pátek 3. května, 00:44 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotosoutěž
 

Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

Autor: Stano -
Datum: 25.02.2009 14:39
 

Vážení přátelé, přinášíme vám druhé kolo fotosoutěže! Téma pro následující období bude CESTA, a je čistě na vaší libovůli, zda tuto pojmete doslovně či přeneseně, jak moc popustíte uzdu své fantazii.

 

Některé změny od prvního kola:

 

UMÍSTĚNÍ FOTEK NA SERVER:

-každý účastník bude svou fotografii (opět v maximálním počtu tří kusů) umisťovat individuelně, a to tak, že do galerie, která bude k tomuto účelu a pro toto konkrétní fototéma vytvořena. Galerie bude pravděpodobně v průběhu "první doby porodní" (14 dnů) zneveřejněna, otevře se veřejnosti až po vložení poslední soutěžní fotografie.

 

HLASOVÁNÍ:

Hlasování bude pětistupňové, takové, jak ho již dávno v galerii známe a provozujeme - tedy formou hvězdiček, a budeme tedy moci obodovat každou fotografii počtem hvězdiček od jedné do pěti.

 

DOPORUČENÉ BODOVÁNÍ:

Bylo by velmi žádoucí, abychom po čas hodnocení fotografií upustili od politiky "každému po pěti", pak by nebylo s kým soutěžit. Nebojte se ničehož, hlasování je neveřejné a nebude odtajněno.

 

Toto je doporučené chápání stupnice:

 

* snaha se cení, snad příště...

** no... něco na tom je (ale nevim co)

*** dobrá práce!

**** velmi dobrá, z tebe ještě něco bude!

***** ucvrnkávám blahem, zelenám závistí a svůj foťák odhazuji vdál

 

 

TERMÍNY TOHOTO KOLA:

Soutěžní snímky je třeba umístit do galerie k tomu určené nejpozději ve středu 11. března v 18 hod. Po té bude galerie "slavnostně otevřena" a zahájíme hlasování - to bude tedy probíhat od zveřejnění soutěžní fotografií až do dvanácté hodiny polední v neděli 15. března.

Možná ještě nastanou nějaké změny, stále ladíme, pro vás je teď důležité jedno - nabijte foťáky, vyndejte návody, nakupte objektivy, stativy, zaplaťte soukromé učitele a dejte se do práce. Dnešním dnem počínaje máte čtrnáct dnů na ztvárnění fenoménu CESTA. Až budete dumat, vzpomínejte, co vše může být součástí cesty: start, cíl, bloudění, že může být cesta úzká, široká, přímá, klikatá, může se větvit, nemusí,... a to vše platí ve smyslu přeneseném i skutečném, fyzickém. Po cestě jdeme, chvátáme, marně ji hledáme, ztrácíme, znovu nalézáme, z cesty občas sejdeme, na cestách se míjíme, shledáváme, rozcházíme, cesty se kříží, cesty možná někde končí,...

 

Dejte se do práce a já vám za tvůrčí team Fotoklátění (Stano, Lada, Drahuška, Majka) přeji jak jinak, než dobré světlo!

Stano

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Stano (25.02.2009 14:45)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 17:05
     

    Tak fotky mám všechny dokonale prohlídnutý....Jsem hrozně ráda, že jich je víc, než v prvním kole. Už vymýšlíme další téma.. winking smiley

    Admin to skvěle zpracoval a doved k dokonalosti...zafungovalo to výborně, bez zádrhelu.....a drobné chybičky se vychytaly...Na to, že se to je premiéra, tak byla pouze jedna..Vlastně způsovená tím, že nás nikoho nenapadlo říct, že se mají fotky posílat samostatně nebo rovnou to zakázat... grinning smiley Tak díky moc, že jsi si s tím dal tu práci.. thumbs down

    Je fajn, že lze hodnotit každou fotku. Také jsem moc ráda, že všichni hodnotí jak hodnotí.., že je využita celá stupnice.. thumbs down Doufám, že nikodo neodradí nízké hodnocení, ale naopak ho to posune v dalším kole trochu dál.. winking smiley Bylo by to o ničem, kdyby byly všechny hodnoceny pouze třeba 4 a 5..Navíc, co člověk, to jinej názor...a to je fajn, že se nenecháte strhnout..Je to vidět u některých fotek kde je třeba celá škála hodnocení...Ještě jednou vám tímto děkuji..mám z toho obrovskou radost...

