sobota 27. dubna, 03:38 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ivanka3
Status: nováček

begonie

Datum: 11.08.2008 19:01
 
Další fotografie:

Není to žádný trik ta begonie mě opravdu tak vyrostla!!!Pro přirovnání náš pejsek je opravdu drobek..Květy jsou 17cm v průměru!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 17
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 21.06.2018 18:34
     

    Pinko, dokážeš tu bolivijku udržet i přes zimu? Mně se letos povedlo přezimovat begonii hybr. Dragon Red : [www.zahradnictvi-flos.cz] .

     

    Jinak, begonie jdou množit krásně, prostě se ulomí vrchní část větvičky a zapíchne do květináče s výsevním substrátem. Používám k tomu klasický hliněný květináč a do výsevního ( supresivního) substrátu přidám perlit. Na dno květináče dávám písek nebo taky perlit. Postavím to na misku naplněnou pískem a udržuju písek vlhký a kropím i ten substrát svrchu vlhký ( ne mokrý). Zakoření do 2-3 týdnů winking smiley.

     

    Větvičku se doporučuje ulomit - jako prevence zanesení nějakého patogenu na řeznou ránu ( hlavně jde asi o tu "matku"), ale než jsem si to přečetla, tak jsem je i řezala a na zakořenění toho řízku to nemá vliv.

     
  • Autor: Reklama

    Re: begonie

     
     
  • Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 21.06.2018 19:53
     
    b5.jpg
    Další fotografie:

    Jano, bolivijky přežily jako hlízy i mně, celkem blbci na tyhle rostliny.Mám je už asi třetím rokem a řekla bych, že jsou jedny z nejméně náročných. Nevím jak u Pinky. Něco jak Dragon Red mám ze Světí. Měli víc druhů. Dragon nepřežil, toho jsem měla z Montana. Ale po pravdě řečeno, mě to ani nějak nenapadlo zkoušet.Beru je jako velké voskovky.Takže mám některé dva z těhle. [balkonovky.cz] Myslím, že ty s tmavým listem. Vybírala Missi.

    A konečně do trochu fotitelné velikosti dorostla plnokvětá červená bolivienska. Aspoň tak mi ji prodávali.Vůbec bych se nezlobila, kdyby udělala aspoň malou hlízku. Určitě bude množená řízky, jak popisuje Jana.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (21.06.2018 21:40)
     
  • Autor: monicka
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 22.06.2018 09:03
     

    Regino máš pěkné fešandy. thumbs down thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 22.06.2018 09:07
     

    obdivuju , co Regina všechno stíhá pěstovat . eye popping smiley to je nějakých květníků!!! a krásné rostliny. begonie jsem ještě nikdy nezkoušela. u nás je větrno - bylo by po nich hodně brzy.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 22.06.2018 09:25
     

    Janinko, vimrova, děvčata tak tuhle bramboru už mám 3. rok. Během léta uštipuju větvičky tak 10cm, dám do vody. Tyhle rostlinky mám celou zimu doma v obýváku, docela rostou, tak i ty uštipuju a dávám do vody a na jaře pak podělím kamarádky. winking smiley Některé přežily zimu i jen v té vodě, takže žádná věda winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 22.06.2018 09:30
     

    Kaaj, jak jsem u tebe byla, místečko by se našlo. grinning smiley Ale chtělo by to ty drobnokvětější. Navíc mi letos hodně pomohla Kordulka s vyvazováním. Já si z toho přebrala a zmodifikovala tak, že dám drátek kolem věšáčků, takovou jakoby zahrádku. A je to podstatně lepší.

    Monicko, byly by asi větší ale přece jen občas není čas na pravidelnou zálivku a hnojení. eye rolling smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 22.06.2018 21:54
     

    Pinko, taky mi řízky přežily zimu v obýváku, ale ne všechny. Přežila ta Dragon Red, ale třeba b. tuberhybrida Illumination ne sad smiley : [www.zahradnictvi-flos.cz] . chytla padlí , hlízky ještě neměla. Přežily kupodivu plnokvěté ledovky ( ale musela jsem je 2x přežízkovat, z letních "matek" přežila jen jedna, zbytek uhnil).

    Tak letos zkusím přechovat i tu bolivijku. Ale pro sichr posbírám semínka winking smiley

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 22.06.2018 22:33
     
    20180621_171719.jpg

    Begonie musím ji ještě přesadit do misky s ostatními begoniemi které později

    obrazily!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil maguska (22.06.2018 22:36)
     
  • Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 23.06.2018 00:06
     

    Jano, Pinko, k řízkování, snad vyjma muškátů, jsem ještě nepokročila. Myslela jsem si, že sem poskládám přes zimu dost všelijakých kytek, ale zjevně jsem se spletla. Jste lepší. grinning smiley thumbs down Skoro jsem zapomněla na tři ve výprodeji koupené begonie. Měly by být oranžové. O těch jsem myslela, že už snad ani neobrazí. Už budou na přesazení. Sama jsem zvědavá, co z nich bude. Ale za 15 Kč, co by člověk chtěl.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 23.06.2018 07:26
     

    Regi, zkus z nějaké udělat řízek, jde to opravdu snadno ( jen prostě nesmí ten substrát být mokrý, aby neuhnil) winking smiley .

    Ono i to zimování "na zeleno" je v podstatě o tom, aby to neuhnilo, takže prakticky v suchém substrátu eye rolling smiley 

     
  • Autor: lentilka20
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 23.06.2018 08:19
     

    Prosím, můžu se zeptat jak často begonie hnojíte ? a asi Kristalonem ? Děkuji. Rostou mě hezky, ale do květu se jim moc nechce smiling smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 23.06.2018 11:57
     

    Po vyrašení K. start a pak už moc ne, spíš jen když pršelo a vyplavila je voda.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 23.06.2018 12:44
     

    Já zalévám buď hnojivem na surfinie ( když mi zbyde po zalití surfinií ) a nebo mám Begonex. Cca 1x za 2-4 týdny.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 23.06.2018 21:29
     
    fuchsie (9).jpg

    Jedna převislá,hlíza kupovaná v Obi.

     
  • Autor: lentilka20
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 23.06.2018 21:31
     
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.