pátek 19. dubna, 00:26 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a stavba
hodnocení: 3.80
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Dům a stavba
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Zimní zahrada ano nebo ne?

Datum: 18.04.2007 22:13
 

Muj muz si moc preje na nasem plánovaném domecku zimní zahradu. Ovsem ponekud predimenzovanou. Asi 5x3 m.

Vcelku bych nemela zas az tak nic proti tomu, ale mám pocit, ze nám tam kazdy´bude cumet jak do výkladu. Záclony jsem u zimní zahrady jeste nevidela a zaluzie se sice dávají, ale kdyz je budu mít zatazené, tak to nemusím mít zimní zahradu, ze?

Prý se delá sklo, které je zvenku nepruhledné, ale jen za dne, vecer, kdyz se rozsvítí, tak pruhledné je.

Nemám mu to radsi durazne rozmluvit?sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 23.05.2012 15:19
     
    imgp4135.jpg
    Další fotografie:

    Toto je pro mě ideální velikost rostlin smiling smiley, Juka íasi 2m a Areka 2,5m

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 23.05.2012 15:42
     



    ivik11 napsal(a):



    SPIKE napsal(a):

    Iviku, dík, je to zajímavá kytka. Teď jsem ji hledala na netu, tak už vím, že má víc barev. Snad se dají sehnat semena, abych ji mohla příští rok zkusit.

    Semena ti klidně pošlu, mám bílou a růžovou, ale semena jsou pomíchané


    Dík, ozvu se na SZ.

    Dnes jsem viděla sazeničku ve fialkové barvě ve Strašecí v květinářství. Mají tam pěkné věci. Např. kvetoucí úžasný podražec, ale po přečtení ceny (740,-) moje nadšení opadlo.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 30.12.2013 16:31
     

    Ivik11 help! please smiley Ivo, v ZZ se mi na sklech a stropě začala dělat plíseň .... navíc i na některých rostlinách na listech confused smiley . Co s tím? Já tam zatím nebydlím, ale domek se vytápí na 15°C a do ZZ jsou otevřené dveře. Okna v zimě otevřít nejde. Já si myslím, že by to chtělo asi větrák, nebo topit víc? confused smiley Přitom loni se nic takového nedělo.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 30.12.2013 16:40
     

    odkud jste tu diskuzi vyhrabali??? eye popping smiley

    iviku, to je prostě nádhera thumbs down thumbs down thumbs downjak to všechno stíháš confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 30.12.2013 16:48
     

    Možná tam máš usazený prach. A větrák by asi pomohl. Nebo snížit vlhkost (nevím z čeho ji máš), zvýšit teplotu-ale to asi volit nebudeš. Nejjednodušší by byl ventilátor. Otevření dveří mně pomáhá na snížení vlhkosti. Já nikdy na rostlinách plíseň neměla. Nemáš tam nějakého škůdce? Ten to také může způsobit. Jinak mě nic moc nenapadá. Méně zalévej

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 30.12.2013 21:43
     

    Ivo budu muset postupně vyzkoušet asi vše sad smiley . No je plastová. Budu muset vše vystěhovat, vydrbat,.... no že by se mi ted chtělo confused smiley . Je fakt, že já nejspíš dost zalévám. Prostě než vychytám chyby v obsluze, tak musej kytky něco vydržet. To víš, tvých kvalit co se týče pěstovní v ZZ jen tak nedosáhnu. Já doufám, že až tam budem, bude tam i víc proudit vzduch, takto tam jedu jednou za 3 dny to zalít.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 04.01.2014 08:48
     
    dsc_0882.jpg
    Další fotografie:



    ivik11 napsal(a):

    Jmenuje se to luštěnice, u nás se to dá pěstovat jenom jako letnička, na záhonu to udělá asi 1 -1,5m vysoký košatý keřík

    Teď jsem si uvědomila, že tyhle kytky byly u vchodu do skleníku s orchidejemi v botanické zahradě na Srí Lance.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (04.01.2014 09:40)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 04.01.2014 10:40
     