    Komentáře k fotkám také nechávám až po ukončení hlasování...myslím, že to tak je lepší...

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 17:06
     

    Jo a ještě..snaha se cení nám taky.. grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Libi -
    Datum: 12.03.2009 17:19
     

    doporučené chápání bodování je úplně super thumbs down , jen se chci zeptat podle čeho se bude určovat pořadí fotografií - podle průměru hodnocení nebo podle součtu bodů winking smiley 

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Keria - expert
    Datum: 12.03.2009 17:51
     

    Hm...bodovanie mi uplne vyhovuje...az na jednu malickost, ktora ma osobne trochu "za vadzala"...ze pri bodovani som videla bodovania ostatnych ....a tym padom...ma to chtiac-nechtiac aj trochu ovplyvnovalosmoking smiley ...

    -----------

    Mne osobne by pre objektivnost viac vyhovovalo, keby sa mi ostatne bodovania zobrazili az po mojom odhlasovaniwinking smiley( ako v minulom kole) ...

    Lenze na druhej strane som si az moc dobre vedoma, ze pri tomto systeme - takom mnoztve udajov - toto moze byt dost technicky problem..

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 17:57
     

    Libi, podle průměru..po ukončení hlasování, se fotky automaticky seřaděj..Jedině tam, kde bude třeba průměr stejnej, se asi přihlédne na počet hlasů..(nevím, to je zatím moje dedukce grinning smiley ) Body můžem pro zajímavost sčítnout..,ale jinak to je zavádějící..Když to přeženu..fotka se samejma dvojkama bude mít 52 bodů a ta se samejma pětkama jen 50..bylo by to asi divný, protože by zvítězila ta horší.. winking smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Nathanaella -
    Datum: 12.03.2009 18:22
     

    Taky mám odhlasováno... ale bylo to těžký. smiling smiley

    Jinak... snaha se cení mám taky. winking smiley grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Datum: 12.03.2009 18:34
     

    Já hlasovala už včera a jedna fotka mě fakt dostala do kolen, jsem moc zvědavá na autorku....a dnes ta boží fotka dostala od někoho jen 1 hvězdičku, chtělo se mi brečet.....ale je to každého osobní názor, mlčím. Autorce posílám flower smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Andora -
    Datum: 12.03.2009 18:50
     

    Jájo, každýho halt do kolen dostává něco jinýho. Taky jsem si říkala jak někdo může dát 5 tam kde já 1 a naopak. Ale takhle je to snad dobře. Umíš si představit, že by se všem líbilo to samý. To by byla každá soutěž k ničemu. smiling smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Datum: 12.03.2009 18:56
     

    Andorko jasně jen mi to vyrazilo dech smiling smiley neboj přežiju to a ta co fotila to jistě přežije taky love smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 18:58
     

    Jájo..proč autorce..diskriminuješ autory... grinning smiley grinning smiley grinning smiley Nejsme taky přece jenom samý baby... grinning smiley

    Holky to je právě o tom pohledu každého...co se líbí mě, u druhého je to propadák a naopak... winking smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Datum: 12.03.2009 19:01
     

    To je fakt, ale Honza se neozval tedy soudím, že on to nespáchal, a k Jabrakovi se mi ta fotka nepasuje grinning smiley vidím to na babu winking smiley. Moc šikovnou babu flower smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Nathanaella -
    Datum: 12.03.2009 19:02
     

    Souhlasím s Andorou a Ladou. Ale na druhou stranu chápu Jáju. Mám taky svou "nej", které fandím...každé obodování pod 5 mě... ne přímo naštve, to samozřejmě že ne... ale říkám si, škoda. smiling smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Andora -
    Datum: 12.03.2009 19:06
     

    Vím přesně, o který fotce je řečgrinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Datum: 12.03.2009 19:08
     

    Nath mě to nenaštvalo, jen mě to mrzí, ta fotka se mi zdá dokonalá :-). Jojo jasně neberte mě, že toho co dal za 1 odsuzuju to ne, jen mě to překvapilo, no.

