sobota 20. dubna, 01:19 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Miminka a batolata
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Miminka a batolata
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Znaková řeč pro batolata

Datum: 16.08.2008 21:07
 

Slyšeli jste o tom někdo? Víte o někom, kdo něco podpobného dělá? Mám nabídku zúčastnit se certifikačního školení (pokud si mě tedy vyberou, ale už mám v ruce nějaké ty manuály, co se týkají školení, testu apod.) confused smiley

 

[www.babysigns.cz]

[www.znakovanismiminky.cz]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Libi (16.08.2008 21:23)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Zazuka
    Status: začátečník

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 17.08.2008 00:38
     

    Markétce je 2,5 roku a umí vyslovit správně každé písmenko. Jak píší ostatní mluvit, když s dítem dělám danou činnost. Také se mi to osvědčilo. Starší dcera ve 3 letech nastoupila do školky a učitelé nás pochválili jakou má bohatou slovní zásobu. I přesto chodíme na logopedii, protože nám nešli správně vyslovit sykavky, písmenko k, r, ř. Během roku se to naučila a zůstali nám dvě nejtěžší písmenka R a Ř. 2, 5 letá vyslovuje vše správně a 5 letá se stále učí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Znaková řeč pro batolata

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 17.08.2008 07:51
     

    Reportáž o znakování jsem viděla. Upřímně - moc mě to nenadchlo. Já taky raději vše slovně.

    Ale moje mladší holka znakovala. Sama od sebe, ač jsem vše popisovala, jak píše Amee a Anavi. Zhruba ve dvou letech jsem s ní začala chodit na logopedii (jo, paní doktorka se divila, co tam s ní dělám tak brzo). Ona užívala pár slov a pak měla zásobu znaků. A nepomohlo ani, když jsem dělala, že jí nerozumím. To byly trapasy, když tu svou ,,znakovku´´ rozbalila třeba v tramvaji. grinning smiley

    Teď tu pusu na chvíli nezavře. eye rolling smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 17.08.2008 10:02
     

    díky za názory, Anavi i za SZ, to co jste ve většině případů napsali mě přesvědčuje o mém názoru, že věnovat se verbální stránce řeči je mnohem důležitější, a nerada bych pak nabízela rodičům něco o čem nejsem přesvědčena winking smiley, možná bych se i bála, aby znakování nepřišlo pro dítě jednodušší než mluvení a neoddálilo rozvoj mluvené řeči confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 17.08.2008 10:10
     

    Libi, no možná i tak bych to viděla... protože je fakt, že děti kámošek, které na to ukazování přistoupily, neměly takovou potřebu mluvit, když maminka "fungovala" na posunky winking smiley 

     
  • Autor: Jani
    Status: nováček

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 22.09.2008 15:15
     

    winking smiley Naopak,mě se to líbí!!!!!Znaková řeč,je řečí i mezinárodní,v mnoha případech může pomoct překonat jak jazykové bariéry,tak i ty sociální.Dneska se společnost snaží,aby byly jakkoli postižené děti integrovány do běžných mateřských i základních škol,ale většinou je problém v komunikaci.Já sama nevím,kdy a kde se moje ratolest setká s takovýmhle človíčkem,ale bude mít možnost si sním "dobře pokecat"thumbs down Jani

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Jana Bůžková

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.10.2008 19:49
     

    Tak my praktikujeme znakovou řeč pro batolata a nemohu vůbec říct, že by malý nechtěl mluvit. Ta znakovka není o tom, že jenom ukazujete a mlčíte. Na dítě normálně mluvíte, ale dítě některá slova prostě neumí říct, tak si je ukáže. Malý má rok a půl. Mluví na svůj věk dobře a přidává ještě k tomu slova ve znacích. Takže má už pěknou slovní zásobu. Prostě řekne, co má na srdci, co chce. Myslím si, že v roce a půl umět "říct" kolem 100 slov, je, si myslím, dost. A není to jenom o tom, že bych mu rozumněla pouze já, ale celá rodina. Jinak těch 100 slov je půl na půl slovo a znak. Možná si myslíte, že si vymýšlím, ale ze zajímavosti si slova a znaky zapisuji. Prostě mne toto téma zajímá. smiling smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 28.10.2008 14:57
     

    tomuhle snad rozumí každej,mrkněte:

     

    [www.tatu.cz]

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 28.10.2008 16:05
     

    Ty jo to jsou kulíšci love smiley love smiley ale starat bych se o ne nechtela grinning smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 28.10.2008 16:33
     

    Jsou krásný, viď, Já si je občas pouštím na spravení nálady. Jsou to prdelky zlatý.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 29.10.2008 10:05
     

    suee, k nám se teď nastěhovala rodinka s trojčaty, je jim asi půl roku. Bydlí naproti přes zahradu. Teď jsou kvůli počasí většinou zalezlí doma, ale myslím, že už na jaře tam bude pěkněj hukot grinning smiley.