    Příčinu nevím, ale můžu ti možná poradit, jak na tu plíseň, abys nemusela vše stěhovat ven. Rozdělej si na 1l vody 11ml peroxydu vodíku 30% Koupíš v každé malé drogerii u soukromníka, protože se používá na bělení prádla a postříkej s ním jak skla, tak kytky. Používám ho v téhle koncentraci na ibišky v postřiku, jako prevenci nebo v zálivce, když mám obavu, že by v zemině mohla být houba kvůli přelití

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 04.01.2014 11:30
     

    Věrko má lupena jak marjánka grinning smiley .....viděla jsem jí ve Strakonicích na kruháči,podívám se po semínkách.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 04.01.2014 11:31
     

    30% peroxid se používá na bělení trofejí, čili pozor na ruce a různé povrchy při manipulaci s neředěným

    Zemina se dá prolít i slabě růžovým hypermanganem (asi z lékárny), ovšem ten zase umí zasvinit dohněda eye rolling smiley

     

    Jako první pomoc mně napadá ventilátor s nějakým časovým spínačem.

    Taky bych řekla, že při 15 st je zalévání jednou za tři dny moc často,

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (04.01.2014 11:32)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 04.01.2014 11:33
     

    hypermangan používám já na postřik na okurky a rajský a mám ho fialový winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 04.01.2014 11:56
     

    Doma, teď v zimě, při pokojové teplotě zalévám 1x za týden. Na chodbě, kde je nyná možná těch 12-15°C, tam 1x za tři týdny až měsíc...

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 04.01.2014 13:35
     



    drahus napsal(a):

    Příčinu nevím, ale můžu ti možná poradit, jak na tu plíseň, abys nemusela vše stěhovat ven. Rozdělej si na 1l vody 11ml peroxydu vodíku 30% Koupíš v každé malé drogerii u soukromníka, protože se používá na bělení prádla a postříkej s ním jak skla, tak kytky. Používám ho v téhle koncentraci na ibišky v postřiku, jako prevenci nebo v zálivce, když mám obavu, že by v zemině mohla být houba kvůli přelití

    No vyzkouším...jenn teda netuším, kde budu shánět v Pze ten peroxid confused smiley . Teď koukám, že by ho mohly mít i barvy-laky, tak to zkusím. Jinak po 3 dnech klopí třeba ibišky listy, tak zalít musím confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 04.01.2014 13:42
     

    Fakt ti klopí listy při tak nízké teplotě? eye popping smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 04.01.2014 15:44
     



    iriska napsal(a):

    hypermangan používám já na postřik na okurky a rajský a mám ho fialový winking smiley


    já samozřejmě taky smiling smiley , ale když si ušpiním prsty či umyvadlo, tak jsou hnědé a zvlášť nehty jsou hnědé dlouho thumbs up

     

    Teď jde o to, kolik jim dáš vody - zaléváš tak dlouho až proteče voda do misky (kterou vyleješ)?

    Nejsou neúměrně dlouho nepřesazené, nemají moc malý květináč?

    Nemáš je zasázené do kupovaného substrátu, který je příliš lehký, samá rašelina? Sice si v krámě dovolí chtít za zeminu spoustu peněz, ale kvalita je občas... thumbs up

     

    Což by vysvětlovalo to brzké vadnutí, ale ne plíseň na oknech a stropě. Tam mně napadá spíš tepelný most, kdy se příliš studený nezateplený strop či jednoduché okno (nebo dvojité, ale horší kvality) nebo zazděné tak, že kolem rámu je jenom malý kousek zdi, rosí. Něco jako když se přijde v zimě z venku v brýlích. Zkus osahat plesnivá místa, jestli jsou vlhká.... Což by byla asi nejblbější varianta, sama si můžeš pomoci výše doporučeným větráním a ventilátorem, ale chtělo by to spíš stavaře, aby prozkoumal závadu a vymyslel co s tím. thumbs up confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a stavba (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.