čtvrtek 28. března, 15:45 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a stavba
hodnocení: 3.80
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Dům a stavba
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Zimní zahrada ano nebo ne?

Datum: 18.04.2007 22:13
 

Muj muz si moc preje na nasem plánovaném domecku zimní zahradu. Ovsem ponekud predimenzovanou. Asi 5x3 m.

Vcelku bych nemela zas az tak nic proti tomu, ale mám pocit, ze nám tam kazdy´bude cumet jak do výkladu. Záclony jsem u zimní zahrady jeste nevidela a zaluzie se sice dávají, ale kdyz je budu mít zatazené, tak to nemusím mít zimní zahradu, ze?

Prý se delá sklo, které je zvenku nepruhledné, ale jen za dne, vecer, kdyz se rozsvítí, tak pruhledné je.

Nemám mu to radsi durazne rozmluvit?sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 13:12
     

    ivik - no tak ty fotky jsou fakt bomba eye popping smiley eye popping smiley Nádhera a zase nádhera thumbs down thumbs down thumbs down A těch rostlin, úžasné love smiley A jdu ty fota studovat důkladně, ZZ je můj sen, zatím v nedohlednu eye rolling smiley 

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

     
     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 13:56
     

    Že já sem vůbec ten svůj čumák strkala grinning smiley.

    Fakt úžasný a jinak vítej mezi nás.

     
  • Status:

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 13:57
     

    Děkuju za fotky ze zahrady, je to radost se pokochat takovou krásou...eye popping smiley love smiley flower smiley .

     
  • Autor: Ivka
    Status: nováček

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 14:58
     

    Ahoj Ivíku,

    i já tě vítám mezi nás a přidávám se s chválou tvé zimní zahrady thumbs down thumbs down thumbs down

    Máš jí úžasnou a kytičky jsou nádherné flower smiley

    Prohlížím si fotky,kochám se tou nádherou a slintám závistí grinning smiley no a ty mě ještě dorazíš nádhernýma fotkama zahrady thumbs down thumbs down thumbs down .....není co dodat-prostě nádhera thumbs down thumbs down thumbs down flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 15:07
     

    Nádherná zahrada a šikovně připojená k domu. thumbs down flower smiley To jsou asi plastová okna. A co je na té tmavé stěně? Nějaký nátěr nebo obklad břidlou? Ivíku, přidej i nějaké technické podrobnosti. Docela by mě zajímalo, jak to kvantum zaléváš - hromadně hadicí grinning smiley nebo lítáš s konývkou (to asi už neděláš nic jiného). Věra

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 15:47
     

    Iviku, tak to je nádhera, parádní zimní zahrada a těch rostlin thumbs down thumbs down thumbs down. Musím si tvé fotky prohlížet stále dokola, krása.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 18:06
     

    Je to nádhera neskutečná, ale zalejvat bych to teda nechtěla winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 20:35
     

    Ivik, vše už bylo řečeno, nádhera. love smiley

    Zimní zahrada krása, ale mě učarovala tvoje zahrada.thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 21:01
     


    SPIKE napsal(a):

    Nádherná zahrada a šikovně připojená k domu. thumbs down flower smiley To jsou asi plastová okna. A co je na té tmavé stěně? Nějaký nátěr nebo obklad břidlou? Ivíku, přidej i nějaké technické podrobnosti. Docela by mě zajímalo, jak to kvantum zaléváš - hromadně hadicí grinning smiley nebo lítáš s konývkou (to asi už neděláš nic jiného). Věra

    Okna i zimní zahrada jsou z dřevěného eurohranolu, plast já nemám ráda. Je zasklená termoizolačním dvojsklem, střecha je zasklená speciálním materiálem, které propouští víc světla než sklo a je rozptýlené, takže nemusím stínit. Stěnu mám obloženou černými dlaždicemi typu břidlice, na podlaze dlažba a pod ní el. podl. topení, řízené termostatem. Na obložené stěně mám udělané police z tvrzeného skla na menší kytky, hlavně sukulenty a bonsaje Přes zimu nemám v ZZ všechny kytky, ty co potřebují dost chladné zimování, jsou doma v nevytápěné místnosti asi při 5 st., takže zalévám tak jednou za 3 týdny. V zimní zahradě zalévám různě, třeba ibišky častěj, ale mám jenom 3, jiné nepotřebují tak často, prostě každý den, když se jdu pokochat, vezvu 4l konvičku a ty co jsou proschlé, zaliji. A když stoupne teplota, nehrozí mrazíky, postupně stěhuji ven a tam potom kropím hadicí. Když jsem měla kytek méně, spíš jsem občas něco uzalévala, to teď naštěstí nehrozí. Venku potom orchidky máčím v jezírku, je to pohodlné a jim to taky prospívá.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 21:07
     

    no už se těším na leto, až sem budeš hrnout kytičky....máš to tam moooc pěknýthumbs down

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 21:20
     

    Jenom zírám a kochám se.winking smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 21:30
     
    terasa 003.jpg
    Další fotografie:

    Děkuji za přivítání, děkuji za pochvalu. Kytičky mluji už od mala, první ZZ jsem měla od r. 1996, tehdy ještě z polykarbonátu. Potom jsem si vyprojektovala nový domeček bez ZZ, jenom s velkou terasou, ale manžel po ZZ toužil, tak jsme půlku terasy věnovali na ZZ a už je to 3 roky, co si libujeme, jak jsme to parádně vyřešili.

    Přes léto se část kytek stěhuje na terasu a pak to vypadá takto. a jeden zimní pohled z terasy na zahradu

     
  • Status:

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 11.02.2011 21:49
     

    Iviku opět nádhera, máš to moooc hezké thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 12.02.2011 00:04
     

    Na tom posledním obrázku je granátovník? (nebo jak se správně říká stromku, který rodí granátová jablíčka smiling smiley )

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimní zahrada ano nebo ne?

    Datum: 12.02.2011 01:56
     

    Anavko, je to Marhaník, Granátovník obecný (Punica granatum) varieta Nana thumbs down .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a stavba (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.