pátek 29. března, 09:42 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 4

Zoner Photo Studio

Datum: 02.07.2008 22:29
 

Zakládám samostatnou diskuzi...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 15
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 02.07.2008 22:31
     

    První lekce Zoneru..po otevření buď fotky,nebo jen zavřené složky s fotkama klikneš pravým a vybereš z nabídky "Zoner photo studio" nebo tam může být "Otevřít v ZFS"

    Dále už je to obdobné jako v jiném prohlížeči.Kliknutím na fotku ji otevřeš, vlevo nahoře pomocí modrých šipek listuješ. Zavřením fotky jseš zpátky v náhledu celé složky. Tam nahoře pomocí černé šipky ve žlutém poli (značka složky) se dostaneš o úroveň výš...Najetím na každou ikonu se napíše k čemu slouží...

    Po otevření některé fotky je vlevo několik ikon..lupa, ořez, horizont, ....

    Kliknutím na ořez naskočí na fotce křížek ...podržením levého tlačítka a tahem na fotce uděláš výřez.Ten můžeš doladit ..buď kliknutím na středu výřezu posuneš celý výřez jak potřebuješ, nebo kliknutím na střed hrany -tam si upravíš pouze tu jednu posunem nahoru -dolů na vodorovných,nedo vpravo-levo na svislých.

    Když máš doladěno tak na liště nahoře vpravo je "Oříznout" ...kliknout na to ...

    Na liště je několik základních ikon , pod "Upravit" je všechno...prolistuj ...

    Ještě popíšu změnu velikosti

    kliknout na ikonu "změna rozměrů" (modrý čtvereček s žlutýma šipkama) nebo z nabídky "upravit" -změna rozměrů .Zobrazí se tabulka kde si změníš rozměr, doostření..pak OK ...a uložit změněnou fotku. Lépe uložit jako jinou, aby zůstal originál nezměněn.

    To je asi to základní..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zoner Photo Studio

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 03.07.2008 10:01
     

    tato diskuze se mi bude hodit, v Zoneru pracuju s fotkama pořád smiling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 03.07.2008 11:46
     

    Nemám Zoner... eye popping smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 03.07.2008 11:57
     

    Na dotaz Hany jsem začala úplně od začátku polopatě..Jinak se ptejte,pokud budu vědět,tak popíšu. Mono, kouknu,měla bych mít doma starší verzi..myslím 7, jinak irfan je popsán v poradně..

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 03.07.2008 11:59
     

    Lado...a jo...vždyť já mám ten Irfan. Nebudu instalovat ještě Zoner, že jo. grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 03.07.2008 13:28
     




    Mona napsal(a):

    Nemám Zoner... eye popping smiley



    já jo

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 03.07.2008 20:43
     

    Hani ten výřez je zbytečně malej..Udějej ho znovu a dej změna rozněrů a vepiš větší číslo..Jen o něco třeba o stovku..Nevím jak je původní velkej, tak vyzkoušej několik možností. Moc velké zvetšení už ztrácí na kresbě.Je tam ještě doostření..pod pravým obrázkem, na kolik sis ho nastavila zkus třeba 50% ..Musíš vyzkoušek nemší změna míň doostřit vetší víc..

     
  • Status: expert

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 03.07.2008 22:53
     

    Lado já ten zoner mám taky ještě jsem ho nepoužila. Tak se tu přiučím, dost toho je jako v Irfanu.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 04.07.2008 06:49
     

    Jasně,je si to všechno dost podobný...

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 05.07.2008 00:25
     

    nějak jsem se zamotala ,zítra to zkusím znovu sad smiley

     
  • Autor: matyx
    Status: začátečník

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 05.07.2008 00:39
     

    Vím že je to mírně off-topic, ale pro středně a více pokročilé doporučuji jeden kvalitní program. Je legálně zdarma (GNU/GPL licence) a přitom umí spoustu věcí které se jinak dají najít jen u plně komerčních a hodně drahých produktů typu Adobe Photoshop apod. - jmenuje se GIMP.

    Cenou za tento jinak skvělý produkt je mimo jiné poměrně obtížné ovládání, původně byl totiž vyvinut pro operační systém Linux a pro lidi co jsou na počítači zvyklí na klasické Windows to může být obtížné.

    Pokud vás to ale zaujalo, zkuste si přečíst články/návod na fotografovani.cz a třeba to bude to pravé právě pro vás, kdo ví ? smiling smiley

     

    [www.fotografovani.cz]

    [www.fotografovani.cz]

    [www.fotografovani.cz]

    [www.fotografovani.cz]

    [www.fotografovani.cz]

    [www.fotografovani.cz]

    [www.fotografovani.cz]

     

    .... no a finálně, stáhnout se dá třeba tady:

     

    [www.stahuj.centrum.cz][hledano]=gimp&g[oz]=2.4.6

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 05.07.2008 05:08
     
    zon 1.jpg
    Další fotografie:

    Tady máš obrázky, snad ti to pomůže...Po oříznutí a kliknutím na "změnu rozměrů se ukáže tato tabulka.

    1) ukazuje hodnoty před ořezem - označila jsem které číslo budeš přepisovat, druhé se přepíše samo.

    Toto použiješ i v případě,že fotku potřebuješ jen zmenšit...

    2) již oříznutá hodnota - se změnila z 1500 na 602....obrázek by byl malý, označíš políčko a vepíšeš

    jiné číslo

    3) již přepsaná na 1000

    Udělej si složku třeba pokusy..tam si překopíruj obrázek na kterým budeš zkoušet..Po změně klikneš na OK. Pak na Soubor - Uložit jako ...a přepíšeš název..třeba 1, další fotka 2...(určitě to víš, píšu to jen proto, že pokud dáš jen uložit, tak se přepíše původní soubor...na to pozor abys nenávratně nepřišla o nějaké fotky..)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 05.07.2008 14:03
     

    Lado, tak jsem se k tomu konečně dostala a moc dík!! O ořezávání fotek jsem se snažila už hodněkrát, ale vždycky mi chyběl jeden krok, aby se mi to tak i uložilo winking smiley , nevšimla jsem ti toho "Oříznout" na liště vpravo nahoře smiling smiley. Takže díky, díky, díky! flower smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zoner Photo Studio

    Datum: 05.07.2008 14:18
     

    není zač... winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.