sobota 20. července, 12:21 Svátek má Ilja
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: vydraaa
Status: nováček

zmíjovec

Datum: 21.08.2007 10:23

prosím o radu mám zmíjovce a zalévám ho 1jednou za čtrnáct dní a začínají mu osychat konečky listu prosím poradte me s pěstovaním děkujithumbs up

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 63
  • Autor: Mona
    Status: expert

Re: zmíjovec

Datum: 21.08.2007 11:16

vydraaa...to mně taky. Za chvíli oschne celá ta nadzemní část, přes zimu uskladni hlízu a na jaře zase vyrazí. Buď květ, nebo listy.

• Autor: Reklama

• Autor: evelina

Datum: 21.08.2007 11:18

Ak ti topomoze, nasla som tento prispevok:

Aktuálně poradna zahrada:
    Amorphophallus rivieri - zmijovec: Jak pěstovat cibulnatou rostlinu Zmijovec ...

Dotaz z rubriky Poradna zahrada na [www.hobbyzahrada.cz]:

Amorphophallus rivieri - zmijovec: Jak pěstovat cibulnatou rostlinu Zmijovec?

Odpověď:
    Amorphophallus rivieri - zmijovec:
    Jak pěstovat cibulnatou rostlinu Zmijovec ...
    naše tipy a rady:
    Pěstování Zmijovce není vůbec složité. Hlízu v předjaří zasadíme do zahradnického substrátu. Rostlina při občasném zalévání a hnojení vyroste ve zmíněnou „palmu“. Tento strom pak v měsíci říjnu začne slábnout a klesat k zemi a opět z něj zbude jen hlíza, která se ovšem rok od roku zvětšuje a je stále houževnatější.
    Odborný poradce:
    Jaroslav Klíma, Zahradnické centrum Jindřichův Hradec

• Autor: vydraaa
    Status: nováček

Datum: 21.08.2007 18:07

děkuji Všem za radygrinning smiley

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 22.08.2007 12:42

Já už ho uložila...winking smiley

• Autor: Mona

Datum: 22.08.2007 12:48

Lado...už??? Já mám ještě mohutnou palmu. A spousta malinkých miminek... winking smiley

Datum: 22.08.2007 21:29

Mono,já ho mám doma,tak začíná rašit fakt brzo...nemám ho zdaleka tak velký jako ty a mrňouse jsem vybrala,tak tam byl jen sám.

• Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Zdeňka

Datum: 23.07.2008 12:50

please smiley -Prosím o radu ,mam už několik let Zmijovec a stále ho mam ma malej ,asi tak 50cm a ne a ne virust víš a kvéct.Co sním mám udělat.confused smiley Děkují předem o radu.Zdeňka

• Autor: Andora

Datum: 23.07.2008 15:13

Taky jsem měla několik hlíz, docela už pěkných, na zimu jsem uložila a letos na jaře nenašla, tak mám prdthumbs up asi jsem to s něčím vyhodila, když jsem řádila s nějakým úklidem

Bylinka

Datum: 04.09.2008 20:11

Ahoj,

mám doma dvě hlízy zmijovce, už asi 4 roky. Zasadila jsem je a poctivě zalévala, 3 roky se nic nedělo. Letos jedna z nich začala růst, dorostlo to do výšky 5cm a dál zas nic... teď se i ten kousek tváří že umře. Nevíte někdo prosím co dělám špatně? Nebo jsou špatné hlízy...?

Děkuju!

Bylinka

• Autor: SPIKE

Datum: 27.09.2008 23:35

pb270029.jpg
    Další fotografie:

Zmijovec na zimu zatahuje, tak se neděs, že zašel. Já jsem dnes taky jeden obrovský vyryla. Byl volně v záhonku. Teď půjde hlíza do sklepa, odkud ji osvobodím, až začne pouštět. A to bude pravděpodobně někdy v lednu - únoru. A těším se, že to bude květ. Věra

• Autor: drnda

Datum: 30.09.2008 10:47

Spike, ten květ je úžasnejthumbs down Jámám dva malinký, už taky zasychají.

• Autor: SPIKE

Datum: 30.09.2008 22:44

Já je pěstuji ve skleníku i ve volné půdě a mám jich spousty, protože ve skleníku nevymrzají a na jaře vyraší všechny malé hlízky. Mám i jiné druhy. Mrkni na [www.fofo.cz] ,pod heslem ZMIJOVEC je tam najdeš. Věra

Datum: 02.05.2010 11:52

Už je venku..úplně jsem na něj zapomněla.., honem musím napravit a zalévat.. eye rolling smiley

Martin Jareš

Datum: 18.06.2010 20:33

Zdravím! zmijovec mě po kolika letech vykvetl a teď začíná hynout. mám hlízu schovat, nebo po odkvětu hyne? pokud mateční hlíza nehyne, jak dál postupovat? mám stvol odřezat a uložit na další rok? děkuji za brzkou odpověd!winking smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak jste objevili Week?   

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 543

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.