středa 24. dubna, 12:05 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Příroda a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Příroda a květena
Diskutujte! Vše o přírodě kolem nás. Kytičky, parky a další..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Živá zahrada

Datum: 22.05.2008 10:31
 

Chci vás pozvat do soutěže o živou zahradu. Já se jí zúčastňuji už několik let. Je to docela zajímavé. Zde je odkaz na ČSOP, kteří soutěž pořádají. Jedná se vždy 2x do roka o pozorování všeho živého na zahrádkách a vyplnění a odeslání dotazníku.

[www.csop.cz]

 

 

Soutěže se mohou zúčastňovat i děti a školy.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (22.05.2008 10:33)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 16.10.2018 20:30
     

    thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Živá zahrada

     
     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 16.10.2018 20:52
     

    Tak dnes mi opásla zvěř i zbytek drobnokvětých růžiček. Ráno jsem jela o půl páté k vlaku a skoro ve vesnici jsem potkala nejdřív laň a pak jelena s dvěma laněmi. Je to romantické, ale bojím se o auto, mohla bych je někdy přehlédnout. Je říje a ztrácejí asi plachost víc než obvykle. Jestli mi fakt chodí až na zahradu začnu se bát.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 17.10.2018 13:44
     

    Jájo nejsem si jistá, záleží na tom, jak je to velké. Dle lokality bych odhadovala spíš srnčí, ale pokud běžně potkáváš vysokou, tak to může být obojí. (Srnčí má max 25 kg, spíš míň, vysoká od 70 až přes metrák, záměna není pravděpodobná)

    Srnčí má bobky cca 1 cm velké kulaté, vysoká podlouhlé s cca 2 cm s výrazným zašpičatěním, v létě bývají oboje takhle slepené. A podobně vypadá i trus divočáka.

    Po divočákovi bys měla zrytou zahradu, ten to nebude. Ve srovnání s tím březovým listím se mi to zdá spíš to srnčí.

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 17.10.2018 14:02
     

    Hani, dík, už jsem se bála, že jeleni došli až sem, ale ve vsi teď jsou.... Divočáky rozrytý mám jiný kus pozemku, dál od cesty. Nikdy nepamatuju tolik zvěře tak blízko lidem jako poslední tři roky. Jelena ve volné přírodě jsem prvně viděla asi před deseti lety. A od té doby je vídám velice často v podstatě kdekoliv, bez toho, že bych je vyhledávala. Přiznávám, že pohled je to romantický, ale bojím se o auto. Zahradu už jsem vzdala ze 120 keříků růží jsem videla asi 10 pěkných květů za celé léto. Teď ožrali i drobnokvětky, ostrožky a vlastně vše mimo hortenzií. To tedy byl asi srnec, ten slepenec bobků je velký asi jako moje pěst. Přiznávám, že bych je uvítala spíš na pekáči než v zahradě, romantika už mě dávno nebere.

    Divočáku je tu zřejmě hodně, asi dva roky zpátky jsem potkala 200m od poslední chalupy stádečko divočáků. Naštěstí byli v pohybu a měli někam namířeno, bylo jich asi 35-40 vedl je obr, prckové klopýtali na konci. Bylo ro v červnu navečer kolem sedmé, vždycky když tamtuddy jdu bojím se předem a přitom je to velice frekventované místo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (17.10.2018 14:08)
     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 18.11.2018 16:31
     

    Tak se nám na zahradě objevil, krásný pták do žluta, nez jsem našla foťák už ho VRnělka donesla mrzvého..... Žluna šedá to byla. Škoda, že kočky neloví divočáky a srnčí.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 24.11.2018 13:05
     
    46524299_2147799755244614_8169436377230868480_n.jpg

    Vnuk dnes dostal klec a dva malé křečky - Chip a Deyl . . jenom čekám , kdy je budem hledat po baráku - winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (24.11.2018 17:17)
     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 24.11.2018 13:08
     

    Bacha na kabely grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 24.11.2018 13:27
     

    jsou v kleci a jinak budou v Brodě. tak tady snad do zítra nic nevyvedou . - winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 24.11.2018 17:09
     

    U nás křečci milovali gauč. Než jsme se vrátili z divadla, prokousali si v něm pěknou noru. Ale udělali to chytře, ze spodu polštáře. Museli jsme koupit nový gauč grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 24.11.2018 21:06
     

    Jéééé, ti by se Tony líbili thumbs down ... ale děda by nás vystěhoval i s křečkama.

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 24.11.2018 21:55
     

    Kaaj, to musela být ohromná radost pro vnuka. thumbs down Jako malá holka a to si pamatuju do dneška, jsem měla párek. Sisinu a Ferdu. Zrzavé s bílým bříškem a kapsami. Jednou utekli při hraní. A zalezli někam do gauče. Měla jsem strach, že se udusí a vyváděla jsem tak hrozně, že už se chystala likvidace gauče. Pak se je nějak podařilo vylovit. grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 24.11.2018 22:10
     

    to jsou takové malé mršky- jak myši . ale jedou ve válci a lozi v kleci po různých takových skrýších . vezmou do pacek kousek mrkve a koušou . mají tam napáječku . no radost velká - cena taky. Marek bude mít ted´ v prosinci narozeniny, tak to už má dárek -. u nás ve Zverimexu prý to stálo polovinu jako v Brodě. klec za 450 kč v Brodě podobná za tisícovku.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 25.11.2018 10:13
     

    ... já to vidím jak dnes, když mě manžel Drahuš přivezl křečka ve sklenici thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 26.11.2018 08:04
     

    no a Kordul - kde skončil?? winking smiley u druhé dcery měli bílou myšku.. dcera ji omylem zašlápla sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 26.11.2018 08:31
     

    Kaaj, nechceš naznačit, že ho sežrala některé z koček? smiling smiley Ale i když je to celkem neuvěřitelné, měli jsme kdysi kocoura peršana a zároveň křečka. Žili v naprosté symbioze. Puštěný křeček mu mohl klidně přebíhat i po těle a kolem čumáku. Pár dnů pod pečlivým a bdělým dohledem. Pak z nich byli kamarádi.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Příroda a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.