pátek 29. března, 13:58 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Živý plot z keřů - tůje ne!

Datum: 23.04.2009 13:01
 

Ahoj, potřebovala bych poradit, chci opticky oddělit zahradu od sousedů na obou stranách. Jediný požadavek, který má můj drahý ohledně zahrady je, že tam nechce tůje, prý mu připomínají hřbitov eye rolling smiley. Tak jsem mu svatosvatě slíbila, že v zahradě nebudou. Pokud byste se se mnou chtěli podělit o nápady a inspiraci na živé ploty z různých vzájemně ladících keřů vhodných do spíše menší zahrady , budu moc ráda flower smiley .

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:06
     

    Evito, na toto téma už tu bylo řečeno, myslím, hodně, zkusím ti najít nějaké odkazy. Jsou to diskuze s mnoha obrázky, tak by ses tam mohla inspirovat winking smiley

     

    Hanule, já původně myslela, že zakladatelkou jsi ty winking smiley flower smiley

     

    [www.week.cz]

     

    Ještě specifikuj, jestli preferujete listnatý, jehličnatý, opadavý, neopadavý... please smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (23.04.2009 13:07)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:12
     

    Jen příklady, co si rychle vzpomenu z hlavy:

     

    jehličnaté: tis

    listnaté opadavé nekvetoucí: habr, ptačí zob

    listnaté opadavé kvetoucí: vajgelie (květy bílé, růžové, červené), zlatý déšť (žluté), pustoryl (bílé), kdoulovec (oranžové, červené), ibišek (od bílé, přes růžovou, po fialovou), meruzalka (zářivě růžové), keria (žluté), tavola zlatá a červená (méně nápadné bílé květenství), svída (méně nápadné bílé květenství -zajímavá panašovaným listem, v zimě rudé větve)

    listnaté neopadavé: hlohyně (kvete žlutě, oranžově, červeně), bobkovišeň (nenápadné bílé květy), buxus (jeho nevýhodou je pomalý růst)

     

    Jako clonu je možno použít i vzrůstné okrasné trávy (dorůstají cca 1,5 m), jejich nevýhodou však je, že se na jaře seřezávají nad zemí, takže na pár týdnů ztratí funkčnost.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (23.04.2009 13:17)
     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:16
     

    Dík, já jsem tu nová, stydlin smiley tak se ještě tolik neorientuju...

    Pokud jde o charakter živého plotu, nechávám všechny možnosti otevřené -na části zahrady už jsou u plotu vysázené tisy, tak by to na tom zbytku možná chtělo nějakou dynamiku a barevnost - květy, listy atd. Může být i opadavý, v zimě to nevadí, stejně se na zahradě tolik nevyskytujeme. Přivítám každý dobrý nápad.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:18
     

    Něco už jsem ti "předhodila" výše winking smiley flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:19
     
    dsc_0166.jpg
    Další fotografie:

    Evito, já jsme měla živý plot z malin, ale po letech chytly nějakou chorobu, tak jsem je musela zlikvidovat. Nahradila jsem je pámelníkem. Letos svoji funkci ještě neplní, protože jsme ho chtěla zmladit, tak jsme ho ostříhala až u země. Ale pár let ho zas nechám jen obrůstat. Ale to nejsou ploty moc vysoké, pokud chceš něco vysokého, tak se musíš poohlídnout po něčem jiném. Mně se líbí tvarovaný habr nebo něco popínavého - rdesno, wistárie. Anebo ti posílám inspiraci na plot z proutí a před něj pak cokoliv. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:20
     

    Před plotem z proutí se mi právě moc líbí okrasné trávy. Potom totiž ani nevadí, když na jaře začínají obrážet od země a jsou nízké.

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:22
     

    To je fofr....zírám eye popping smiley. Díky moc. Koupila jsem zatím vajgélii, zákulu japonskou (2 kusy), ruj vlasatou jako solitér. Nějakou představu sice mám, ale jde mi o to, jak keře správně k sobě nakombinovat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:26
     

    Může být na podzim něco krásnějšího ? love smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:27
     

    V říjnu loňského roku jsem sázela živý plot z habrů. Na 1 m jsem dávala 3 -4 sazenice. Na naší zahradě je totiž od předchozích vlastníků na můj vkus dost přethůjováno. Chtěla jsem zahradu projasnit tím habrem. Chytlo se všech 45 rostlinek.

    Syn ho má na zahradě 3 roky a už je tak 140 cm. Při sázení byl tak 60 cm. Má pěkně svěže zelené lístky. Na zimu uschnou a zůstanou na keři po celou zimu. Opadávají až s rašením nových listů.

    Tak šťastnou volbu!!! Ale k těm tmavým tiskům bych volila něco veselejšího, světlejšího. Dovedu si představit i kombinovaný z různých keřů. A co kombinace zelenolistého a červenolistého buku?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:29
     

    Evito, myslím, že ty kombinace jsou tak nějak bez záruky. Ono někomu třeba ta ruj roste jak divá aneustále stříhá, já se bála ji vysadit, aby v malé zahradě vše nevytlačila a je již třetím rokem bez zásahu nůžek stejně velká eye rolling smiley. Takže ono je to asi potřeba všechno vyzkoušet. Já bych kombinovala tak,aby to mělo hezký barevný efekt - zlatolisté, červenolisté, panašované a potom, aby případně v návaznosti na sebe kvetly. Ale to je nejlepší nakoupit, postavit vedle sebe a různě prohazovat, až se ti to bude zdát takové, aby to lahodilo tvému oku a vkusu winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:31
     

    Tmavý tis by prosvítila panašovaná svída nebo vajgelie a zlatolistá tavola. Ale každý má jiný vkus, takže volba je nakonec skutečně na tobě flower smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:33
     

    Anavi, tak jsem projela ty odkazy, díky, jsou tam vyčerpávající informace

    Ty okrasné trávy jsou naprosto úžasné!!!!!!!!! thumbs down

    555: díky za inspiraci, kombinace keřů se mi také moc líbí !!!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:35
     
    Další fotografie:

    ty moje

    ...

    a z arboreta thumbs down

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 23.04.2009 13:40
     

    Nakupuju, kombinuju!!!! winking smiley

    SPIKE - dík za inspiraci!

     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.