středa 24. dubna, 17:15 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 17
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 25.03.2016 18:48
     

    Přesazujete už někdo zimovaný kytky? Mně se tak nějak do ničeho nechce. Jsem je byla po 14 dnech zalít, málem bych na ně zapomněla. eye rolling smiley

    Fuchsie už jsou pořádně obražený, růže jsem musela zsatřihnout, hořcový stromky sem tam pidi lístky a lantány ještě spí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 25.03.2016 18:57
     

    Jo,já už mám přesazený fuchsie a muškáty.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 25.03.2016 20:00
     
    oleandry 3 (1).jpg
    Další fotografie:

    Přesazeno nemám, oleandry už jsem vyhodila ze sklepa ven.Řízky muškátů pěkně rostou, už by potřebovaly nasázet

    do truhlíků, ale kam potom s tím.

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 25.03.2016 23:38
     

    Co jsem komu udělal? Že já sem vůbec lezu a o půlnoci...Kolik máte těch oleandrú?

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.03.2016 07:35
     

    Řízkujete někdo lantanu? Zkoušela jsem to z přezimovaných rostlin asi před třemi týdny, mám je jen ve sklenici s vodou, ale ani kořínek sad smiley.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.03.2016 07:46
     

    Radši bych jí šoupla do výsevního substrátu. Já mám takhle ve vodě už asi měsíc obyčejné ibišky a taky ani ťuk. Přitom loni se mi to povedlo, tak nevím,kde udělala Cancourek chybu winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.03.2016 08:13
     

    Asi to u některých zkusím. Verbeny, fuchsie, bidens, kopřivy - ty všechny krásně koření i ve vodě.

    Pokojové ibišky jsem taky vždycky dělala ve vodě. Loni jsem zjistila, že vše lépe koření, pokud je to víc na světle ( dál od okna se kořeny u těch samých rostlin netvořily). Ale ty lantany tedy odolávají pořád a to je mám na několika různých místech eye rolling smiley .

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.03.2016 08:49
     

    Lantanu mám a zatím jsem ji nezkoušela množit. Ale většinou množím řízky taky ve vodě v neprůhledné nádobce a u světla .

    vimrova tak držím palce smiling smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.03.2016 09:04
     



    Radim napsal(a):

    Co jsem komu udělal? Že já sem vůbec lezu a o půlnoci...Kolik máte těch oleandrú?

    Oleandrů mám asi 12kusů, nevím přesně a každý jiný. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.03.2016 10:03
     

    Lantanový vršek jsem zasadila do substrátu a povedlo se.Ve vodě nemám zkušenost.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.03.2016 17:07
     



    berda napsal(a):



    Radim napsal(a):

    Co jsem komu udělal? Že já sem vůbec lezu a o půlnoci...Kolik máte těch oleandrú?

    Oleandrů mám asi 12kusů, nevím přesně a každý jiný. spinning smiley sticking its tongue out

    Já si minulý týden koupila svůj první:-) Jsem žabař, klobouk dolů:-)

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.03.2016 19:17
     

    Lantanu jsem kdysi v pohodě množila, šoupla rovnou do hlíny a přikryla petkou..nebyl žádnej problém.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 27.03.2016 11:06
     

    Díky všem winking smiley , asi jsem plašila předčasně, dnes jsem to detailně prozkoumávala a jedna už udělala asi 4mm kořínky. Trvá to tak dlouho, protože ona si dole v tom řezu tvoří něco jako kalus a pak teprve z něj pouští ty kořínky. Tak budu trpělivá. Pro jistotu jsem dnes udělala další řízky a ty máčím ve stimulátoru a pak pro změnu zkusím do hlíny pod petku.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 06.04.2016 21:10
     

    Letos to asi nerozchodil jasmín. Mám ho už snad 6 let, nejspíš uschnul nebo nevím. Když do něj střihnu, je úplně suchej.

    Když už obrážej lantany, tak to je asi po něm. thumbs up

    No nic, další důvod koupit si jinou kytku. grinning smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.04.2016 17:17
     

    letos bylo ve sklepu teplo, asi jsem měla zalévat častejc, protože mi odešlo několik fuchsí, granátovník, durmánek a jedna bougenvilea sad smiley . No ale protože ráda kupuju kyti nové, tak se vlastně ani tak nic neděje coffe smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.