neděle 7. června, 12:46 Svátek má Iveta
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: jahody

Pečení je radost

Datum: 08.08.2006 13:31
 

Samožerky

180g hr.mouky, 1 prdopeč, 120g mouč.cukru, 100g tuku, 180g solamylu, 1 vejce, 1 lžíce mléka, vejce na potření

Krém:

250g másla, 200g mouč.cukru, 1 žloutek, 1 lžíce kakaa, 1 lžíce rumu, 4-5 lžic horké vody nebo silné kávy

-vše ušleháme

 

Vypracujeme těsto a necháme je přes noc uležet. Druhý den těsto rozválíme na plát a vykrajujeme kolečka. Urovnáme je na tukem vymazaný plech a potřeme rozšlehaným vejcem. Na polovinu koleček můžeme dát půlku vlašského ořechu. Pečeme opatrně a ještě horké sundáme. Spojíme krémem.

 

 

Tak mne to tedy nešlo vyválet (praskalo mi to), tak jsem udělala váleček a podélně krájela ta kolečka. Rukou jsem je trochu dotvarovala.



PRUNED
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 20
  • Autor: alenak

    Re: Pečení je radost

    Datum: 23.01.2026 12:56
     

    Bosk, máš pravdu. Byla jsem na oslavě, kde byl dort sice krásný vzhledově, ale na jídlo to vůbec nebylo....

    Spike, krásnou oslavu přeji.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečení je radost

     
     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 01.02.2026 19:36
     
    623369705_884572547672641_1157760794892188258_n.jpg

    Zdravý pohár - chia semínka v kokosovém mléce, mango a tvaroh s borůvkami

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 06.02.2026 16:30
     
    626087343_888387253957837_5334715594682574513_n.jpg
    Další fotografie:

    Palačinky s jahodovým džemem

    Dvojctihodné koláčky se švestkovými a jablečnými povidly

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (06.02.2026 16:32)
     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 16.02.2026 22:52
     
    631238328_892798020183427_1544860924299852377_n.jpg
    Další fotografie:

    Tříbarevná buchta s tvarohem

    Perník s dýní, promazaný švestkovými povidly a politý čokoládou

     
  • Autor: Manca

    Re: Pečení je radost

    Datum: 17.02.2026 12:09
     
    img_20260217_120433.jpg

    Masopust

     
  • Autor: alenak

    Re: Pečení je radost

    Datum: 17.02.2026 12:45
     

    mls smiley

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 19.02.2026 21:30
     
    637990794_900488692747693_7390538818077593405_n.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem upekla předvelikonoční mazance winking smiley

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 28.02.2026 17:03
     
    640595262_905376178925611_6651357299061759690_n.jpg
    Další fotografie:

    Čerstvé domácí chleby

    Bramborové škvarkovky

    Tvarohové minibábovky

    Velikonoční mazance

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 26.03.2026 16:27
     
    657161931_927756973354198_2079870256705342108_n.jpg
    Další fotografie:

    Chia semínka v kokosovém mléce s banánem a medem, navrch je marakuja a třešeň

    Tvarohová bábovka s čokoládou Margot

    Jablečná buchta se sněhovou čepicí
    (Přiznávám, že jsem zapomněla dát sníh do těsta, tak jsem z něj udělala ozdobu. 🤷🏼‍♀️)

    Dvojctihodné koláče s jablíčky

    Dvojctihodné koláče se švestkami a mákem

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (26.03.2026 16:30)
     
  • Autor: Manca

    Re: Pečení je radost

    Datum: 04.04.2026 21:47
     
    img_20260404_162205.jpg

    Dnes jsem pekla pletený mazanec a v syrovém stavu byl krásný, ovšem v troubě se rozjel. Což není chyba pletení, ale moje. Tak pro inspiraci, natrefila jsem na to náhodou na netu

     
  • Autor: alenak

    Re: Pečení je radost

    Datum: 04.04.2026 23:29
     

    tj. krásný thumbs down

     
  • Autor: Pinka

    Re: Pečení je radost

    Datum: 05.04.2026 08:56
     

    Moc pěkný. Kamarádka mi říkala, že na mazanec posadí ten kruh z dortové formy, aby se nerozjel.

     
  • Autor: bosk

    Re: Pečení je radost

    Datum: 05.04.2026 11:32
     

    Mazanec vypadá hezky,určitě chutná i rozjetý. thumbs down

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 06.04.2026 11:01
     
    662365673_935967822533113_1039230564969778776_n.jpg
    Další fotografie:

    Beránek je jen z bílků (recept na biskupský chlebíček).

    Mazance se upekly dobře.

    Nádivky jsem většinu rozdala. Kopřivy i medvědí česnek mám ze své zahrady.

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 01.06.2026 21:21
     
    710079275_981708147959080_7279339795811454641_n.jpg
    Další fotografie:

    Mechová podkova

    Chleby

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.