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 19:11
     

    A co takhle Aleš Malík.., že sem moc nechodí..neznamená, že nečte....no ono jich je tady víc.. winking smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Nathanaella -
    Datum: 12.03.2009 19:13
     

    Taky jsem zvědavá... Ale musíme si počkat až do neděle.. chjo...

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Andora -
    Datum: 12.03.2009 19:15
     

    Já jsem si taky říkala, že se tentokrát zapojím, ale netroufla jsem si a dobře jsem udělala. smiling smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: drahus - expert
    Datum: 12.03.2009 19:18
     

    Andoro, to ani neříkej!

    Je škoda každé fotky, která se nezúčastní. Však nikdo nikomu hlavu netrhá a až se začnou dávat komentáře, je možné i poradit, jakdál, jak líp. O tom ty soutěže hlavně jsou - zlepšit se ve fotografování. Nesmíš se toho obávat winking smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 19:19
     

    No teda Andoro..vždyť o nic nejde...tak příště určitě jo.. winking smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Andora -
    Datum: 12.03.2009 19:20
     

    Když já měla nápad - močové cesty - jen jsem nevěděla jak je vyfotitgrinning smiley grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Datum: 12.03.2009 19:24
     

    Andoro skvělý nápad thumbs down grinning smiley orižinelní každým coulem grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Nathanaella -
    Datum: 12.03.2009 19:26
     

    grinning smiley grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Andora -
    Datum: 12.03.2009 19:27
     

    Tak pitomý nápady mě přepadaj pravidelněsmiling smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Datum: 12.03.2009 19:30
     

    Holky mě zase z těch fotek asi hráblo, napustila jsem si plnou vanu ledový vody grinning smiley to si bude koupel....

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 19:35
     

    Andoro.. grinning smiley grinning smiley Ti dám návod pro příště jo...koupíš živýho králíka na nedělní oběd...no a v rámci stahovaní ,kuchání..si je pěkně vypreparuješ, nafotíš......No zabiješ tak dvě mouvhy jednou ranou..a ještě budeš mít orichoš fotku.. grinning smiley

    Jájo..neumrzni jo? grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Andora -
    Datum: 12.03.2009 19:45
     

    Co já bych dělala s živým králíkem? Kristepane. Kdybych si musela zabít maso, který sežeru, tak se dám na kedlubny. Já nezabiju ani mouchu, vyháním se oknem ven a všichni mají ze mě prču. Prej vypreparuješ eye popping smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: drahus - expert
    Datum: 12.03.2009 19:58
     

    Andoro, tak jedině ve zverimexu vyfotit takovou tu průhlednou rybičku. Tý je vidět celej trakt a ať si každý vybere grinning smiley grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 20:00
     

    Andoro..králíka ti někdo picne.. grinning smiley ty budeš jen dokumentovat..hele..cobys pro nás neudělala.. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Andora -
    Datum: 12.03.2009 20:02
     

    Tak to už jsem prošvihla. Uvidíme, co vymyslíte jako další téma do třetice. smiling smiley O nápady se nebojím, já je jen většinou nezvládnu zrealizovat, protože jsou praštěný. Víš, co jsem ještě vymyslela za cestu, teda kromě cesty na hřbitov, což bych snad zvládla vyfotit, vymyslela jsem, že bych mohla vyfotit cestičky, který udělá červotoč ve dřevě, jen jsem nenašla žádnýho červotoče a taky nevím, jak bych je tím svým foťáčkem vyfotila. Prostě praštěný , no

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: drahus - expert
    Datum: 12.03.2009 20:10
     

    Tyjo, to jsi dobrá thumbs down

    Já mám nápady až teď , ale když bylo třeba realizovat, měla jsem vymetýno

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 20:21
     

    Teda adboro..červotoč mě teda nenapad.. thumbs downHele já zase chtěla vlízt do márnice a tak vyfotit rakev s nebožtíkem, ale přišlo mi to moc morbidní...Pak ještě něco je horšího..to jsem pustila z hlavy hned.. eye rolling smiley

