úterý 19. března, 12:10 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Miminka a batolata
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Miminka a batolata
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Znaková řeč pro batolata

Datum: 16.08.2008 21:07
 

Slyšeli jste o tom někdo? Víte o někom, kdo něco podpobného dělá? Mám nabídku zúčastnit se certifikačního školení (pokud si mě tedy vyberou, ale už mám v ruce nějaké ty manuály, co se týkají školení, testu apod.) confused smiley

 

[www.babysigns.cz]

[www.znakovanismiminky.cz]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Libi (16.08.2008 21:23)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:10
     

    Libi, slyšela... přiznám se, že na mě to moc nezabralo. Já jsem spíš vždycky kladla důraz na to, aby se děti uměly vyjádřit slovně a dost se to dařilo, možná mám štěstí na "mluvicí" děti, nevím. Ale radši bych, aby moje dítě, byť hůř, mluvilo, než jen nějak posunkovalo. Ale je to samozřejmě čistě můj názor.

    A myslím, že takové ty běžné znaky se přirozeně vytvoří, pokud se člověk dítěti věnuje.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (16.08.2008 21:12)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Znaková řeč pro batolata

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:15
     

    O tom jsem jeste neslysela...ale taky bych byla asi radsi aby deti zacaly rovnou mluvit a do te doby hold cesta pokus omyl smiling smileypro nekoho to ale muze byt velika pomoc!

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:17
     

    .. tak to je to co si myslím taky, snažit se spíše rozvíjet tu řeč verbální... a když jsem viděla některé ty znaky, tak mi přijdou jako takové, které ty děti používají normálně (žízeň, spinkat apod.) confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:21
     

    Libi smiling smiley, seš můj člověk, právě jsem se na toto téma rozepsala v sz grinning smiley.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:27
     

    Mám stejný názor jako Anavi. Moje obě děti poměrně brzo mluvili, opravdu brzo. Protože já jsem s nimi pořád mluvila. Při jakékoli činnosti jsem jim pořád říkala co dělám. Všechno jsem popisovala. "Obujeme červené botky, jedna noha, druhá noha, táák a teď je zavážeme."

    "Vezmeme lžičku a teď pěkně sníme tu bramborovou kaši" Prostě všechno jsem popisovala. Barvy, tvary, činnosti a brzo i batole pochopí co se bude dělat a dokáže na to ukázat ( a pro mně důležité) slovně vyjádřit co chce. Neměla jsem nikdy pocit, že svému dítěti nerozumím. I podle výrazu tváře, jsem poznala jestli se bojí, nebo né. A nepotřebovala jsem k tomu znakovou řeč.

    Tak nevím, možná je to o něčem jiném. Mně to přijde zbytečné.

    A když tak nad tím přemýšlím, hodně dětí určitou znakovou řeč používá a většinou jsou to děti matek, co se nenamáhají s dětmi mluvit a všechno jim dají do ruky, jen aby od nich byl pokoj. Většinou tyhle děti jen ukazují a pak se právě vztekají. Nevím jestli se dobře vyjadřuji.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:36
     

    Amee, tak mě napadá, jestli to nebude tou naší ukecaností!!! grinning smiley Já jsem to totiž praktikovala naprosto stejně!! Každou činnost jsem komentovala a nechápala jsem kámošku, která při krmení, strojení a dělání čehokoli prostě na dítě ani nepromluvila!! Jenže ona je prostě tichá grinning smiley, nemá takovou potřebu komunikovat. Já naopak pořád dokola všechno.. a když pak začínali mluvit a řekli něco špatně, tak jsem odpověděla stejnou větou (nebo tím slovem) - aby jako kluci viděli, že jsem rozuměla, ale ve správném znění smiling smiley. Takové "nenápadné" opravování.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:46
     

    Asi to bude i tou ukecaností, ale hlavně tím ,že tu činnost popisujeme a opravujeme.

    Moje Denisa si ve čtyřech letech udělá většinu věcí sama. Oblékne, svlékne, složí oblečení, obuje, prostě fakt všechno. Už si i sama rozčesává vlasy. Protože já jsem nejenom ukecaná, ale taky se jí snažím povzbudit, aby si činnosti zkoušela sama.

    Kamarádka, protože ona na to nemá nervy, tak její holka neudělá nic. Jdou ven, máma přinese oblečení, beze slova holku oblíkne, nazuje jí boty a pak jí ještě pořád nosí na koni. Pak se vždycky diví, že když jí nechce nosit, že holka řve, že jí bolej nožičky. Já jsem prostě Denisce vysvětlila, že já mám stejný nohy jako ona, že je má kvůli tomu, aby na nich chodila. Mně že taky nikdo nenosí a prostě jsem jí nikdy nenosila atd atd., nebo se diví proč se holka nechce (nebo neumí) sama oblíknout. A proč by to holka dělala, když ví, že jí máma oblíkne.

    Zase jsem Denisce vysvětlila, že mně taky nikdo neoblíká, že budeme (třeba) rychleji venku a můžem si dát ještě zmrzlinu, když já se oblíknu a ona se oblíkne. A tak je to prostě se vším, i s tím mluvením.

    No trošičku Libi zasírám téma grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:49
     

    Amee, zasíráme, no smiling smiley, ale mám to stejně - taky jsem radši vytrpěla párkrát vylitou polívku, ale teď jsem v pohodě, že děti jedí samy, než když sousedka krmila skoro čtyřletýho kluka, aby "nenadělal" ... To by mě víc obtěžovalo to, že se nenají sám, než vzít ten hadr a utřít to po něm. Každej to holt má nastavený jinak..

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:53
     

    A ještě k tomu mluvení, když u teda zasírám, vždycky jsem nesnášela takovýto: "chceš brmbrm?", "dáme, mňamy, mňamy?" Panebože, prostě jsem říkala dáme pití, dáme napapat, později budeme jíst. A vyplatilo se, děti říkaly "ci pít", "ci papat" grinning smileygrinning smiley

    Se teď tady směju sama sobě. Vypadá to legračně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:56
     

    Amee grinning smiley grinning smiley !!! Jsem na tohle hrozná!!! Nesnáším: Chceš kokino????? Proč neříct: Chceš čokoládu??? Jdeš lulat??? Když přece může jít čůrat!!! eye rolling smiley

    Pokud tak někdo mluvíte, tak odpusťte, ale já to opravdu nechápu.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 21:59
     

    Jo, tohle je přesně ono. Lulat grinning smiley Zabíjela bych.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 22:01
     

    Zvlášť při tomhle slově fakt vidím rudě grinning smiley a připadá mi, že to je pro to dítě snad i jako ponižující!!! grinning smiley

     

    Jo a taky nechodíme "pá", ale normálka ven grinning smiley.

     
  • Autor: Jack
    Status:

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 23:09
     

    Co vím, tak se znakování používá už od třech měsíců věku dítěte. Nevím sice o nikom, kdo by něco takového dělal, ale myslím, že by o to ze stran maminek (a možná i tatínků) mohl být docela zájem....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Znaková řeč pro batolata

    Datum: 16.08.2008 23:31
     

    Taky jsem na děti stále mluvila a je fakt, že mluvily velmí brzy a dobře. Jenomže vyvstal jiný problém - mě to kecání zůstalo a komentuju všechno, co dělám hihihi trpím samomluvou, či co grinning smiley

    A s rozkoší si pro sebe nadávám, hlavně za volantem (na ty ostatní debily za volantem) grinning smiley grinning smiley

    Už se zasíráním končím grinning smiley

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Miminka a batolata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.