úterý 19. března, 11:48 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Čím myjete okna?

Datum: 06.03.2007 10:26
 
Neopužívám vůbec žádnou chemii, jen z nejhorší špíny umyju švédskou utěrkou a pak okna doleštím nějakou umělou jelenicí od Viledy. Výborná kombinace, okna jsou beze šmouh a ještě ušetříte za Jary, Cliny a podobné "nesmysly" smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 12
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 06.03.2007 10:56
     

    Anavi, jelenice je dobrý nápad thumbs down. Mne tedy vychází mytí oken dost draho, naposledy, když jsem se uchýlila k této absurdní činnosti, jsem jednak zjistila, že nemám žádný iron ani nic podobného, tak jsem je rozlešťovala tím nesmyslem na čištění PC obrazovek (za což taky prodejci už neví, co by si řekli moody smiley ), no a navíc u toho po celou dobu vedla zaujatý hovor po telefonním signálu, takže se obávám, že tak nákladný podnik, jako je mytí oken, si nemohu dovolit příliš často. smoking smiley Jelenice by mi jej ovšem mohla výrazně zlevnit. Tudle jsem dokonce přemýšlela, kdy naposledy jsem při mytí oken používala na dotyčnou činnost obě ruce, ehm. grinning smiley Dosah do takové hloubky má paměť ovšem nemá.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím myjete okna?

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 06.03.2007 11:11
     
    Jsem 100let za opicema.grinning smiley  Okna nejprve umyju vodou s Jarem...tedy ta silně zašpiněná, vezmu i rámy. Pak přijde na řadu nějaká ta chemie...nastříkám, setřu. Nakonec vyleštím švédskou utěrkou. Klidně bych asi mohla vynechat ten prostřední bod, že jo. Ale já si tu utěrku nechci zničit.grinning smiley  Mimoto máme okna v zoufalém stavu...přiblížím-li se ke kraji okna, začne se vysypávat stoletý tmel. Už aby došlo na slibovanou rekonstrukci oken.confused smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 06.03.2007 14:36
     
    Manželem the finger smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 06.03.2007 14:58
     

    Mono, kdybych myla okna tímto tvým nepokrokovým způsobem, tak je snad nemyju nikdy! smiling smileygrinning smiley

    vynech všechny body kromě švédské utěrky (i když ten tmel je blbej, to je fakt sad smiley). Ale jinak  - já to beru všechno jednou utěrkou, rámy i to nejšpinavější, pakhadr vymáchám, vyměním vodu a je to - a když už mám okna umytá, hadr namydlím, chvíli nechám a pak ho přihodím k prádlu na šedesát a je zas jako nová.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 06.03.2007 16:14
     
    Anavi...si tu hadru takhle zničím.grinning smiley  Hele a ty s ní myješ za mokra? Já myslela, že se s ní jen jako leští. (vždyť říkám...opice)winking smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 06.03.2007 16:22
     
    Já meju okna ráda (krom rámů na starých )Je to bleskovka, stačí mi jeden mokrej,jeden vlhkej,jeden suchej hadr a stěrka.
    krok první - skla (všechny na jednom okně) "rozšmudlám" mokrým a stáhnu stěrkou
    krok druhý - přetřu vlhkým (v případě potřeby postříkám před tím Clinem) a opět stáhnu stěrkou
    krok třetí - suchým dotřu kolem rámů,nebo uprostřed,když zůstane nějaká kapka po stěrce. Už nijak neleštím,to udělá za mě ta stěrka grinning smiley
    Stěrku mám širokou,tak,že mám tabuli stáhnutou na dvakrát.
    Celá operace trvá tak pěk minut, to mi dýl trvá přendat kytky grinning smiley
    Rámy na plastových oknech,jen přetřu vlhkým hadrem...horší jsou ty klasický dřevěný...ty nenávidím,ale i těch posledních se brzo zbavím grinning smiley
    Tak všem příjemný jarní úklid... winking smiley
     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 06.03.2007 17:23
     
    Já jak kdy, když jsou hodně špinavá, třeba po zimě, tak klasicky vodu s jarem a pak leštím nějakou tou modrou vodičkou. Někdy to zas vezmu jen švédskou utěrkou- hodně vyždímanou, podle toho jak se mi do té blbé práce chce.Taky mám blbá okna, začíná se oloupávat barva.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 06.03.2007 19:44
     
    Meju okna octovou vodou, stáhnu stěrkou a vyleštím. Mám oken 23 m (na délku) x  2 (když je šroubuju)  angry smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 07.03.2007 11:38
     

    Lado, tak i tvůj postup je na mě zdlouhavý.

    Obzvláště pro Monu popisuji postup grinning smiley .

    Vezmu kýbl,napustím ho vodou, NEDÁM žádný čisticí prostředek, vezmu modrou švédskou utěrku, ponořím ji do vody smiling smiley.

    Potom hodně mokrou utěrkou umeju všechno, včetně rámu. Potom hodně vyždímu, stáhnu to okno ještě jednou. Potom vezmu jelenici-namočenou, vyždímanou a přejedu to okno do sucha. Ona se vyždíme téměř dosucha, takže za ní zůstává okno už suché. Když mám velké okno, tak švédskou a následně jelenici přehodím přes stěrku a "jedu" to odshora dolů, stejný postup. Fofr a okna se blejskaj. ŠKoda, že to má u nás efekt tak jeden den eye rolling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 07.03.2007 12:07
     
    Švédskou mám jen pidi velikost a jelenici nemám. A neříkej mi ,,kup si´´, to vím taky. Je v pořadí včetně stěrek.winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 07.03.2007 13:45
     

    Tak já meju okna, takhle.

    Kýbl s vodou, jar.

    Umeju okno, včetně rámů.  Podobně jako Lada, stáhnu stěrkou.

    Kýbl s  čistou vodou. Znovu okno namočím a stáhnu stěrkou, kterou si vždycky utřu suchým hadrem a tím suchým hadrem vezmu ještě i rámy. Neleštím. 

    Hadr - stará plína, stěrka cca 50,- Kč.

    Švedskou utírám prach. 

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 07.03.2007 13:47
     

    Mono a tobě přeju co nejdříve nová okna, protože něco podobného jsme měli v paneláku a dodnes nechápu, jak jsem je kdy někdy vůbec mohla umývat. Všechno se drolilo, tmel i nátěr.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 07.03.2007 14:50
     

    Amee...děkuji. winking smiley

    Dnes jsem zvládla ložnicové zvenku, obývací pokoj z obou stran a druhé kuchyňské. Dětský pokoj a venkovní počkají do zítřka.winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 12.03.2007 09:37
     

    Nesnášela jsem mytí oken kdysi u našich v paneláku, tam se do hadru pořád zabodávaly třísky nebo se odloupávala malba z těch oken, bléé. Tak to tě Moni obdivuji, že ses do toho s takovou žhavostí pustila smiling smiley!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.