     
  • Autor: chandlerka
    Status: nováček

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 08.11.2008 10:42
     

    Zdravim, kdyz jsem pracovala v zahranici, casto jsem mimca brala do klubu mezi dalsi deti, kde jsme se ucili tuto znakovou rec. Pote jsem ji praktivala sama doma a musim rict, ze skvely uspech. je skvele, kdyz vlastnimu prckovi porozumis, misto koukani na jeho jeceni, hazeni veci vzteky, protoze mu nerozumis, atd atd ;-) Muzu doporucit i DVD Baby Einstein v jehoz vydani je i jedno prave se znakovou reci, ale obavam se, ze toto je stale v Anglictine.

    Jinak, mne by zajimalo, kde jsi prisla k temto kurzum? Pripadne bych se rada necemu venovala i zde v CR, takze i ja budu vdecna za jakoukoliv informaci.

     

    Moc diky a hodne stesti.

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 25.01.2009 08:50
     

    Ono naučit dítě nějaké ty znaky a mimické posunky dá taky fůru práce a času,takový kojenec stejně nemá až zase tolik potřeb,se kterými by se na rodiče obracel.A když si vzpomenu na svoje děti a vnoučata,tak většinou do roka jsme je naučili používat řadu důležitých slovíček,i když trochu zkomolených,oni si to usnadňují a my je neustále opravujeme.Nu a ta nejmladší,Eliška,ta má v 20 měsících takovou slovní zásobu,že už zvládne i telefonování a řekne,jak se jmenuje a kde bydlí a čím je tatínek,kam šla sestra a pojmenuje správně všechny zvířátka a zazpívá koledu pod stromečkem a prostě je to malá drbna ukecaná.A je to jen o tom-mluvit,mluvit,mluvit.

    JABRAKA

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 25.01.2009 10:16
     

    Jabrako - ono už to tady taky několikrát zaznělo .. místo toho učit děti posunky, učit je radši mluvit a tvůj příspěvek to hezky podtrhuje smiling smiley

     
  • Autor: vlce
    Status: nováček

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 14.05.2009 23:15
     

    Ahoj taky bych se rada podelila...my doma znakujeme a jsme s tim moc spokojeni...jak uz tady psala jedna maminka, neznamena to, ze by mimca nemluvila, naopak pomoci toho znakovani jsou Vam schopna rict vice a neni to jen takove to hmmm...beee...baaa a vy si domyslite vse ostatni...moc se omlouvam, ale vzdycky me udivi, jak se nekteri pousti do diskuzi, aniz by si o tom neco precetli...netvrdim..nekdo muze mit stesti a jeho mimco zacne mluvit tak rychle, ze zadne znakovani ani nestihlo...ale myslim si, ze jsou to spis vyjimky...my jsme na tom s mluvou tak prumerne, ale diky znakum mame uz docela sirokou zasobu...a navic uz jsem v praxi zjistila to, co se tvrdi v tech odbornych knizkach, ze jakmile si osvoji to slovo v mluvene forme...se znaky postupne prestava...jen kdyz je hodne nastvany, ze mu neco nedam a on to chce..tak to zdurazni tim, ze si navic zaznakuje..urcite muzu doporucit smiling smiley a pokud nevite kam v Praze, tak my jsme zacinali u tehle pani [www.baby-signs.cz] a bylo to moc fajn winking smiley Tak znakovani zdar a urcite se nenechte odradit..stoji to za to flower smiley Petra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 14.05.2009 23:28
     

    vlce: se přiznám, že já jsem se asi pustila do diskuze na toto téma taky bezhlavě, protože mám nesmírné ukecance, takže pro mě je znakování fakt trochu nepochopitelná záležitost stydlin smiley Ale chápu, že pro děti, kterým se z nějakého důvodu mluva rozvíjí pomaleji, je toto možná výhodou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Miminka a batolata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.