čtvrtek 28. března, 12:47 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Příroda a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Příroda a květena
Diskutujte! Vše o přírodě kolem nás. Kytičky, parky a další..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Živá zahrada

Datum: 22.05.2008 10:31
 

Chci vás pozvat do soutěže o živou zahradu. Já se jí zúčastňuji už několik let. Je to docela zajímavé. Zde je odkaz na ČSOP, kteří soutěž pořádají. Jedná se vždy 2x do roka o pozorování všeho živého na zahrádkách a vyplnění a odeslání dotazníku.

[www.csop.cz]

 

 

Soutěže se mohou zúčastňovat i děti a školy.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (22.05.2008 10:33)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 24.11.2018 22:10
     

    to jsou takové malé mršky- jak myši . ale jedou ve válci a lozi v kleci po různých takových skrýších . vezmou do pacek kousek mrkve a koušou . mají tam napáječku . no radost velká - cena taky. Marek bude mít ted´ v prosinci narozeniny, tak to už má dárek -. u nás ve Zverimexu prý to stálo polovinu jako v Brodě. klec za 450 kč v Brodě podobná za tisícovku.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Živá zahrada

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 25.11.2018 10:13
     

    ... já to vidím jak dnes, když mě manžel Drahuš přivezl křečka ve sklenici thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 26.11.2018 08:04
     

    no a Kordul - kde skončil?? winking smiley u druhé dcery měli bílou myšku.. dcera ji omylem zašlápla sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 26.11.2018 08:31
     

    Kaaj, nechceš naznačit, že ho sežrala některé z koček? smiling smiley Ale i když je to celkem neuvěřitelné, měli jsme kdysi kocoura peršana a zároveň křečka. Žili v naprosté symbioze. Puštěný křeček mu mohl klidně přebíhat i po těle a kolem čumáku. Pár dnů pod pečlivým a bdělým dohledem. Pak z nich byli kamarádi.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 26.11.2018 08:35
     



    kaaj napsal(a):

    no a Kordul - kde skončil?? winking smiley u druhé dcery měli bílou myšku.. dcera ji omylem zašlápla sad smiley

    ..... Kaaj to nevím jak to dopadlo, ale byl v kleci s dřevěným rámem, nekolikrát se prokousal, tak asi zdrhnul. Ale my jsme šli ještě dál, chytali jsme myši na zahradě a nosili je domů. Babička ji jednou měla až v troubě, naštěstí jsme měli vždy kočky, ty to vyřešily.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 26.11.2018 08:39
     

    jo na FB je plno videí s divnými kamarády- grinning smiley asi si zvyknou .. - Klárka by asi taky chtěla křečky- jenže u nich je právě kocour .. tak to nejde.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 26.11.2018 08:42
     



    kaaj napsal(a):

    jo na FB je plno videí s divnými kamarády- grinning smiley asi si zvyknou .. - Klárka by asi taky chtěla křečky- jenže u nich je právě kocour .. tak to nejde.

    ......Dneska jsou klece na křečka už vymakaný, kočka by měla dívadlo. Měli jsme , to není tak dávno, andulku a Čenda spal na kleci

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 29.12.2018 14:01
     
    dsc09740.jpg

    návštěva v zahradě, přilétl na roští , rychle fotit, moc se nedařilo, vzlétl a byl pryč....

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 11.01.2019 13:18
     
    wp_20190111_12_55_47_pro.jpg

    Dnes se u mě začaly líhnout kudlanky. Právě jsem se dívala na sukulenty, že je trochu zaliji a kudlanky lezly z kokonu. Ten se tam objevil při letnění sukulentů. Jsou hnědé, skoro průsvitné, asi 5 mm velké. Co budou dělat dále, netuším, asi se navzájem požerou grinning smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Živá zahrada

    Datum: 11.01.2019 16:39
     

    Tak mám na zahradě o kosáka míň. Ulovil ho Krahujec a přiletěl si ho zblajznout ke mně pod jabloň. Vyfotila jsem si ho mobilem ale je to jen malý hnědý flek, tak jsem si stáhla z netu fotku, jak vypadal. Krasavec, když dobaštil, ještě si chvilku odpočinul ve větvích, očistil si pečlivě pařátky, hodil dolů hovínko a byl pryč. Na sněhu je jen flíček krve, kde baštil, a pár peříček v okolí. Žádná známka zápasu.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 11.01.2019 16:56
     

    Je to drsný, ale to vlastně příroda je. A fešák , opravdu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (11.01.2019 16:57)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 11.01.2019 20:57
     

    Iviku, eye popping smiley u tebe se snad daří úúúúplně všemu thumbs down flower smiley

    Šamanko, krahujci nám dokonce dva roky hnízdili ve štítu domu (špatě udělané dřevěné obití) ... pochytali ptáků nepočítaně, je to příroda, s tím nic moc člověk nenadělá.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Živá zahrada

    Datum: 11.01.2019 22:07
     

    Krahulík mi sežral krtka, tak má doložku nejvyšších výhod grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Když si vezmu, že před 12 lety tu nebyly ani žížali a ptáci se vyhýbali obloukem eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley vlastně byli tu hryzci - všichni sousedi mají slepice a jeden se mi při sázení okurek nacpal do nohavice a nechtěl se pustit. Pak se postupně začli objevovat žížaly, žabky, ježek, slepýš, krtek, ptáčci, hooodně ptáčků, sojka, drozdi, žluna, strakapoudi a krahujec, venku na ulici mě honili divočáci, loni se nám tu pásli za plotem 2 srnky. Musela jsem vždycky koukat , aby je neviděl pes. A sousedovic kocour si chodil k nám do sklepa v létě schrupnout nebo se vyvalova na textilii v jahodách. Jen má strach odklopit dekl od studny, aby na mě náhodou nevykouknul žralok winking smiley winking smiley winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 25.02.2019 13:07
     

    Samanko, pobavila jsi mě. Ale stejně mi pořád není jasné, kdo se ti nacpal do nohavice - soused, slepice, krtek, žížala nebo hryzec? grinning smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Živá zahrada

    Datum: 25.02.2019 14:42
     

    Hryzec - jedna vynechaná pomlčka a dostala bych souseda do řečí stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Příroda a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.