    Jinak v záloze mám nápadů a fotek dost..jsem se nemohla rozhodnout, kterou mám dát..třeba cestu vodní..v peřejích na kánoi, či cestu k vítězství z dostihů .., do oblak..schody na rozhlednu..stezku zvířecí k napajedlu.. grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: drahus - expert
    Datum: 12.03.2009 20:27
     

    Já zase (ale po soutěži) jak někdo starej vleče za sebou kufr

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 20:30
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Já četla..né někdo.. eye rolling smiley jsem si představila, jak je vyhozen z domu... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Datum: 12.03.2009 20:33
     

    Mě lákal ten hřbitov ale nešlo tam jít vchod byl zavalenej obrovskou horou sněhu, už ho nebylo kam jinam hrnout. Nebožtíci nic akutního nepotřebovali :-).

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: drahus - expert
    Datum: 12.03.2009 20:36
     


    LadaB napsal(a):

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Já četla..né někdo.. eye rolling smiley jsem si představila, jak je vyhozen z domu... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Jooo, dobrý - starej vleče kufr a na hlavě mu plandá podprda, kterou si v ložnici zapoměla milenka grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Nathanaella -
    Datum: 12.03.2009 20:38
     

    Tu fotku si živě představuju. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Datum: 12.03.2009 20:41
     

    Holky co krásných témat jsme prošvihly....tákový krásný cesty....

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 12.03.2009 20:44
     

    Drahu..se z tebe picnu.. grinning smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Datum: 12.03.2009 20:48
     

    Drahu myslíš že jako von tahal milenku domů do ložnice jo? To byl dost vodvaz grinning smiley. To si ten kufr zasloužil

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: hespa - expert
    Datum: 13.03.2009 01:27
     

    chichi, holky mě napadly jako nápad mravenci, ale hoňte je teď někde venku.grinning smiley 

    A faraony v bytě naštěstí nemám. Ale mohly by se za čas dát jako téma na Cesty II.

    To už budem třeba zkušenější a fotografky.

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Majka - moderátor
    www.majkaj.webg..
    Datum: 13.03.2009 06:45
     

    A kdo říká, že se za čas neobjeví cesta II ?

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 13.03.2009 08:23
     

    Aleše Malíka podezírám z účasti taky... uvidíme winking smiley

     

    A ještě k tomu hodnocení: Jsem naopak za tu rozdílnost názorů vděčná. Aspoň je z toho vidět, že se každý rozhoduje sám za sebe a nenechá se ovlivnit většinou...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.03.2009 08:25)
     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: hanela -
    Datum: 13.03.2009 08:40
     

    S Váma je teda sranda grinning smiley.

    Mám stejné pocity jako Vy, též nechápu, jak některé, pro mě úžasné, fotky dostaly pod 3 hvězdičky, jak rozdílný máme pohled na věc a to je fakt dobře.

    Cestičky od broučků v trouchnivělém dřevě mě taky napadly, cestičky jsem našla, ale broučka, jak si to po ní mašíruje, ne. Fotka nijak působivá, tudíž ani nepublikována. smoking smiley

    Jsem moc ráda tady za to Vaše fotografické klá(tě)ní, člověka to nutí dívat se na věci hlubším smyslným pohledem a mě to děsně baví a naplňuje pocity úžasnosti, jak jsou tak obyčejné, mnohdy na první pohled nicotnosti, nádherné. flower smiley

     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Keria - expert
    Datum: 13.03.2009 08:42
     
    Haha...som sa zasmiala nad vasimi napadmi....tak to vyzera, ze z kola na kolo budete orginalnejsie a odvaznejsie ..Juch!...to bude zabavicka! smoking smiley
    --------------------------------------------

    Segrus Jajo, winking smiley...tie nase spolocne geny sa nezapru ( moje rodisko je len nejaky km severnejsie od Jaji love smiley )...tiez ma napadlo zopar presne takych ako teba - len skutek tiez utek smoking smiley
     
  • Re: Fotoklá(tě)ní II. - CESTA

    Autor: Evca - expert
    www.evciny-stra..
    Datum: 13.03.2009 08:45
     

    Taky se vám u některých fotek objevují u hodnocení nicky???eye popping smiley Teda objeví se mi nick ale ne hodnocení dotyčné osoby,sakra blbě se mi to popisujesad smiley