pátek 19. dubna, 01:31 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Příroda a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Příroda a květena
Diskutujte! Vše o přírodě kolem nás. Kytičky, parky a další..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Živá zahrada

Datum: 22.05.2008 10:31
 

Chci vás pozvat do soutěže o živou zahradu. Já se jí zúčastňuji už několik let. Je to docela zajímavé. Zde je odkaz na ČSOP, kteří soutěž pořádají. Jedná se vždy 2x do roka o pozorování všeho živého na zahrádkách a vyplnění a odeslání dotazníku.

[www.csop.cz]

 

 

Soutěže se mohou zúčastňovat i děti a školy.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (22.05.2008 10:33)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 01.03.2024 20:07
     



    gabca napsal(a):

    Dnes to chvíli i bzučelo, ale opravdu jen chvíli...

    ......stříhala jsem trávu na obecním a taká jsem viděla včelku, jsem si říkala , že ji musí být zima sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Živá zahrada

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 01.03.2024 20:16
     
    430789132_379144181548816_492471252585583332_n.jpg

    Já dnes měla živý i byt. grinning smiley

    Slyšela jsem hluk z koupelny, tak jsem tam šla, že usměrním kočku, jestli něco shodila. A ona tam honila myš!!! A pěkně velkou a vypasenou, nebo spíš březí. Zahnala ji do kouta, ale pak na ni jen civěla. Už jsem držela koště, že myš zabiju, ale pak mi jí přišlo líto, ona seděla docela klidně, hodila jsem na ni mokrý hadr, co jsem s ním před chvilkou vytírala podlahu, zabalila ji do něj a odnesla ven. Ať si ji kočky uloví venku. No měla jsem kliku, že nevběhla do bytu, těžko bych ji chytala. Musela bych najít pastičky na myši, ale čer ví, kde jsou.

     

    V noci Týna myš úspěšně ulovila a položila ji ke dveřím na rohožku, abych to viděla taky. flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (02.03.2024 09:12)
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Živá zahrada

    Datum: 03.03.2024 08:32
     

    eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley tak to by bylo po mně thumbs up ač holka z vesnice, mám z myší panickou hrůzu. Pamatuju, jak jednou v létě jsme večer s panem cancourkem seděli na terase, měli jsme zhasnuto, aby nám dovnitř nenalítali komáři a naše kočka Lucka se vracela domů s živou myší. Pěkně jí v obýváku položila na zem - tady jsem vám přinesla dárek - a dál se o ní nestarala. Pan cancourek myš naháněl s koštětem po celým obýváku a já stála na židli a ječela jak siréna grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    A v práci - asi před dvěma lety - nám vběhla myš do místnosti, kde jsou kopírky, skartovačka apod. Dodnes jsem tam nevlezla, páč ta myš tam musí pořád být, ne ? winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 03.03.2024 09:48
     

    Cancourku, kočky nám nosí často živé či položivé dárky. Už jsme párkrát myš naháněli po obýváku (a jednou nezpozorována zdechla pod gaučem, to byl zápach!) A užili jsme si ho, než jsme zjistili, odkud to jde.

    V létě spím často v zimní zahradě a ráno tam mám položenou myš, někdy právě taky živou, která tam ustrašeně běhá.

    Moje maminka má z myší podobně panický strach jako ty. Mně nevadí, ale nemusí mi zrovna běhat v bytě (i ta živá pěkně páchne, tedy asi spíš její moč, kterou tam leckde zanechá - už jsem jednou prala všechno prádlo ze skříňky, kam se myš schovala).

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 03.03.2024 10:14
     

    Myši mi nevadí ale ten chlívek, když se dostanou třeba do spíže. eye rolling smiley Což se u nás občas přihodí, přestože je tu několik koček a psi.

    Živé - mrtvé dárky dostáváme taky. I třeba do postele. Bohužel jsou to spíš ulovení ptáčci. A to je překvapení, když si člověk chce ve spaní přitáhnout deku a nahmatá peří.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 03.03.2024 10:17
     

    Nemůžu říct, že se přímo myší bojím, mě se spíš hnusej už od pohledu. Stačí mi vidět ocas. 🤮

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 03.03.2024 16:29
     
    img_20240303_135152.jpg

    Mravenci se probudili a začínaji budovat

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 03.03.2024 23:24
     

    Já dnes viděla na chodníku malinkou mrtvou užovku. Je mně jí líto, ale zas je to důkaz, že se tu množí.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 04.03.2024 11:54
     



    Manca napsal(a):

    Já dnes viděla na chodníku malinkou mrtvou užovku. Je mně jí líto, ale zas je to důkaz, že se tu množí.

    Chudinka zimu přezila a když je pěkně umře.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 04.03.2024 15:38
     

    Kordulko, tohle je Matka příroda ... ne chudinka ... u nás Žovky užovky (a nejen je, i ještěrky a žabky... o ptácích nepíšu) vychytaly a zadávily kočky (mají furt plné misky, syn se zlobí, že přilákáme potkány, má pravdu) ... kdo jsou chudinky.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 05.03.2024 00:01
     
    dsc08037.jpg

    Sluníčko vylezlo a zahrada bzučela, už ráno byly čemeřice na sluníčku obalené hmyzáky, i drvodělka se předváděla. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 05.03.2024 06:43
     

    No a dnes tam nebyla. Buď jí kočky odnesly, nebo byla jen nějaká ztuhlá a zalezla? Byla to fakt žížalka malinká.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 01.04.2024 20:30
     
    dsc08465.jpg

    první ještěrka.....dokonce na mně počkala, než si dojdu domů pro foťák, asi nějaká modelka winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 01.04.2024 20:32
     

    Alenko, máš štěstí, u nás by ji kočky thumbs up .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 01.04.2024 21:01
     
    img_20240401_123033.jpg
    Další fotografie:

    Už několik let mám na zahradě mraveniště

    Chtěla jsem je odstěhovat, ale vrátili se tady na ten pražec

    Mohla bych je střiknout Biolitem, ale škody nevidím, tak je nechávám žít

    Jsou úžasně pracovití, tady se plahočí s nějakou housenkou. Minulý rok mě odnosili na mraveniště několik tašek štěpky ze zahonku 🙄

    A kocour , nový soused, mě přinesl myš, kterou si zase odnesl. Ale pochoutka z konzervy byla jako druhý chod OK.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Příroda a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.