůli impregnaci... Funkční trika a mikiny střídám s tekutým arielem. Asi tak každý desátý prádlo projedu speciálním..jinak bych se nedoplatila grinning smiley Trika jsou plně funkční i po deseti letech, tak není problém. Hlavně nedávat žádnou aviváž. Do sušičky dávám, mám tam program spešl na mikrovlákna a žádnej problém..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (12.02.2015 16:06)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení

    Datum: 12.02.2015 16:26
     

    Drahu, vytáhla jsem zastrčenou diskuzi a přesunu to sem a tam smáznu.....V impregnaci bundy..jednou za čas je potřeba obnovit. Kór, když třeba tu do kapsy nosím a tahám hodně. V sezóně je v pračce co 14 dní. Vyperu v ní i obyčejné bundy, co ušiju a je to i na nich znát. Kupuju dva v jednom, prášek + impregnace..litrovku asi za 6 stovek, naleju odměrku do pračky a normálně vyperu. Účinkuje už při 30 stupních. Doporučují usušit v sušičce, zvýší se účinnost. Dřívější impregnace se museli "zažehlit" Určitě dělaj i malé balení..Dříve jsem občas použila nějakou, co se do ní namočila bunda po vyprání a mezitím, podle potřeby nastříkala sprayem. Pak jsem objevila toto a jsem maximálně spokojená. Použití je jednoduché , funguje fakt dobře, tak praní mezi, jsem vypustila v spešl přípravku a peru v běžném tekutém. (samo obyčejné bundy jsem tak prala stále, myslím ty funkční drahé grinning smiley ) Používám i pouze gel na funkční prádlo, místo dříve používaného a také krém na boty. Ty jednou za čas navoskuju (včetně textilních míst) a mezi tím spray.

    [www.rockpoint.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil LadaB (12.02.2015 16:43)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení, funkční prádlo

    Datum: 12.02.2015 16:35
     

    Děkuji flower smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení, funkční prádlo

    Datum: 12.02.2015 18:04
     

    Naši mladý kupovali taky nějaký funkční prádlo a prý jim řekli, že vůbec neprat v prášku, ale jen v aviváži confused smiley . Já na ně koukala jak blázen, to jsem ještě neslyšela. Zato jsem slyšela-nepoužívat aviváž. Já to mám např. na etiketě u prošívaného kabátu.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení, funkční prádlo

    Datum: 12.02.2015 18:45
     

    Jde o to Pinko, jestli mladí dobře pochopili, či zda se prodavačka nespletla.

    Každopádně neprat v aviváži je správně.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení, funkční prádlo

    Datum: 12.02.2015 19:00
     

    Jo přesně..aviváž nikdy...No ani bych se nedivila..klidně takovou informaci dostat mohli..Už se mi také stalo, že se mi snažili v obchodě namluvit úplnej nesmysl..Ne každý ví co prodává .. eye rolling smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: V čem vyprat lyžařské oblečení, funkční prádlo

    Datum: 12.02.2015 22:29
     

    Bundy peru v Nikwaxu na konci sezóny, před uložením. Jednou za rok impregnaci podpořím. winking smiley Ostatní fční prádlo bez membrán peru v normálním prášku (Persil, Ariel), bez aviváže.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.