čtvrtek 28. března, 14:34 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Příroda a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Příroda a květena
Diskutujte! Vše o přírodě kolem nás. Kytičky, parky a další..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Živá zahrada

Datum: 22.05.2008 10:31
 

Chci vás pozvat do soutěže o živou zahradu. Já se jí zúčastňuji už několik let. Je to docela zajímavé. Zde je odkaz na ČSOP, kteří soutěž pořádají. Jedná se vždy 2x do roka o pozorování všeho živého na zahrádkách a vyplnění a odeslání dotazníku.

[www.csop.cz]

 

 

Soutěže se mohou zúčastňovat i děti a školy.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (22.05.2008 10:33)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 27.02.2019 21:57
     
    20190227_144909_resized.jpg
    Další fotografie:

    Sluníčko začíná hřát a čmelíny mám připravené pro přezimující matky. Letos mám vchod jinde než samotné hnízdo, abych zmátl predátory. TAK uvidíme smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Živá zahrada

     
     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 07:23
     

    Taku, v životě jsem čmelíny neměla a moc toho o tom nevím. Ale člověk má stále sbírat informace, aby neumřel úplně blbej. Jestli to dobře chápu, vletovým otvorem do čmelína, pokud je to přímo v budce, se tam snáze dostanou predátoři. Tohle vypadá docela promyšleně. thumbs down Jsem zvědavá, jak rychle pochopí čmeláci účel té spojovací hadice.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 07:45
     

    .. Ty vole, to je dílo,.... se asi fakt nudíš. REGI, čmeldové půjdou po modré,Tak to má zmáknutý thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 07:49
     

    Taku, ty si zařiď ZOO s hmyzem!

    Tu hadici bys měl asi trochu schovat, aby se v ní čmeláci v létě neuvařili, ale jinak klobouk dolů, jak jsi to dotáhl do dokonalosti.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 19:47
     
    001.jpg
    Další fotografie:

    Ještě k čmeláčím predátorům.

    Pokud někdo má čmelín bez ochranných prvků, tak pouze napomáhá k rozmnožování predátorů a likvidaci čmeláčí populace. Nejhorší je zavíječ čmeláčí (noční motýl, který nemá nepřítele) = pěknej ksindl. Přiláká ho pach hnízda, naklade vajíčka, z nich jsou larvy asi 3 cm dlouhé a ty vyžerou čmeláčí buňky. Zlikvidují v pohodě celé hnízdo. Minulé 2 roky jsem vchod chránil klapkou z průhledného lehkého plastu. Tu si čmeláci dokážou nadzvednout, ale měl jsem špatně utěsněnou střechu a dostal se tam tudy. Když se larvy nažerou a chtějí se zakuklit, tak vylezou pod střechu. Tam jsem je sezbíral (asi 40 ks). Čmeláci byli nas-aní, že se jim hrabu ve hnízdě a dost na mě doráželi - tydýti. Kdyby raději kousli do larvy, ale to né, té si ani nevšimnou i když je kolikrát ve spánku okusují sad smiley(čmeláky). Několik jedinců přežilo a sezónu v hnízdě dosloužili. Druhý čmelín byl zlikvidovaný komplet.

    Já jsem z větracího otvoru vytvořil zároveň past na mrchy predátory = 2 v 1 - viz. foto:

    1/ čmelín s uzavřeným větracím otvorem (pastí). Do čmelína vede husí krk asi 1,3 m dlouhý s průhlednými okny pro snadnější orientaci a u vchodu jsou větrací otvory v husím krku překryté kovovou síťkou, aby se predátor přilákal a nemohl vstoupit.

    2/ otevřený větrací otvor s víčkem s dvojtou síťkou a trubičkou

    3/ hrdlo větracího otv. zakončené kovovou síťkou

    4 a 5/ víčko vkládané do hrdla otvoru.

    Predátor vleze trubičkou do pasti přilákaný pachem hnízda a už nenajde cestu zpět. Nazývám jí - kupředu pravá i levá, zpátky ni krok.

    Čmelíny mám na severní straně s celodenním stínem

    Až bude obydleno, tak dám video smiling smiley.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 20:35
     

    Čmeláci jdou trubicì a falešný otvor je past na toho previta?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (28.02.2019 21:29)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 20:48
     

    Ano, čmeláci vcházejí a vycházejí (po modré winking smiley ) dlouhou chodbou (černý husí krk). Přímo na čmelíně je větrací otvor, past, nebo-li falešný vchod osazený trubičkou o světlosti 5 mm, aby tudy neprolezli čmeláci.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 21:32
     

    thumbs down

    tak63 napsal(a):

    Ano, čmeláci vcházejí a vycházejí (po modré winking smiley ) dlouhou chodbou (černý husí krk). Přímo na čmelíně je větrací otvor, past, nebo-li falešný vchod osazený trubičkou o světlosti 5 mm, aby tudy neprolezli čmeláci.

    thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 22:20
     

    Taku, máš to opravdu vychytané thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 01.06.2019 22:24
     

    v devět hodin sedím ještě na zahradě....je příjemně. O dva baráky dál mají jezírko, nekoupací, a v něm kvákaj žáby druhý den jak o závod. Nevím, zda si je tam nasadili schválně, či se tam vyskytly. Dva metry ode mě v klidu proběhla kuna velká jak kráva. A když jsem se zvedla a šla domů, za plotem mezi barákama běžel zajíc. Asi bydlím v ZOO či co. eye popping smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 01.06.2019 22:51
     

    Mě včera zase přinutil náš pes, abych za ním šla na zahradu s baterkou. Objevil tam ježka a vytrvale štěkal. Musela jsem ho násilím odtáhnout domů.

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 07:31
     

    :-) taky bydlím asi v ZOO, všechny velkokvěté růže jsou ožrané od všech poupat. I popínavky na domě a kůlně jsou v dosahu od poupat hola obrané. Musí se tu prohánět stádečko, jedna by to nezvládla.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 07:55
     

    Jájo na to stačí jedna srna s mládětem thumbs up . Naučí ho na poupata chodit a je průser, no a pokud máš růží málo, tak zlikvidují i měkké stonky a z růží jsou bonsaje. Tak jsem dopadala na chatě já.

    Irisko, žáby maj na jezírka snad radar v hlavě. Od jara jsem jich v jezírku chytila 9, hnědý a zelený skokany eye rolling smiley . Hlavně se jim nesmí podařit naklást vajíčka, protože pak máš místo jezírka žabinec. Momentálně tam mám 2 malé, rychlé potvory angry smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 09:01
     

    Růží mám hodně, bonsaje mám ze všech.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 13:37
     

    já jen čekám, kdy ho jeho soused pošle s tím kvákáním do někam. Kvákaj i přes den angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Příroda a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.